“SAMİMİ VE CANA YAKIN OLUN”

28 Kas 2017 Sal 9:39
Bu haber 62 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Belediyesi Kadın Girişimcilik Merkezi’nin düzenlediği Kadın Girişimcilik Günleri başladı.

AKAGİM’de üretim yapan, ortak ofiste şirket faaliyetlerini yürüten, aldığı eğitimler sonrasında iş planı dosyasını KOSGEB’e sunan kadınlar; ürünleri ve hizmetleriyle Ataşehir Girişimcilik Günleri’nde yerlerini aldı.

Biz Bizze Sosyal Girişimci Mentörü Esen Fakıoğlu, “Girişimcilikte Fikirden Markaya, Marka Nasıl Oluşur, İş Yönetiminde Fikir Süreci, Sosyal Medya” gibi konular hakkında bilgiler aktardı.

Markanın etkin ve özgün görünmesi için imajın iyi planlanması gerektiğini ifade eden Fakıoğlu, “Misyonunuzu açıkça belirtmeniz son derece önemlidir. ‘Neden bu işi kurmak istiyorsunuz, hedefleriniz nelerdir, markanızı diğerlerinden farklı kılan nedir’ sorularına cevap vermeniz gerekli. Öncelikle müşteri gibi düşünün. Bir ürünü seçerken, ‘Neden o ürünü alıyorsunuz? O markayı seçme nedeniniz nedir’ gibi markanızı nasıl geliştireceğinize dair geri bildirimler önemlidir. Geri bildirimler aldığınızda hızlı bir şekilde cevap verin. E-postaları cevaplarken otomatik yanıtları kullanmayın. Mümkün olduğunca cana yakın olun” şeklinde konuştu.

KADIN

Fakıoğlu, “Girişimcilik süreçleri dört aşama ile ifade edilebilir. İş fikirleri arama, iş fikrini seçme, iş fikrini uygulamaya hazırlama ve iş fikrini uygulama. Bu süreçlerin her zaman aynı olduğu söylenemez. Sıralama değişiklik gösterebilir. İş fikirleri hayallerin bir ürünüdür. Sonrasında bu hayallerin gerçeğe dönüştürülmesi aşaması oldukça önemlidir. Her iş fikri başarılı olmayabilir. Bir iş fikrinin hangi potansiyele sahip olduğunu bilmek de önemlidir” dedi.

Tezgahçılar Şirketi’nin kurucularından olan Burçak Yıldırım ise “Girişimde Yerellik” konulu semineriyle, kendi kurduğu şirketin nasıl başarılı olduğunu katılımcılarla paylaştı.

KADIN 2

Yıldırım, “Bir girişimcinin güçlü olması gereken kasları vardır. Kendini ve işini iyi hikayeleştirebilmelidir. İletişimde empati kurabilmek, güncel teknoloji araçlarını yerinde ve doğru kullanabilmek, yerel ve global trendleri takip etmek, ekonomi ve sektör yayınlarını okumak son derece önemlidir” dedi.

KADIN 1

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar, “AKAGİM, farklı ekonomik, sosyal ve kültürel kadın grupları arasında olumlu iletişim sağlarken, aynı zamanda kadınlarımızın ekonomik ve sosyal yaşama entegrasyonlarını güçlendirmesi ile toplumsal cinsiyet eşitliğine ve sürdürülebilir kalkınmaya da katkı olacak” dedi.

 

Benzer Haberler

Rus haber ajansı RİA, Devlet Başkanı Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın Suriye’deki hava saldırılarını yönettiği Hımeymim Hava Üssünü ziyaret etti. Rus haber ajansı RİA, Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu.  

Yorum 
0

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı Uzman Öğretmen Yaşar Geler ve Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri kurulduktan sonra ilk olarak Medya Mensuplarıyla kahvaltılı bir programda bir araya gelerek dernekleşme aşamasını ve çalışma programını basına tanıttı. “TUT ELİMİ ISIT BENİ” ‘Tut elimi, ısıt beni’ adını verdikleri yardım kampanyası ile Ardahan’da eğitim gören tüm öğrencilerin çetin kış […]

Yorum 
0

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre, cari işlemler açığı, ekimde bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar 191 milyon dolar artarak 3 milyar 827 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Ekim 2017 dönemine ilişkin ödemeler dengesi verileri açıklandı. Buna göre, cari işlemler açığı, Ekim’de bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı […]

BATTAL İLGEZDİ’NİN AVUKATIND...

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasının […]

TRUMP’IN KUDÜS KARARI PROTES...

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak […]

CHP’li Adıgüzel, Hafri...

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, TBMM Genel […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]