ATAŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

27 Ara 2017 Çar 10:56
Bu haber 121 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılması nedeniyle yarıda sonlandırılan Meclis toplantısı 2’inci seçim dönemi 4’üncü toplantı yılında 1.Olağanüstü toplantısını gerçekleştirerek görüşülmesi tamamlanamayan gündemdeki raporları görüştü.

26.12.2017 Salı günü saat 10.00’da 1.Başkanvekili Sadi Özata başkanlığında toplanan Ataşehir Belediye Meclisi gündemde bulunan 5 raporu görüştü.

Gündemde bulunan 1-4 ve 5’inci maddeler oybirliğiyle, 2 ve 3’üncü maddeler ise oyçokluğuyla komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edildi.

Gündem maddelerine geçmeden önce TBM Meclisi’nde grubu bulunan siyasi partilerin kaleme aldığı basın bildirisi okundu. Daha sonra grupları adına söz alan CHP Grup Sözcüsü ve Başkan Vekili ile İlhami Yılmaz Ak Parti adına söz alan Mahmut Yürük, Kudüs’ün Müslümanlar için önemli değere sahip olduğunu vurgulayarak, kararı onaylayan ve destekleyen ABD ile şiddet uygulayan İsrail kınandı.

Gündem dışı söz alan Ak Parti Meclis Üyesi Mehmet Korkmaz da, mecliste yapılan başkan vekili seçiminde tarafsız davranmadığı gerekçesi ile meclis başkanı Sadi Özata’yı suçladı. Buna destek Grup sözcüsü ve Ak parti Başkan vekili adayı M.Cevat Arzık’tan geldi. Arzık, kendimizi ifade etmemiz için söz hakkı vermemeniz demokratik bir anlayış olmadığı gibi insanın vicdanlarında da yeri yok dedi.

Bu ithamlar karşısında Sadi Özata iç tüzüğün kendisine verdiği yetkiler dâhilinde hareket ettiğini, ancak başından beri hiçbir kısıtlamaya ve taraf tutma gibi bir hevese kapılmadan söz isteyen herkese söz hakkı verdiğini söyledi.  Ayrıca Belediye Başkan Vekili için yapılan seçimde hiç kimseye söz hakkı vermedim. Burada taraflı davranma diye bir durum yok. Ancak seçim bittikten sonra hem Ak Parti adayı M.Cevat Arzık’a hem de Başkan Vekili olarak seçilen CHP Meclis Üyesi İlhami Yılmaz’a teşekkür konuşmalarını yapmak üzere söz verdim. Ak Parti olarak bundan neden söz etmiyorsunuz diyerek sitem etti.

Gündem dışı konuşmalardan sonra Ak Parti Grubu tarafından Emekevler,  Ataşehir Belediyesinin kuruluşundan bugüne kadar ve ödenen tazminatlar, 2014 tarihinden buyana verilen inşaat ruhsatları, kiralanan mekânlar, Ata Blokları’nın eksiklikleri ve Atabel Belediye Şirketi ile ilgili verdikleri bilgilendirme önergeleri oybirliği ile başkanlık makamına havale edildi.

Gündemde görüşülecek başkan madde kalmadığından Meclis 1.Başkanvekili Sadi Özata, 02.01.2018 Salı günü saat 17.00’da toplanmak üzere toplantıyı kapattı.

 

Benzer Haberler

Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşılmış oldu. Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı olurken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşıldı. AA muhabirinin Maliye Bakanlığı verilerinden yaptığı derlemeye göre, 2017 yılında 670 milyar 749 milyon 611 bin lira vergi tahakkuk etti. Bunun yüzde 79,9’una denk […]

Yorum 
0

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararında, 2016 Ocak ayında kurulan il ve ilçe seçim kurullarının 2 yıllık görev sürelerinin 2018 Ocak ayında dolacağından, bu kurulların Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 15, 18 ve 19. maddeleri hükümleri uyarınca 2018 Ocak ayının son haftası […]

Yorum 
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek. Resmi Gazete’nin 25 Ekim 2017 tarihli sayısında yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile İçişleri, Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına çeşitli yetkiler verilmişti. Milli Eğitim […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI Y...

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına […]

İSTANBUL BİR UÇTAN DİĞER UCA...

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her […]

ÇUKUROVA GÖÇMEN KUŞLARI AĞIR...

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını barındıran Çukurova, […]

ATAMAD GAZETECİLER GÜNÜNDE Y...

Kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]