ATAŞEHİR’DE DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLANDI

01 Ara 2017 Cum 15:55
Bu haber 87 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bir dizi etkinlik düzenliyor.

Engelli vatandaşların yanında bir gün değil her gün olduğunu her fırsatta gösteren Ataşehir Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında düzenlediği etkinliklerin ilki Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesinde Ataşehir Belediyesinin Engelsiz Sanat Grubu’ndaki çocukların, ritim, koro, drama ve dans atölyelerinde aldıkları eğitimleri sergilemeleriyle başladı.

 

Eğitmenleri eşliğinde oldukça başarılı bir şekilde gösterilerini tamamlayan Engelsiz Sanat Grubu’ndaki çocuklar, izleyenler tarafından alkışlarla ödüllendirildiler ve seslendirdikleri eserleri de birlikte söyleyerek büyük bir koro oluşturdular.

DSCF3175

Ataşehir Belediyesi Engelsiz Sanat Grubu öğrencileri, azmin engelleri aşacağını bir kez daha gösterileriyle ispatlamış oldular.

Belediyeden emekli olduğunu söyleyen ve kendiside engelli bir birey olan Yıldız Gürler’in yazıp okuduğu şiir izleyenleri oldukça duygulandırdı.

DSCF3116

Etkinlikte görev alanlar kadar izleyenlerinde mutlu olduğu etkinliğe Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, CHP Meclis üyesi ve Ataşehir Belediye Meclisi Engelliler Komisyonun da görevli Süleyman Karadağ,  Marmara Karadenizliler Federasyonu Genel Sekreteri İsmail Akbulut, Kadın ve AileHizmetleri ve Engellilerden Sorumlu Müdür Şehnaz Yabar, Çevre ve Koruma Müdürü Ayten Kartal,  Yazı İşleri Müdürü Sevgi Topçu, Muhtarlık İşlerinden Sorumlu Burcu Der Hasanoğlu, Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Ali Cugnis, Veteriner İşleri Müdürü Necati Bozkurt, Ataşehir Engelliler Derneği Başkanı Nevzat Ağbulut ile engelli bireyler ve engelli aileleri katıldı.

DSCF3072

Etkinlikte konuşan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez; “ Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Bugün dünyanın dört bir yanında bir dizi etkinlikler düzenleniyor ve Engelliler Günü kutlanıyor. Bizde bugünün anlamı ve önemi üzerine bir dizi etkinlik düzenledik. Bunlardan ilkini birazdan burada göreceksiniz. Bu etkinlikleri kendi eğitmenlerimizin kısa sürede Engelsiz Sanat Grubundaki çocuklarla birlikte çalışarak hazırladılar. Sayın Belediye Başkanımız Battal İlgezdi’nin her zaman söylediği gibi önce insanların zihninde ve kalbinde engelli sileceksiniz. Bunu gerçekleştirdiğimiz zaman insan iradesinin her şeyi yapacağına inanıyoruz ve de şahit olmuşsuzdur. Bu vesile ile etkinliği hazırlayanlara ve siz değerli katılımcılara hem Belediye Başkanım hem de şahsım adına teşekkür ederim ” dedi.

DSCF3078

Programın sonunda Aile ve Engellilerden sorumlu Müdür Şehnaz Yabar ile Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez eğitimcilere çiçek vererek kendilerine teşekkür ettiler.

 

HABER & GÖRSELLER : Ali Bal

DSCF3160 DSCF3153 DSCF3151 DSCF3149 DSCF3130 DSCF3125 DSCF3095 DSCF3067 DSCF3214

Benzer Haberler

Rus haber ajansı RİA, Devlet Başkanı Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın Suriye’deki hava saldırılarını yönettiği Hımeymim Hava Üssünü ziyaret etti. Rus haber ajansı RİA, Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu.  

Yorum 
0

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı Uzman Öğretmen Yaşar Geler ve Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri kurulduktan sonra ilk olarak Medya Mensuplarıyla kahvaltılı bir programda bir araya gelerek dernekleşme aşamasını ve çalışma programını basına tanıttı. “TUT ELİMİ ISIT BENİ” ‘Tut elimi, ısıt beni’ adını verdikleri yardım kampanyası ile Ardahan’da eğitim gören tüm öğrencilerin çetin kış […]

Yorum 
0

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre, cari işlemler açığı, ekimde bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar 191 milyon dolar artarak 3 milyar 827 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Ekim 2017 dönemine ilişkin ödemeler dengesi verileri açıklandı. Buna göre, cari işlemler açığı, Ekim’de bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı […]

BATTAL İLGEZDİ’NİN AVUKATIND...

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasının […]

TRUMP’IN KUDÜS KARARI PROTES...

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak […]

CHP’li Adıgüzel, Hafri...

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, TBMM Genel […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]