“GENÇLİK KOLLARI BİR PARTİNİN BAHÇESİDİR”

29 Kas 2017 Çar 10:12
Bu haber 83 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak 02 Aralık Cumartesi günü yapılacak olan Gençlik Kolları kongresi ile ilgili düşüncelerini gazetemize anlattı. Altınkaynak açıklamasında; “Gençlik kolları bir partinin bahçesidir. Bahçede yetişen fidanlar büyüyerek o bahçeye renk vererek şenlendir ve o bahçeyi güçlendirirler” dedi.

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak Gençlik Kolları kongresi ile ilgili İstanbulum Gazetesi & Gazete Ataşehir’e yaptığı açıklamalarına şöyle devam etti:

“GENÇLİK KOLLARI BİR PARTİNİN BAHÇESİDİR”

Gençlik kolları bir partinin bahçesidir diyen Altınkaynak şunları söyledi: “ Bahçede yetişen fidanlar büyüyerek o bahçeye renk vererek şenlendirir ve o bahçeyi güçlendirirler.  Gençlik Kollarımızı bugüne kadar yeterince çalıştıramadık. Buda tüzüğümüzden gelen gençlik kolları ve kadın kollarının yarı özerk olma anlayışı ana kademe ile gençler arasında kopukluğa neden olan durumdur. Sonuçta 18-20-28 yaşlarında olan gençlerin heyecanları farklıdır. Üç metreyi birden atlarım dersen atlayamazsınız. Tecrübe ve çalışma ister.”

DSCF3060

“BİZ GENÇLİK KOLLARINI PANKART ASAN, BROŞÜR DAĞITAN OLARAK GÖRMÜYORUZ”

Altınkaynak; “Gençlik Kollarımızı kucaklıyoruz ve her zaman da kucak açacağız.  Gençlik Kolları kongresi yaklaşırken şu an üç genç adayımız var. İlçe başkanı olarak arkadaşlarımızın rahat çalışmaları için müdahale etmiyoruz ama şunu da beklerim. Üç arkadaşıma da söyledim. Ana kademe ile uyumlu çalışarak çıkacaksınız. Burada hedefiniz belli olmalı ki başarılı bir çalışma Ataşehir’de yürütürsek ilerde ana kademede görev yapan insanlarda yetişmiş olacaktır. Bizimle, Kadın Kollarıyla uyum içinde çalışan bir gençliğin tecrübeleri çok daha kalıcı olacaktır. Biz Gençlik Kollarını pankart asan, broşür dağıtan olarak görmüyoruz. Gençlik Kolları ve Kadın Kolları başkanları bütün yönetim kurulu toplantılarımızın doğal üyeleridir” şeklinde ifade etti.

DSCF3058

“GENÇLİĞİN İRADESİNE SAYGILIYIZ”

Şu an üç adayımız var diyen Altınkaynak; “Hangisi kazanırsa benim için gençlik Kolları başkanı odur. Bir genç kızın Artaşehir’de Gençlik Kolları başkanı olmasının avantajlı olacağını düşündük. Ama sonradan adaylar çıkınca hepside bizim partimizin gençlik kollarının mensuplarıdır. Hepsine eşit mesafedeyim. 2 binin üzerinde bir gençliğimiz var. Her ne kadar bir sohbet esnasında genç kızımıza bu öneriyi sunduysam da o zaman adaylar yoktu ama bu söylemim hiç kimse aday olmaz anlamına gelmez. Üç arkadaşımızda seçime girer. Gençliğin iradesi nasıl tecelli ederse bende ilçe başkanı olarak bir evlat sevgisiyle bir partinin genci olması sevgisiyle kucaklarım. Demokrasi yarışı içinde bir kongre olacağından eminim. Sonuç ne olursa olsun herkes sonuçlara saygılı olmak zorundadır. Demokrasi böyle bir şeydir” diyerek seçime girecek her adaya eşit mesafede olduğunu bir kez daha ifade etti.

Benzer Haberler

Rus haber ajansı RİA, Devlet Başkanı Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın Suriye’deki hava saldırılarını yönettiği Hımeymim Hava Üssünü ziyaret etti. Rus haber ajansı RİA, Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu.  

Yorum 
0

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı Uzman Öğretmen Yaşar Geler ve Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri kurulduktan sonra ilk olarak Medya Mensuplarıyla kahvaltılı bir programda bir araya gelerek dernekleşme aşamasını ve çalışma programını basına tanıttı. “TUT ELİMİ ISIT BENİ” ‘Tut elimi, ısıt beni’ adını verdikleri yardım kampanyası ile Ardahan’da eğitim gören tüm öğrencilerin çetin kış […]

Yorum 
0

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre, cari işlemler açığı, ekimde bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar 191 milyon dolar artarak 3 milyar 827 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Ekim 2017 dönemine ilişkin ödemeler dengesi verileri açıklandı. Buna göre, cari işlemler açığı, Ekim’de bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı […]

BATTAL İLGEZDİ’NİN AVUKATIND...

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasının […]

TRUMP’IN KUDÜS KARARI PROTES...

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak […]

CHP’li Adıgüzel, Hafri...

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, TBMM Genel […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]