CHP ATAŞEHİR KADIN KOLLARI KONGRESİ YAPILDI

06 Oca 2018 Cts 17:11
Bu haber 177 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı kadın Kolları 3.Olağan genel kurulunda konuşan İlçe kadın Kolları Başkanı Nihan Erol; “Eğer bugün burada özgürce seçme ve seçilme hakkımızı kullanmak için bulunuyorsak bunu öncelikle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz” dedi.

Ataşehir CHP İlçe Başkanlığı Kadın Kolları 3.Olağan kongresi Novada İş Merkezi Cemal Süreya Etkinlik Salonun da yapıldı.

Kongreye Başkan Nihan Erol’un konuşması damgasını vurdu.

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı Kadın Kolları Başkanı Nihan Erol’un konuşması partili kadınlar tarafından ayakta alkışlanarak kendisine sevgi gösterisinde bulundular. Baştan sona mücadeleci, arada sitem ve engellenmelerin de yapıldığının altını çizen Nihan Erol, konuşmasının sonunda mevki makam ne olursa olsun parti ile birlikte mücadelede ön saflarda yer alacağını vurgulaması partili kadınlar tarafından ayakta alkışlandı. İşte o tarihi konuşmadan kısa satırbaşları şöyle:

“ZORDUR BU ÜLKEDE KADIN OLMAK”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından CHP Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Nihan Erol;  Zübeyde annemiz, Sultanahmet’teki Halide Edip, Erzurum’ da ki Nene Hatun, katledilen Bahriye Uçok, has5a yatağından alınarak zindanlara gönderilen Türkan Sayla, fabrikada, tarlada, okulda ve hayatın her alanında yaşama değer katan demokrasi mücadelesinin yılmaz, yorulmaz savaşçıları hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum diyerek yaptığı açılış konuşmasında; “Şu dakikalarda mevcut CHP Kadın Kolu Başkanı olarak sizlere alıştığınız sıradan, ağdalı, sıkıcı bir konuşma yapmayacağım. 2 senelik süreçteki çalışmaları hiç anlatmayacağım. Çünkü biz çalıştık, birçoğunu da birlikte başardık. Eğer bugün burada özgürce seçme ve seçilme hakkımızı kullanmak için bulunuyorsak bunu öncelikle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. Bu ülkede kadın olmak hayatınızın her alanında var olabilmek için mücadele etmek zorunda kalmaktır. Kısacası zordur bu ülkede kadın olmak.  Evde ev kadını, iş dünyasında çalışan, siyasette seçilmeyen olmaktır” dedi.

“YORULMADIK AMA KIRILDIK”

Nihan Erol; “Görevde olduğumuz 2 yıl boyunca kadının siyasette var olduğu mücadelesini verdik. Bu çabalarımız sırasında bazen içerideki dirençle mücadele etmekten yorulmadık ama usandık. Boşaltılan salonlardan tutu da gelmeyen otobüslere kadar. Çok çalışmayın geçin bunları dendi. Yorulmadık ama kırıldık. Bize samimi olmadığımızı söyleyen ilçe başkanım, şu an burada yok ama aslında samimi olmayan kimdi diye soruyorum?” diyerek kırgın olduklarını bir kez daha dile getirdi.

“LÜTFEN O KOLTUĞA GEÇMEYİN” 

Erol konuşmasına şöyle devam etti: “Değişim ancak siz isterseniz olur. Tutup da birilerinin iteklemesiyle, istemesiyle aday olunmaz. Kadın Kolu başkanlığına soyunmuş nede çok erkek varmış. Biz kadınlar kendi hür irademizle birilerinin söylemiyle değil, birileri istediği için aday oluyorsak ve sonunda da o makama geliyorsak ancak başkalarının başkanı oluruz. Sırf birileri susmanızı istiyor diye kadının hakkını aramayacaksınız. Durumu olduğu gibi kabulleneceksiniz. Tüzükte yazılı olan %33 cinsiyet kotası için savaşmayacaksınız, lütfen o koltuğa geçmeyin.”  

“ÇALIŞACAĞIMIZA SÖZ VERİYORUZ”

Nihan Erol konuşmasının sonunda; “Kimliğimizden, ruhumuzdan, ilkelerimizden ve geleceğimizden vazgeçmeyelim. 2019 da yaşanacak olan büyük demokrasi mücadelesinde örgütüme, kadın kollarına, gençlere büyük görevler düşmektedir.  Parti içindeki konumumuz ne olursa olsun be ve arkadaşlarım bu mücadelede en önde olacağımıza örgütümüzün önünde söz veriyoruz” şeklinde ifade etti.

Divanın seçilmesinden sonra gündem maddelerine geçildi. Seçime iki ayrı aday iki ayrı blok liste ile girmeleri kabul edildi.

Adayların kendilerini ifade eden kısa konuşmalarından sonra seçime geçildi.

Saat 12.30’dan itibaren delegeler 5 sandıkta oy kullanmaya başladılar.  Başkanlık adaylarından olarak yarışan Hamiyet Ardıbatan buz mavisi listeyle, Pınar Yılmaz beyaz listeyle seçime katıldılar.

Seçimede 525 delege oy kullandı. Sandıkların açılmasından sonra yapılan sayımda oy dağılımı şöyle gerçekleşti.

BUZ MAVİSİ LİSTE           :  305

BEYAZ LİSTE                       : 200

GEÇERSİZ                            :  20

Mavi liste ile seçime katılan Hamiyet Ardıbatan 305 oy ile CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanı oldu.

ASİL YÖNETİM KURULU LİSTESİ:

Ayşe Pınar Acar

Aynur Altay

Burcu Araç

Havva Aydın

Ebru Balkaş Dönmez

Bahriye Karul

Pınar Kazar Kılbaş

 

Benzer Haberler

Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşılmış oldu. Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı olurken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşıldı. AA muhabirinin Maliye Bakanlığı verilerinden yaptığı derlemeye göre, 2017 yılında 670 milyar 749 milyon 611 bin lira vergi tahakkuk etti. Bunun yüzde 79,9’una denk […]

Yorum 
0

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararında, 2016 Ocak ayında kurulan il ve ilçe seçim kurullarının 2 yıllık görev sürelerinin 2018 Ocak ayında dolacağından, bu kurulların Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 15, 18 ve 19. maddeleri hükümleri uyarınca 2018 Ocak ayının son haftası […]

Yorum 
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek. Resmi Gazete’nin 25 Ekim 2017 tarihli sayısında yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile İçişleri, Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına çeşitli yetkiler verilmişti. Milli Eğitim […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI Y...

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına […]

İSTANBUL BİR UÇTAN DİĞER UCA...

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her […]

ÇUKUROVA GÖÇMEN KUŞLARI AĞIR...

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını barındıran Çukurova, […]

ATAMAD GAZETECİLER GÜNÜNDE Y...

Kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]