ÇERKEZ;“KADININ OLMADIĞI YERDE SEVGİ, HUZUR OLMAZ”

19 Ara 2017 Sal 16:43
Bu haber 105 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir Kent Konseyi’nin birlikte ortaklaşa düzenlediği Kadın Eli Çadırı’nın açılışı Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Orhan Çerkez’in katılımıyla Atatürk Mahallesi Özgürlük Parkı yanında gerçekleşti. Açılışta konuşan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez; “Kadın emeğinin ön plana çıkmasında ülkemizin geleceği açısından önem arz ettiğine inanıyorum.  Kadınların olmadığı yerde bereket olmaz, sevgi olmaz, huzur olmaz”  dedi.

Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir Kent Konseyi’nin birlikte ortaklaşa düzenlediği Kadın Eli Çadırı’nın açılışına Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Orhan Çerkez’in yanı sıra Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu, CHP Ataşehir kadın Kolları Başkanı Nihan Erol, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar, STK temsilcileri ile Ataşehirliler katıldı.

Ataevlerinde eğitim alan, AKAGİM’de üretim yapan, ortak ofiste şirket faaliyetlerini yürüten, aldığı eğitimler sonrasında iş planı dosyasını KOSGEB’e sunan ve aynı zamanda ilçe genelinde bulunan Ataşehirli kadınlar, ürettikleri el emeği göz nuru örgü, takı, süsleme, işleme ve resim gibi ürünlerini kurulan standlarda sergilemeye başladılar.

Kadınlar ürettikleri el işlerini, dantelleri, iğne oyalarını, tekstil ürünlerini, oyuncakları ve işlemeleri satarak aile bütçelerine katkı sağlıyorlar.

“KADININ YERİ EVDE OTURMAK DEĞİLDİR”

Açılışta CHP İstanbul Milletvekili ve PM üyesi Gamze Akkuş İlgezdi’nin mesajının okunmasından sonra konuşan Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Orhan Çerkez; “Belediye Başkanımız Sayın Battal İlgezdi göreve başlar başlamaz kadının yeri evde oturmak değildir diyerek sosyal projelerde yer almalarını aile ekonomisine katkı sağlamaları için ortamlar yaratmış ve bu konuda bizlere talimatlar vermiştir” dedi.

KADININ OLMADIĞI YERDE BEREKET OLMAZ”

Kadının ekonomideki yerinin önemli olduğuna değinen Çerkez; “ Ülke ekonomisinin gelişmesinde, kültürel ve sosyal anlamda ilerlemesinde kadınların önemi büyüktür. Belediye olarak asıl görevlerimizden bir tanesi Ataevlerimizde, başka alanlarda bu tür faaliyetlerin çoğaltılmasına destek olmak. Bu destekler sonucunda kadın emeğinin ön plana çıkmasında ülkemizin geleceği açısından önem arz ettiğine inanıyorum.  Kadınların olmadığı yerde bereket olmaz, sevgi olmaz, huzur olmaz” diye konuştu.

Çerkez konuşmasının sonunda şunları söyledi: “ Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılması sonucunda Ataşehirliler olarak verdiğiniz desteğe çok teşekkür ediyoruz. Umarı en kısa sürede sizlerle ve bizlerle beraber olacaktır. Tekrar emeğinize, yüreğinize sağlık, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

KADIN ÖZGÜRLEŞTİKÇE DÜNYA DAHA ÖZGÜR OLACAKTIR”

Ataşehir Kent Konseyi adına konuşan Nilgün Özdemir; Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir Kent Konseyi işbirliğiyle kadınların yaşam kalitelerini ve ekonomik durumlarını iyileştirmelerine destek olmayı ve yerel kalkınmada liderliklerini güçlendirmeyi, bireysel ve toplumsal yaşamlarını iyileştirme çabalarını desteklemeyi, temel ihtiyaçları etrafında organize olarak kapasitelerini geliştirebilecekleri platformlar yaratmalarını hedefliyoruz. Yerelde ve ülke genelinde kadının ekonomik ve sosyal olarak güçlü olması için çaba harcıyor ve kadının yanında olmak istiyoruz. Kadının güçlü olması toplumsal yapımızın ve demokrasinin güçlü olmasının ön koşuludur. Kadın özgürleştikçe dünya daha özgür olacaktır. Bu hedef doğrultusunda, el emeği ile üretim yapan Ataşehir’li kadınların, ürünlerini satarak kişisel ve toplumsal fayda sağlayacakları, kamusal alanlarda periyodik olarak “Kadın Eli Çadırı” kuruyoruz.  Ataşehir Kent Konseyi olarak kadının ve kadın emeğinin her zaman yanında olacağız” dedi.

Kadın Eli Çadırı 2 Ocak 2018 Salı gününe kadar ziyarete açık olacaktır.

 

 

 

Benzer Haberler

Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşılmış oldu. Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı olurken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşıldı. AA muhabirinin Maliye Bakanlığı verilerinden yaptığı derlemeye göre, 2017 yılında 670 milyar 749 milyon 611 bin lira vergi tahakkuk etti. Bunun yüzde 79,9’una denk […]

Yorum 
0

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararında, 2016 Ocak ayında kurulan il ve ilçe seçim kurullarının 2 yıllık görev sürelerinin 2018 Ocak ayında dolacağından, bu kurulların Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 15, 18 ve 19. maddeleri hükümleri uyarınca 2018 Ocak ayının son haftası […]

Yorum 
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek. Resmi Gazete’nin 25 Ekim 2017 tarihli sayısında yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile İçişleri, Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına çeşitli yetkiler verilmişti. Milli Eğitim […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI Y...

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına […]

İSTANBUL BİR UÇTAN DİĞER UCA...

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her […]

ÇUKUROVA GÖÇMEN KUŞLARI AĞIR...

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını barındıran Çukurova, […]

ATAMAD GAZETECİLER GÜNÜNDE Y...

Kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]