11 MAHALLEDE ALTYAPI ÇALIŞMASI YAPILIYOR

11 Oca 2018 Per 13:06
Bu haber 81 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Belediyesi’nin ilçenin bozulan altyapısını yenileme çalışmaları ara vermeden devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin İlçenin muhtelif bölgelerinde yürüttüğü çalışmalarda; yeni yol inşası, tretuvar, asfalt yama, taş kaplama tamiratı, kaldırım imalatı, istinat duvarı yapımı, bordür ve duvar imalatı, yağmursuyu kanalı, yol bakım ve onarım ile çevre düzenleme çalışmaları yapılıyor.

Vatandaşların talep ve şikâyetleri dikkate alınarak Ataşehir’in tüm mahallelerinde belirlenen program dâhilinde; zamanla aşınmış, çukurlaşmış, araç geçişlerinde kazalara neden olabilecek yollarda asfalt yenileme çalışmaları sürdürülüyor.

Ataşehir’in sokaklarını ve caddelerini yeni bir vizyona kavuşturan Ataşehir Belediyesi, Atatürk Mahallesi Meriç Caddesi’nde başlattığı uygulamayı tüm Ataşehir’e yayıyor. Yaya yolu, bisiklet yolu, araç yolu ve aydınlatmaları yenilenen, otopark ve kent mobilyaları eklenen, bitkisel peyzaj düzenlemeleri de yapılan Meriç Caddesi’ndeki bu uygulama Örnek Mahallesi Ercüment Batanay Caddesi’nde devam etti.

Araç sürücülerinin ve yayaların yoğun şikâyeti üzerine yürürlüğe giren projenin hayata geçmesiyle, gerek caddeler gerekse çevreleri çağdaş bir görünüme ve düzene kavuşuyor. Tüm Ataşehir’e yayılacak bu uygulama, altyapı çalışmaları tamamlanan diğer mahalleler de sürecek.

68 BİN 250 TON ASFALT DÖKÜLDÜ

2017’de sürdürülen yol bakım çalışmaları kapsamında toplam 68 bin 250 ton asfalt döküldü. 8 bin 600 metrekare parke yol kaplama yapılırken 2 bin 300 metrekare tretuvar kaplama döşendi. 210 metre istinat duvarı yapılırken, 15 bin 521 metre stone art kaplama, bin 849 adet ızgara yerleştirme ve 8 bin 187 metre yağmursuyu kanalı yapıldı.

MAHALLE MAHALLE ÇALIŞMALAR

Ocak ayının ikinci haftasında devam eden mevcut çalışmalar kapsamında ise; Esatpaşa Mahallesi’nde Kalebaşı Sokak’ta taş kaplama tamiratı, Dr. Fazıl Küçük Sokak’ta kaldırım tamiratı ve asfalt yama tamiratı yapılıyor. İçerenköy’de Adem Sokak, Ekrembey Sokak ve Kolçak Sokak’ta bordür tretuvar tamiratı,  Küçükbakkalköy Söğüt Sokak’ta asfalt yama tamiratı sürdürülüyor. Ferhatpaşa ve Mevlana mahallelerinde asfalt yama tamiratı için genel tarama düzenlenirken, Mevlana Mahallesi Alper Sokak ve Dr. Sadık Ahmet Sokak’ta bordür tretuvar tamiratı, Yeni Çamlıca’da Dursun Bey Caddesi’nde asfalt yama tamiratı yapılıyor. Örnek Mahallesi’nde Somuncu Baba Sokak, Yenisahra Mahallesi’nde Fatih Caddesi’nde ise kaldırım tamiratı devam ediyor.

 

Benzer Haberler

Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşılmış oldu. Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı olurken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşıldı. AA muhabirinin Maliye Bakanlığı verilerinden yaptığı derlemeye göre, 2017 yılında 670 milyar 749 milyon 611 bin lira vergi tahakkuk etti. Bunun yüzde 79,9’una denk […]

Yorum 
0

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararında, 2016 Ocak ayında kurulan il ve ilçe seçim kurullarının 2 yıllık görev sürelerinin 2018 Ocak ayında dolacağından, bu kurulların Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 15, 18 ve 19. maddeleri hükümleri uyarınca 2018 Ocak ayının son haftası […]

Yorum 
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek. Resmi Gazete’nin 25 Ekim 2017 tarihli sayısında yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile İçişleri, Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına çeşitli yetkiler verilmişti. Milli Eğitim […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI Y...

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına […]

İSTANBUL BİR UÇTAN DİĞER UCA...

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her […]

ÇUKUROVA GÖÇMEN KUŞLARI AĞIR...

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını barındıran Çukurova, […]

ATAMAD GAZETECİLER GÜNÜNDE Y...

Kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]