DOLU;“DÜNYAYI VE HAYATI DEĞİŞTİREN EMEKTİR”

02 Oca 2018 Sal 11:25
Bu haber 197 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir Kent Konseyi’nin ortak projesi olan Kadın Girişimi Merkezi’nde ürettikleri el emeği ve göz nuru ürünlerinin pazarlandığı “Kadın Eli Çadırı” etkinliği düzenlenen yeni yıl partisiyle sona erdi. Etkinlikte konuşan Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu; “Emek bizim için kıymetlidir. Dünyayı ve hayatı değiştiren emektir. Bu emeği ortaya koyan sizlere teşekkür ediyorum. Hepinizin yeni yılını kutluyorum” dedi.

 

Hayatı ve Dünyayı değiştiren emektir diye yola çıkarak ürettikleri ürünleri Ataşehir Özgürlük Parkında kurulan Kadın Eli Çadırı”nda sergileyen kadın emekçiler kendi aralarında düzenledikleri sazlı sözlü, davul zurnalı eğlence ile hem yeni yıla merhaba dediler hemde günlerdir soğuk havaya rağmen emeklerini pazarlayan sergilerini de sonlandırdılar.

Yeni yıl pastasını keserek kutlama yapan kadınlar, belki fazla bir para kazanmadık ama burada emek kazandı dostluklar kazanıldı diyerek, kendilerine yardımcı olan Ataşehir Kent Konseyi ve Ataşehir Belediyesine teşekkür ettiler.

“GÖNÜLLÜ ÇALIŞIYORUM”

Şiddetten dolayı evden çıkamayan, evde ürettikleri ürünleri onlar adına gönüllü olarak kurulan stantta görev yapan Seval Akbaba Gazetemize şu açıklamayı yaptı: “Şiddet mağduru kadınlar adına buradayım. Belli bir amaç için yapılan bu etkinlikte beklenti yüksekti ama hava şartlarının olumsuz etkisi olmasına rağmen gene de memnunuz.  Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir Kent Konseyi başkan ve görevlileri her konuda bize çok yardımcı oldular. Burada stant açan tüm arkadaşlarla da dayanışma ve yardımlaşma ruhuyla hareket ettik” dedi.

“MAĞDUR KADINLARA YARDIM İÇİN BURADAYI”

Ben gönüllü olarak mağdur kadınlarımız adına buradayım diyen Akbaba; “ Kendi adıma hiçbir şey satmıyorum. Benim buradan bir şey kazanmam söz konusu değil. Mağdur kadınlarımız adına satış yaptım.  Özellikle iki tane şiddet mağduru kadının durumu oldukça kötü bir tanesi artık sokağa çıkamaz halde o nedenle de ona ip götürüyoruz. Onlarda örerek geçimini sağlamaya çalışıyorlar. Ben burada onların yaptıklarını satarak yardımcı olmaya çalışıyorum” diye konuştu.

“DÜNYAYI VE HAYATI DEĞİŞTİREN EMEKTİR”

“Kadın Eli Çadırı” Ataşehir Kent Konseyi ve Ataşehir Belediyesi ile birlikte gerçekleştirdiklerini söyleyen Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu; “Bazı eksiklerimiz oldu. Bu konuda sizlerden özür dilerim. Bu eksiklikleri bizde sizinle beraber yaşayarak öğrendik. Başlarken hayal ettiklerimizin, istediklerimizin bir kısmı gerçekleşmedi. Hayal ettiklerimizin ötesinde şu gerçekleşti; burada çok güzel bir kadın dayanışması oluştu. Biz bu kadın dayanışmasını daha da büyüterek, daha da geliştirerek, daha ciddi etkinlikler gerçekleştirmek zorundayız. Emek bizim için kıymetlidir. Dünyayı ve hayatı değiştiren emektir. Bu emeği ortaya koyan sizlere teşekkür ediyorum. Hepinizin yeni yılını kutluyorum”  şeklinde ifade etti.

“KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİNİ OLUŞTURMAK İSTİYORUZ”

“Kadın Eli Çadırı” projesi ile oluşan bu kadın dayanışmasını geliştirmek zorunda olduklarının altını çizen Dolu; “Daha ileri götürerek herkesin ciddiye alacağı şekilde büyütmek zorundayız. Sizler daha iyisine layıksınız. 15 gün boyunca burada her türlü zor koşullara rağmen emeğinizi sergilediniz. Bu sizin başarınız. Bu çadırın yıldızlarından en başından beri projeyle ilgilenen, biz yokken bizi aratmayan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu dayanışmayı eksiksinden daha da büyüterek Ataşehir Kent Konseyi kadın meclisini oluşturmak istiyoruz. Kent Konseyi her zaman yanınızda olacak ortak. Sizler ve bizler bir araya geldiğimiz zaman çok ciddi şeyler ortaya çıkacaktır” dedi.

Başkan Turan Dolu, her koşulda projeyi savunan, projenin gerçekleşmesinde önemli katkısı olan Nilgün Özdemir’e katkılarından dolayı plaket verdi.

Birlikte çalışmanın çok güzel olduğunu söyleyen Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Nilgün Özdemir, kadın erkek olarak cinsiyet üzerinden ayrımı doğru bulmadığını, kişiyi insan olarak gördüğünü kaydederek, mum ışığına bile tahammül edilemeyen karanlık bir süreçte bu tür aydınlık projelerin devamının geleceğini söyledi.

 

HABER & GÖRSEL: Ali Bal

Benzer Haberler

Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşılmış oldu. Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı olurken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşıldı. AA muhabirinin Maliye Bakanlığı verilerinden yaptığı derlemeye göre, 2017 yılında 670 milyar 749 milyon 611 bin lira vergi tahakkuk etti. Bunun yüzde 79,9’una denk […]

Yorum 
0

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararında, 2016 Ocak ayında kurulan il ve ilçe seçim kurullarının 2 yıllık görev sürelerinin 2018 Ocak ayında dolacağından, bu kurulların Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 15, 18 ve 19. maddeleri hükümleri uyarınca 2018 Ocak ayının son haftası […]

Yorum 
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek. Resmi Gazete’nin 25 Ekim 2017 tarihli sayısında yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile İçişleri, Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına çeşitli yetkiler verilmişti. Milli Eğitim […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI Y...

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına […]

İSTANBUL BİR UÇTAN DİĞER UCA...

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her […]

ÇUKUROVA GÖÇMEN KUŞLARI AĞIR...

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını barındıran Çukurova, […]

ATAMAD GAZETECİLER GÜNÜNDE Y...

Kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]