“ASKIDA YEMEK, ÇORBA PROJESİ ”

18 Ara 2017 Pts 15:42
Bu haber 285 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Mutfak Sanatları Akademisi mezunu olan İlknur Aslan aslında bir bankacı. Bankayı bıraktıktan sonra ne yapabilirim düşüncesiyle hareket ederken böyle bir mekân sahibi oluyor. Böyle bir kavramı hayal edemezken, sahibi olduğu bir mekânın işletmesini üstleniyor.

 

Mezeren tescili markalı mekânın işletmesini yapan İlknur Aslan işe başlar başlamaz projeler geliştirme özen göstererek ‘Askıda Yemek, Askıda Çorba’ projesini hayata geçirip bunu daha fazla hayırsever ve ihtiyaç sahiplerine duyurma anlamında gazetemize şu açıklamayı yaptı.

“PROJEYİ HAYIRSEVERLERLE BİRLİKTE YÜRÜTÜYORUM”

Askıda yemek projesi ile ilgili olarak açıklama yapan mekân sahibi İlknur Aslan; “Kendi düşüncem olduğu için Askıda Yemek projesini de başlatmak istedim ve başlattım.  Bu projeyi buraya gelen misafirlerimle birlikte yürütüyorum. Sizin vasıtanızla bunu duyurmak istedim. Ben sadece gördüklerimin ancak karınlarını doyurmaya çalışıyorum ama bunu daha da geniş kitlelere duyurarak hem yemek yemeye ihtiyacı olanlara duyurarak onların açlığını gidermek hem de duyarlı vatandaşların katkıda bulunmalarını sağlamak. Şu anda sadece kara tahtada duyurmakla yetiniyoruz. Tahtada belirtilen Askıda Yemek olayını görenler sorduğunda kendilerine izah etmeye çalışıyoruz. Bizim amacımız bunu daha geniş kitlelerle duyurarak daha fazla destek vermelerini sağlamak ve bu vesile ile daha fazla ihtiyaç sahibinin karnını doyurmaktır” dedi.

“KONSEPTİMİZ ETLİ SARMA”

İlknur Aslan açtığı mekânla ilgili olarak şunları söyledi: “Bu mekân daha önceden var olan bir yer. Bir yıldır ben işletiyorum. Konseptimiz Etli yaprak sarma üzerinedir. Bu konuda iddialıyız çünkü ürünümüz patentli bir ürün. İstanbul’da 24 saatte etli sarma bulabileceğiniz tek yer diyebilirim. Bunun yanında ızgara ve köfte ve zeytinyağlı sarmamızda da iddialıyız.”

“ÇALIŞMA SAATLERİMİZ 07.00- 19.30 SAATLERİ ARASIDIR”

İlknur Aslan; “Öğlen saatlerinde bu bölgede işyerleri olduğu için standart sıcak ev yemekleri de yapıyoruz.  Gelen müşterilerimizin istekleri üzerine çeşitlerimizi çoğaltmaya çalışıyoruz.  Sabah 07 ve akşam 19.30 saatleri arasında standart çalışan bir müesseseyiz. Pazar günleri kapalıyız.  Hafta sonları genellikle organizasyonlarımız oluyor.  Sabah kahvaltısı, doğum günü organizasyonu gibi. Yerimiz bu tür organizasyonlara müsaittir” diye konuştu.

“DOYACAĞINIZ, DESTEK VERECEĞİNİZ BİR MEKÂN VAR BEKLİYORUZ…”

İlknur Aslan son olarak şu duyuruyu yaptı: “Burada şunu da duyurmak isterim. Aslında dışarıda sizlere karnım aç deyip para isteyenlere nakit yardımı yapmayın. Gerçekten aç ise kendini doyuracağı ve sizlerin destek vereceğiniz bir mekân vardır”  diyerek lezzetlerini tatmak için damak tadını seven herkesi mekânına davet etti.

İRTİBAT ADRESİ:

İçerenköy Mahallesi Kayışdağı Caddesi Rize Sok. N0: 5/B ATAŞEHİR – İSTANBUL

TEL: (0216) 574 61 34

 

HABER & GÖRSEL: Ali Bal

Benzer Haberler

Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşılmış oldu. Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı olurken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşıldı. AA muhabirinin Maliye Bakanlığı verilerinden yaptığı derlemeye göre, 2017 yılında 670 milyar 749 milyon 611 bin lira vergi tahakkuk etti. Bunun yüzde 79,9’una denk […]

Yorum 
0

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararında, 2016 Ocak ayında kurulan il ve ilçe seçim kurullarının 2 yıllık görev sürelerinin 2018 Ocak ayında dolacağından, bu kurulların Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 15, 18 ve 19. maddeleri hükümleri uyarınca 2018 Ocak ayının son haftası […]

Yorum 
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek. Resmi Gazete’nin 25 Ekim 2017 tarihli sayısında yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile İçişleri, Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına çeşitli yetkiler verilmişti. Milli Eğitim […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI Y...

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına […]

İSTANBUL BİR UÇTAN DİĞER UCA...

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her […]

ÇUKUROVA GÖÇMEN KUŞLARI AĞIR...

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını barındıran Çukurova, […]

ATAMAD GAZETECİLER GÜNÜNDE Y...

Kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]