ATAŞEHİR BELEDİYESİ “ENGELLİLER GÜNÜNÜ” TAÇLANDIRDI

04 Ara 2017 Pts 11:16
Bu haber 93 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü”  nedeniyle engelli vatandaşlar için bir dizi etkinlik düzenleyen Ataşehir Belediyesi, 1 Aralık günü MSKM’nde Engelsiz Sanat Grubundaki çocukların ritim, koro, drama ve dans atölyelerinde aldıkları eğitimleri sergilemelerinden sonra, “Ne Haliniz Varsa Gülün” isimli tiyatro gösterimi ve ardından verdiği yemekle günü taçlandırdı.

 

2 Aralık saat 10.00-12.00 saatleri arasında Novada AVM’ deki Ataşehir Belediyesi Nikâh Salonu’nda engelliler, aileleri ve derneklerine yönelik olarak, Yetenekli Engelsizler Komedi Tiyatrosu (YRK)’nun “Ne Haliniz Varsa Gülün” isimli tiyatro gösterimini izleyen engelli vatandaşlara, “Dünya Engelliler Günü” kutlamaları kapsamında 3 Aralık Pazar günü saat 13.00’da Ataşehir’deki engelli derneklerinden ve belediye veri tabanından alınan bilgiler kapsamında davet edilen 150 engelliye Yeditepe İşitme Engelliler Okulu’nda yemek verildi.

2 Aralık’ta Ataşehir Belediyesi Nikâh Salonu’nda engelliler, aileleri ve derneklerine yönelik olarak, Yetenekli Engelsizler Komedi Tiyatrosu’nun “Ne Haliniz Varsa Gülün” isimli tiyatro gösterimine; Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez,  Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar, CHP Ataşehir Belediye Meclis Üyesi ve MARKAFED Başkanı Tuncay Akın Orhan,  Engelli Komisyonu Üyesi ve Kafkas Derneği Başkanı Süleyman Karadağ, Ataşehir’deki engelli dernek ve federasyon başkan ve yöneticileri ile engelliler ve aileleri katıldı.

HABER & GÖRSEL : ALİ BAL

Benzer Haberler

Rus haber ajansı RİA, Devlet Başkanı Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın Suriye’deki hava saldırılarını yönettiği Hımeymim Hava Üssünü ziyaret etti. Rus haber ajansı RİA, Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu.  

Yorum 
0

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı Uzman Öğretmen Yaşar Geler ve Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri kurulduktan sonra ilk olarak Medya Mensuplarıyla kahvaltılı bir programda bir araya gelerek dernekleşme aşamasını ve çalışma programını basına tanıttı. “TUT ELİMİ ISIT BENİ” ‘Tut elimi, ısıt beni’ adını verdikleri yardım kampanyası ile Ardahan’da eğitim gören tüm öğrencilerin çetin kış […]

Yorum 
0

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre, cari işlemler açığı, ekimde bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar 191 milyon dolar artarak 3 milyar 827 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Ekim 2017 dönemine ilişkin ödemeler dengesi verileri açıklandı. Buna göre, cari işlemler açığı, Ekim’de bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı […]

BATTAL İLGEZDİ’NİN AVUKATIND...

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasının […]

TRUMP’IN KUDÜS KARARI PROTES...

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak […]

CHP’li Adıgüzel, Hafri...

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, TBMM Genel […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]