ATAŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS GÜNDEMİ

14 Ara 2017 Per 8:48
Bu haber 159 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

 

Ataşehir Belediyesi Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasından sonra yerine vekalet edecek vekil başkanın seçim sürecide işlemeye başladı.

Temayül gereği Ataşehir Belediye Başkanlığına vekâlet eden Meclis 1.Başkanvekili Sadi Özata imzalı Ataşehir Belediyesi resmi sitesinde; “Ataşehir Belediye Meclisinin 16 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 14.00’da Belediye Başkanı Vekili Seçimi yapılacaktır” denildi.

Konu ile ilgili İstanbul Valiliğinden gelen ve Ataşehir Belediye Başkan Vekili Sadi Özata imzasıyla yayınlanan talimat yazısı şöyle:

 

İlgi: İstanbul Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün 12.12.2017 tarihli ve 78411129-663.07-E.96756 sayılı yazısı.

 İstanbul Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün ilgi yazısında; “Ataşehir Belediye Başkanı Battal İLGEZDİ’nin Anayasamızın 127 nci maddesinin dördüncü fıkrası ve 5393 sayılı Belediye Kanununun 47nci maddesi uyarınca, Bakanlık Makamının 06.12.2017 tarihli Onay’ı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırılması nedeniyle; 5393 Sayılı Belediye Kanununun 45 inci maddesi hükümleri doğrultusunda, Ataşehir Belediye Meclisinin, Belediye Başkan Vekilini seçmek üzere Ataşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda 16.12.2017 Cumartesi günü Saat:14.00’te toplanması Valiliğimce uygun görülmüştür. Anılan yer, tarih ve saatte 5393 sayılı Belediye Kanununun 45. Maddesinde belirtilen usullere uygun olarak yapılacak toplantıya Belediye Meclis Üyeleri’nin katılımının sağlanması hususunda gereğini önemle rica ederim.” denildiğinden; Ataşehir Belediye Meclisinin 16 Aralık 2017 Cumartesi günü aşağıdaki yazılı konuyu tetkik ve karara bağlanmak üzere Belediye Başkanı Vekili Seçimi yapılacaktır.

       Belediye Başkanı Vekili Seçimi 16 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 14:00’da Ataşehir Belediye Başkanlığı Küçükbakkalköy Mah. Şehit Şakir Elkovan Cad. No:20 Kat:3 Ataşehir/İSTANBUL (Novada İş Merkezi) adresinde Belediye Meclis Salonunda yapılacaktır.

             İlan olunur.                                                              

                                                                                 Sadi ÖZATA

                                                                              Belediye Başkanı V.

                                                                            Belediye Meclisi 1. Başkan V.

G Ü N D E M                                 

 

1-Ataşehir Belediye Başkanı Vekili Seçimi.

 

 

Benzer Haberler

Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşılmış oldu. Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı olurken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşıldı. AA muhabirinin Maliye Bakanlığı verilerinden yaptığı derlemeye göre, 2017 yılında 670 milyar 749 milyon 611 bin lira vergi tahakkuk etti. Bunun yüzde 79,9’una denk […]

Yorum 
0

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararında, 2016 Ocak ayında kurulan il ve ilçe seçim kurullarının 2 yıllık görev sürelerinin 2018 Ocak ayında dolacağından, bu kurulların Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 15, 18 ve 19. maddeleri hükümleri uyarınca 2018 Ocak ayının son haftası […]

Yorum 
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek. Resmi Gazete’nin 25 Ekim 2017 tarihli sayısında yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile İçişleri, Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına çeşitli yetkiler verilmişti. Milli Eğitim […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI Y...

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına […]

İSTANBUL BİR UÇTAN DİĞER UCA...

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her […]

ÇUKUROVA GÖÇMEN KUŞLARI AĞIR...

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını barındıran Çukurova, […]

ATAMAD GAZETECİLER GÜNÜNDE Y...

Kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]