KOSOVA’DAN ATAŞEHİR’E EĞİTİM ÇIKARMASI

09 Oca 2018 Sal 11:02
Bu haber 98 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Kosova Türk Öğretmenler Derneğine bağlı Kosova’da bulunan Kardeş Okullarının öğretmenlerinden oluşan 40 kişilik heyetiyle Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde ilçemizi ziyaret ederek 5 gün süre ile yapılan organizasyonlarla çeşitli etkinliklere katılacaklardır.

Kosova Türk Öğretmenler Derneğine bağlı Kosova’da bulunan Kardeş Okullarının öğretmenlerinden oluşan 40 kişilik heyetiyle Ataşehir Kaymakamımız Zafer Karamehmetoğlu Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican okul müdürleri ve yerel basının katılımıyla Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü VİP Salonunda tanışma toplantısı düzenlendi.

İSTANBUL DÜNYA CENNETİ BİR ŞEHİR”

Tanışma toplantısında konuşan Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Kosova’dan İstanbul’a hoş geldiniz diyerek; “ İstanbul dünya cenneti bir şehir. İnşallah bu güzel şehrimizde güzel vakit geçirirsiniz. Hem branşlarınızla hemde kültürel hayatla ilgili toplumu tanımak, İstanbul’un doğal güzelliklerini, tarihi ve kültürel değerlerini tanımak adına iyi bir program olacaktır. Sizlere gereken enformasyon desteği mutlaka verilecektir” dedi.

“ DÜNYANIN GELECEĞİ EĞİTİME BAĞLI”

Karamehmetoğlu; “Kosova ile kardeş okullar projesi kültürleri tanımak kaynaşmak adına önemli. Eğitim bir bütündür. Dünyanın geleceği eğitime bağlı. İyi bir dünya, iyi bir Kosova, iyi bir Türkiye çocukların alacağı eğitime bağlı. Sizlerde bu geleceğin çocuklarını yetiştiren eğitimcilersiniz. Bu eğitim ordusunun temsilcileri olarak bizim arkadaşlar burada sizler Balkanlar da böyle güzel bir görevi ifa ediyorsunuz. Tabi ki fedakârlık isteyen, gayret isteyen, çaba isteyen, mutlaka çok üzerinde durularak geleceğe iyi insanlar yetiştirmek için başarıya odaklanması gereken bir görev” diye konuştu.

“KARDEŞ OKUL PROJESİ EĞİTİM VE KÜLTÜRLERİN TANITIMI ANLAMINDA ÖNEMLİ”

Burada sizleri görmekten ve ağırlamaktan son derece memnun olduklarını ifade eden Karamehmetoğlu; ” Arkadaşlarımızın bu güzel gayretlerinden, kardeş okul projelerinden dolayı birbirilerini ziyaret etmeleri şeklinde karşılıklı eğitim ve kültürel alanda etkileşim anlamında faydalı ve güzel bir çalışma. Sizler burada gördüklerinizden çocuklarınıza anlatacağınız farklı şeyler olabilir. Burada güzel bir zaman geçirmenizi diliyorum. İlçemizde ve İstanbul’dan inşallah güzel anılarla ülkenize dönersiniz” şeklinde ifadeler kullandı.

Daha sonra karşılıklı istişarelerde bulunularak bir sohbet ortamında geçen tanışma, Kosova’dan gelen Türk öğretmenlerinin kendilerini ifade etmeleri ile duyarlılıklarını bir kez daha göstermelerine vesile oldu.. Özellikle tarihi yerlerden Topkapı Sarayı’nın ziyaret isteğinin öne çıkması Osmanlı Tarihi hakkındaki duyarlılıklarını, öğrenme ve yerinde görme istekleri bunun göstergesiydi.

Kosova Türk Öğretmenler Derneği üyeleri 5 gün süre ile İhsan Kurşunoğlu Ortaokul Müdürü Hüseyin Özaslan koordinatörlüğünde, İstanbul’un değişik tarihi yerlerini ziyaret etmeleri ve ayrı mekânlarda ağırlanmaları farklı yerleri görme ve tanımalarına imkân sağlanma açısından önemlidir.

Toplantını sonunda Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican’a Kosova Türk Öğretmenler Derneği tarafından Kosova’nın önemli taşlarından işlenen tablo ile Kosova’da bulunan toplulukları simgeleyen yıldızları yer aldığı bayrak hediye ettiler.

 

HABER& GÖRSEL: Ali Bal

Benzer Haberler

Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşılmış oldu. Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı olurken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşıldı. AA muhabirinin Maliye Bakanlığı verilerinden yaptığı derlemeye göre, 2017 yılında 670 milyar 749 milyon 611 bin lira vergi tahakkuk etti. Bunun yüzde 79,9’una denk […]

Yorum 
0

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararında, 2016 Ocak ayında kurulan il ve ilçe seçim kurullarının 2 yıllık görev sürelerinin 2018 Ocak ayında dolacağından, bu kurulların Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 15, 18 ve 19. maddeleri hükümleri uyarınca 2018 Ocak ayının son haftası […]

Yorum 
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek. Resmi Gazete’nin 25 Ekim 2017 tarihli sayısında yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile İçişleri, Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına çeşitli yetkiler verilmişti. Milli Eğitim […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI Y...

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına […]

İSTANBUL BİR UÇTAN DİĞER UCA...

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her […]

ÇUKUROVA GÖÇMEN KUŞLARI AĞIR...

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını barındıran Çukurova, […]

ATAMAD GAZETECİLER GÜNÜNDE Y...

Kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]