ÖZATA; “ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINI SEVİYOR ”

12 Ara 2017 Sal 15:10
Bu haber 236 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin İç İşleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırması nedeniyle yerine vekâlet eden Ataşehir Belediye Meclisi 1.Başkanvekili Sadi Özata, sürçle ilgili gazetemize şu değerlendirmeyi yaptı.  “Ataşehir Başkanımızı seviyor ve hakikaten Sevgili Başkanımız bu sekiz buçuk yıl içerisinde çok büyük hizmetlerde bulundu” dedi.

 “ ÜMİT EDİYORUZ Kİ HUKUK ERKEN TECELLİ EDER VE BAŞKAN GÖREVİNE DÖNER”

Sadi Özata bildiğiniz üzere 8 Aralık Cuma günü mesai bitiminde Ataşehir Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Selma Özkaya Valilikten bir görevli ile birlikte Sayın başkanımıza görevden uzaklaştırıldığına dair tebligatın yapıldığını söyleyerek; “ Bu durum karşısında insanlar buraya destek için geldiler. Bunun hukuki olup olmadığına veya siyasi bir karar olduğuna dair bir beyan vermemiz şu aşamada doğru olmaz. Çünkü hukuki süreç devam ediyor. Biz şuna inanıyoruz ki Sayın Başkanımız ile ilgili adaletin tez tecelli etmesini isteriz. Gecikse bile başkanımızın tekrar görevine en kısa zamanda döneciğinin ümidini taşıyoruz. Bu güveni ve ümidi tüm meclis üyesi arkadaşlar ve parti mensupları olarak taşıyoruz. Ümit ediyoruz ki hukuk erken tecelli eder ve başkanımız görevine kaldığı yerden devam edecektir” dedi.

“ATAŞEHİR BAŞKANIMIZI SEVİYOR”

Ataşehir Başkanımızı seviyor ve hakikaten Sevgili Başkanımız bu sekiz buçuk yıl içerisinde çok büyük hizmetlerde bulundu diyen Ataşehir Belediye Başkan Vekili Sadi Özata; “ Her şeyden önce insanız. Hatada yapmış olabiliriz. Ama biz şuna inanıyoruz ki hukuki ve adli olarak değerlendirildiği zaman suç teşkil edebilecek bir durumun olmadığı kanaatindeyim. Burada süreci etkilemek anlamında söylemiyorum. Biz burada bir sendeleme görüyoruz ve adaletin tecelli edeceğine de inanıyoruz” şeklinde ifade etti.

“TEK EKSİKLİK BAŞKANIMIZIN OLAMAYIŞINDAN DOLAYI DUYULAN HASRETLİKTİR”

Özata; “Tebligatın yapıldığı andan itibaren Belediyeler yasa gereği 1.Başkanvekili olmam nedeniyle Anayasa’nın 127.Maddesi 5393 Sayılı Belediyeler Yasası’nın 47.Maddesine göre Başkanımıza vekil olarak görev yapıyoruz. Pazartesi mesainin başlamasıyla tüm birimlerimiz işinin başında olarak görevlerini yapıyorlar. Ataşehir’e en iyi şekilde hizmete devam ediyoruz ve hiçbir aksama yok. Tek eksiklik başkanımızın olamayışından duyulan üzüntü ve hasretlik var” şeklinde konuştu.

Özata bundan sonraki süreçte prosedürün uygulanışı ile ilgili olarak şunları söyledi: “ Sayın Valimiz bir gün belirleyerek doğrudan bize veyahut Kaymakamlık kanalıyla bize tebliğ edilecek. Bizde Meclis olarak o gün toplanarak Mecliste kararlaştıracağımız bir arkadaşımızı sağduyu ve samimiyetle seçeceğiz.  Seçilen arkadaşımız tabiî ki belediye başkanı olarak seçilmeyecek. Hukuki süreç devam ettiğinden sadece vekil olarak görevini sürdürecektir.”

“MECLİS İLK İKİ TURDA SALT ÇOĞUNLUĞUN BİR FAZLASIYLA TOPLANIR”

Özata, yapılacak vekâlet seçimi ile ilgili olarak prosedürün işleyişini de şöyle izah etti: “Grupların göstereceği adaylar kapalı zarf usulü oylama sonucunda başkana vekâlet eden kişi seçilmiş olacak. Oylamanın yapılması için istenilen sayı ilk iki oturumda salt çoğunluğun bir fazlası olma şartı aranacak. Son oylamada ise en fazla oy alan Belediye Başkanına vekâleten atanmış olacaktır. Arzumuz ve gönlümüzden geçen bu işin prosedür ve yönetmelikler dahilinde demokratik olarak yapılmasıdır. İnşallah bu seçimden de Ataşehirliler için hayırlı bir netice çıkacaktır.”

“KAOS DEĞİL BİRLİĞE VE KARDELİĞE İHTİYACIMIZ VAR”

Özata mahkeme süreci ile ilgili olarak Başkanımızın avukatları İdari Mahkemeye gerekli başvuruyu yapacaklardır diyerek; “ Süreci avukatları takip edecek. Dileğimiz adaletin erken tecelli ederek başkanımızın tekrar görevinin başına dönerek hizmetlerine kaldığı yerden devam etmesidir. Ataşehirin kaosa değil birliğe, barışa ve kardeşliğe ihtiyacı var. Hepimiz hizmet için buradayız. Tüm meclis üyesi arkadaşlarım ve şahsım hizmet için buradayız. Tekrar söylüyorum inşallah adalet erken tecelli eder, Başkanımızda görevi başına döner ve bu kaos ortamı da sona ermiş olacaktır” dedi.

RÖPORTAJ & GÖRSEL: ALİ BAL

Benzer Haberler

Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşılmış oldu. Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı olurken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşıldı. AA muhabirinin Maliye Bakanlığı verilerinden yaptığı derlemeye göre, 2017 yılında 670 milyar 749 milyon 611 bin lira vergi tahakkuk etti. Bunun yüzde 79,9’una denk […]

Yorum 
0

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararında, 2016 Ocak ayında kurulan il ve ilçe seçim kurullarının 2 yıllık görev sürelerinin 2018 Ocak ayında dolacağından, bu kurulların Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 15, 18 ve 19. maddeleri hükümleri uyarınca 2018 Ocak ayının son haftası […]

Yorum 
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek. Resmi Gazete’nin 25 Ekim 2017 tarihli sayısında yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile İçişleri, Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına çeşitli yetkiler verilmişti. Milli Eğitim […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI Y...

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına […]

İSTANBUL BİR UÇTAN DİĞER UCA...

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her […]

ÇUKUROVA GÖÇMEN KUŞLARI AĞIR...

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını barındıran Çukurova, […]

ATAMAD GAZETECİLER GÜNÜNDE Y...

Kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]