KILIÇ;“EĞİTİM YAŞAMLA BAĞ KURMANIN EN ÖNEMLİ YOLUDUR”

11 Oca 2018 Per 11:18
Bu haber 64 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Kızlarımız Okusun Yarınlarımız Güçlü Olsun” sloganıyla yola çıkan kısa adı Ata Eğitim Der olan Ataşehir Eğitim Derneği,  Okullarda kütüphane ve Atatürk köşeleri yapmak, maddi imkânı yetersiz başarılı kız çocuklara öncelikli burs için kaynak sağlamak üzerek destek gecesi düzenledi.

Ataşehir Eğitim Derneği’nin kuruluş amacı; İlk ve orta öğretim okulları öncelikli ele alınarak, okullarda kütüphane ve Atatürk köşeleri yapmak, başarılı ancak maddi durumu iyi olmayan kız çocukları başta olmak üzere, burs sağlamak düzenledikleri gecede elde ettikleri gelirle daha çok sayıda kız öğrenciye burs vererek eğitim hayatlarının ilk yıllarında kız çocukların yoluna ışık tutmak.

Bu amaçla Ataşehir Kolcuoğlu Restaurant’ta düzenlenen yemeğe ilgi yoğundu. Ataşehir belediye başkan yardımcısı Orhan Çerkez, CHP İlçe yönetim kurulu üyesi Müslüm Acar, STK temsilcileri, iş adamları ve eğitim gönüllüleri katıld    

“GÖNÜLLÜ YÜREKLERİMİZİN OLUŞTURDUĞU BİR DERNEKTİR”

Eğitime destek gecesinde konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Kılıç; “Dağ yamaçlarında kurulmuş, zor şartlarda eğitim veren okullarımıza öncelikli ve ağırlıklı olarak geleceğin evlatlarını yetiştirecek annelerin kız çocuklarımıza yardım eli uzatmaktayız. Derneğimizin amacı adından da anlaşılacağı gibi eğitimde ihtiyaç sahibi okullara ve okullarda okuyabilmek için çırpınan küçük kardeşlerimize gücümüzün yettiği, yüreklerimizin birleştiği, insani değerleri kaybetmemiş taşın altına ellerini koymaktan çekinmeyen, herkese aynı adalet ve eşitlik adına biz daha ölmedik diyen gönüllü yüreklerimizin oluşturduğu bir dernektir” dedi.

“EĞİTİM YAŞAMLA BAĞ KURMANIN EN ÖNEMLİ YOLUDUR”

Kılıç; “Çocukları sevmeyen ne dünyasını, ne bayrağını nede ülkesini sever. Çocuklar bizim geleceğimizdir. Neden eğitim diyoruz? Eğitim yaşamla bağ kurmanın en önemli yoludur. Öğrenmek insanı insan yapan en temel amaçlardan biridir. Mutlu ve kaliteli yaşamak, ekonomik refah, eşitlik ve adalet, bağımsızlık ve özgürlük, özgüven medeni insan olma hayalleriyle gerçekleştirme, toplumu ilerletme, ulusal kalkınma ancak ve ancak eğitimle mümkündür. Ülkemizin koşullarında eğitimde eşitlikten söz etmek mümkün değildir.  Son teknolojiden faydalanarak eğitim gören bir çocukla mum ışığında ders çalışarak kitapla dahi tanışmamış çocukların eğitimlerinin aynı olmasını beklemek haksızlıktır. Tam bu noktada haksızlıklara dur diyecek insan yüreklerine ihtiyaç vardır. Dernek olarak durduğumuz yer burasıdır. Amacımız fırsat eşitsizliğinden dolayı arada kalan farkı gücümüz yettiğince kapatmaktır”  diye konuştu.

“YÜREĞİMİZİN GÜCÜYLE YOLA ÇIKTIK”

Kılıç;  “Ataşehir Eğitim Derneği olarak yüreğimizin gücüyle yola çıktık. Biliyoruz ki sizler birlikte çoğaldıkça çığ gibi büyüyecek, küçük kalplerde yeni heyecanlar yaratıp gözlerinin ışıklarından aydınlanacağız. Sizlerde bu geceye katılarak tanımadığınız bir çocuğa dokunup aynı amaca ortak olan güzel birer değerli yüreklersiniz. Katılım ve desteğinizden dolayı başkanı olduğum derneğim adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez eğitime destek gecesinde kısa bir konuşma yaparak; “Gerçekten yeni bir dernek olmasına rağmen büyük işler yaptığını ve eğitime önemli bir destek verdiğini görüyoruz.  Bu vesile ile derneğin başkan ve yönetimine bu güzel çalışmalarından dolayı kutluyor başarıların devamını diliyorum” diyerek 10 Ocak Çalışan gazeteciler Günü münasebetiyle gazeteciler gününü kutladı.

“ÇOK KISA BİR SÜREDE MUHTEŞEM BİR ESER GÖRDÜK KARŞIMIZDA”

Daha sonra Kanuni Sultan Süleyman İlkokulu eski müdürü Murat Demir; ”Okul Aile birliği vasıtasıyla Turgay Kılıç beyle tanışma fırsatı buldum. Okulumuzda öğrencilere yönelik bir çalışma yapacaklarını söylediklerin de 15 yılını bu meslekte geçirmiş biri olarak bu vaatleri verip gidip bir daha gelmeyenlerden biri olduklarını düşünmüştüm. Anadolu’nun birçok yerinde ki hizmetlerinden bahsedince açıkçası tebessümle karşılamıştım. Birkaç gün sonra ekibiyle gelip müdürüm hazır mısınız? Dediğinde büyük bir şok geçirdim. Çok kısa bir sürede muhteşem bir eser gördük karşımızda. Onlar orada çalışırken akşamları ve tatil günleri eve gitmeyi kendime bir lüks olarak gördüm. Bu insanların hiç tanımadıkları bu çocuklara, hiçbir bağı ve çıkarı olmayan insanlara ve o mahallede oturmuyor olmalarına rağmen, tek beklentileri yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti devletine faydalı yararlı, kültürlü insan yetiştirmek algısı güden bu insanlara canımdan hariç ne isterlerse vermeye hazır olduğumuzu bir kez daha burada yeniliyorum. Turgay Kılıç ve ekibinin okulumuzu ziyareti esnasında bir öğrencimizin koşarak Turgay beye sarılması ve amca burayı bizim içi mi? yaptınız dediğinde Turgay beyin yüzündeki ifade ve o pırıltı her şeye değerdi. Turgay bey ve ekibine huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum” diyerek katılımcılara eğitime destek vermelerini istedi.

Orhan Veli Ortaokul Aile Birliği Başkanı Deniz İncesu’da; okul kütüphanesinin düzenlenmesinde emeği geçen başta dernek başkanı Turgay Kılıç beye ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim dedi.

Konuşmaların ardından emeği geçen dernek üyelerine teşekkür belgesi ile katkı sunanlara da plaketleri takdim edildi.

Ayrıca iki forma ve bir futbol topu açık arttırma ile satılarak eğitime destek sağlandı.

 

HABER & GÖRSEL: Ali Bal

 

Benzer Haberler

Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşılmış oldu. Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı olurken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşıldı. AA muhabirinin Maliye Bakanlığı verilerinden yaptığı derlemeye göre, 2017 yılında 670 milyar 749 milyon 611 bin lira vergi tahakkuk etti. Bunun yüzde 79,9’una denk […]

Yorum 
0

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararında, 2016 Ocak ayında kurulan il ve ilçe seçim kurullarının 2 yıllık görev sürelerinin 2018 Ocak ayında dolacağından, bu kurulların Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 15, 18 ve 19. maddeleri hükümleri uyarınca 2018 Ocak ayının son haftası […]

Yorum 
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek. Resmi Gazete’nin 25 Ekim 2017 tarihli sayısında yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile İçişleri, Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına çeşitli yetkiler verilmişti. Milli Eğitim […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI Y...

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına […]

İSTANBUL BİR UÇTAN DİĞER UCA...

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her […]

ÇUKUROVA GÖÇMEN KUŞLARI AĞIR...

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını barındıran Çukurova, […]

ATAMAD GAZETECİLER GÜNÜNDE Y...

Kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]