“KIZLARIMIZ OKUSUN YARINLARIMIZ GÜÇLÜ OLSUN”

09 Oca 2018 Sal 15:25
Bu haber 94 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ata Eğitim Der, Okullarda kütüphane ve Atatürk köşeleri yapmak, maddi imkanı yetersiz başarılı kız çocuklara öncelikli burs için kaynak sağlamak üzerek destek gecesi düzenliyor.

Kızlarımız Okusun Yarınlarımız Güçlü Olsun

İlk ve orta öğretim okulları öncelikli ele alınarak, okullarda kütüphane ve Atatürk köşeleri yapmak, başarılı ancak yeterli maddi imkânı bulunmayan kız çocukları başta olmak üzere, burs sağlamak Ataşehir Eğitim Derneği’nin kuruluş amacıdır.

Bu doğrultuda 10 Ocak 2018 Çarşamba gecesi Ataşehir Kolcuoğlu Restoran’da yemek düzenleyecek olan Ataşehir Eğitim Derneği, buradan elde edilecek gelirle daha çok sayıda kız öğrenciye burs vermeyi hedefliyor. Dernek ilk ve ortaokul düzeyindeki çocuklar için maddi kaynak yaratarak, eğitim hayatlarının ilk yıllarında yavrularımızın yoluna ışık tutuyor. Eğitime destek veren gönüllü dostların bir araya geleceği gecede açılış konuşması Başkan Turgay Kılıç tarafından yapılacak.

Ataşehir Eğitim Derneği Başkanı Turgay Kılıç, temeli Mustafa Kemal Atatürk tarafından,1923’te atılan Türkiye Cumhuriyeti’nin yarınlarının güçlü olabilmesi, kızlarımızın okumasına ve çağdaş normlarda eğitim almasına bağlı olduğu görüşünde.

Yarınlarımızın kadınların ellerinde yükseleceği görüşünde olan Ataşehir Eğitim Derneği, elele verince pek çok zor işin altından kalkılabileceğine inanıyor.

İletişim için: Sevil Kurtoğlu

Tel: 0535 683 87 20

atasehiregitimder@gmail.com

Benzer Haberler

Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşılmış oldu. Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı olurken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşıldı. AA muhabirinin Maliye Bakanlığı verilerinden yaptığı derlemeye göre, 2017 yılında 670 milyar 749 milyon 611 bin lira vergi tahakkuk etti. Bunun yüzde 79,9’una denk […]

Yorum 
0

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararında, 2016 Ocak ayında kurulan il ve ilçe seçim kurullarının 2 yıllık görev sürelerinin 2018 Ocak ayında dolacağından, bu kurulların Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 15, 18 ve 19. maddeleri hükümleri uyarınca 2018 Ocak ayının son haftası […]

Yorum 
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek. Resmi Gazete’nin 25 Ekim 2017 tarihli sayısında yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile İçişleri, Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına çeşitli yetkiler verilmişti. Milli Eğitim […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI Y...

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına […]

İSTANBUL BİR UÇTAN DİĞER UCA...

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her […]

ÇUKUROVA GÖÇMEN KUŞLARI AĞIR...

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını barındıran Çukurova, […]

ATAMAD GAZETECİLER GÜNÜNDE Y...

Kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]