ÇEBİ;“ÖĞRETMENLİK AYDINLIK GELECEĞİN GÜVENCESİDİR”

27 Kas 2017 Pts 14:14
Bu haber 112 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Kısa adı MARKAFED olan Marmara Karadenizliler Federasyonu Cumhuriyetimizin 94’uncu yılında “Öğretmenlere Saygı” temasıyla 19 ilden 5’er olmak üzere 94 öğretmeni kahvaltılı toplantıda ağırladı. Kahvaltılı toplantıda konuşan TBMM Başkan Vekili ve CHP Milletvekili Akif Hamza Çebi; “Öğretmenlik, Türkiye’nin aydınlık geleceğinin güvencesi olarak görülen bir meslektir.  Türkiye’nin aydınlık günlere kavuşması öğretmenlerimiz sayesinde olacaktır” dedi.

Tuncay Akın Orhan Genel Başkanlığında 10 Kasım 2017 tarihinde kurulan Marmara Karadenizliler Federasyonu(MARKAFED) 25 Kasım 2017 tarihinde Cumhuriyetin 94. Yılında “Öğretmenlere Saygı” Temasıyla MARKAFED kapsamındaki illeri temsilen 94 öğretmenle bir araya gelerek Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Sahan’da verilen kahvaltıya; CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Akif Hamza Çebi, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak,  Ataşehir Belediye Meclisi 1.Başkanvekili Sadi Özata, Belediye Başkan Yardımcıları Orhan Çerkez ve Abdullah Der, MARKAFED Genel Başkanı Tuncay Akın Orhon ve yönetim kurulu üyeleri, Ataşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Necati Bozkurt, Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Ali Cugnis, STK temsilcileri ile davet edilen öğretmenler katıldı.

DSCF2943

“EĞİTİMDE BUGÜN GELİNEN NOKTA CUMHURİYET’E KARŞI DURUŞTUR”

Toplantının açılışını yapan MARKAFED Genel Başkan yardımcısı İsmail Akbulut; “STK’ların önemini hepimiz biliyoruz. Anadolu’nun küllerinden Cumhuriyet kuruldu. Bugün Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz. Eğitimde bugün gelinen nokta Cumhuriyet’e karşı duruş noktasıdır. Hep birlikte buna karşı duracağız. Biz Federasyon olarak bir çalıştay planladık. Bu çalıştayda 18 ilde 180 bin öğrencimize Çanakkale teması üzerinden bir çalışma yapacağız” dedi.
“ÖĞRETMENLİK TÜRKİYE’NİN AYDINLIK GELECEĞİNİN GÜVENCESİDİR”

Öğretmenler Günü vesilesiyle bugün burada sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyum diyen TBMM Başkan Vekili ve CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamza Çebi; “ Öğretmenler Günü yılda bir gün olmamalı. Maalesef ülkenin gündemine kendimizi kaptırarak toplum olarak öğretmenlerimizi unutuyoruz. Öğretmenlik, Türkiye’nin aydınlık geleceğinin güvencesi olarak görülen bir meslektir.  Büyük Atatürk’ün Cumhuriyet devrimleri doğrudan doğruya öğretmene bağlı olarak ifade edilmiş ve topluma adanmıştır. Türkiye’nin aydınlık günlere kavuşması öğretmenlerimiz sayesinde olacaktır” diye konuştu.

DSCF2996

“EĞİTİMİN; TOPLUMLARIN GELİŞMESİNDE ÖNEMLİ ROLÜ VARDIR”

Eğitimin toplumların gelişmesinde önemli rol oynadığını söyleyen Çebi; “Eğitim bütün ülkeler, bütün toplumlar için önemlidir. Kim, hangi ülke eğitime daha fazla kaynak ayırıp, öğretmene değer vermişse o ülkeler bu gün hem demokratik, hem ekonomik alanda, hem de diğer alanlarda gelişmiş ülke olmuştur. Kalkınmanın kaynağında, temelinde yatırımlar yatmıyor. Kalkınmanın kaynağında eğitim yatıyor. Biz, Güney Kore ile aynı yıllarda kalkınma yarışına başladık. Güney Kore bu gün bizi geçti. İncelendiğinde ortaya çıkıyor ki; Güney Kore eğitime Milli Gelirinden çok fazla pay ayırmış. Bütçeden ayıracağımız en önemli pay eğitime olmalıdır” diyerek eğitimin önemini bir kez daha vurgulamış oldu.

KADINA ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELEDE ATILIMA İHTİYAÇ VAR

25 Kasım’ın Dünya Kadına Şiddete Karşı Ulusal Mücadele Günü olduğunu hatırlatan Akif Hamza Çebi, Kadına şiddete karşı mücadelede atılıma ihtiyaç olduğunun altını çizerek; “Bu gün aynı zamanda Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü. Türkiye’nin bu mücadelede büyük bir atılıma ihtiyacı var. Toplum olarak böyle bir sorumluluğumuzu da ifade ediyorum” ifadelerini kullandı.

“ÖĞRETMENLİK SAYGIN BİR MESLEKTİR”

Federasyon adına konuşan Genel Başkan Tuncay Akın Orhan; “Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu hedef doğrultusunda laik ve demokratik cumhuriyetimizin en büyük güvencesi, Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş uygarlığa taşıyacak olan ve dünyanın en saygın mesleğini gerçekleştiren siz öğretmenlerimize şükran borçluyuz.  Başta Başöğretmen Mustafa kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygıyla, minnet ve rahmetle anıyor, 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun” dedi.

DSCF2953

“KARADENİZ’İN MEŞALESİ ATAŞEHİR’DEN YANACAK”

Öncelikle bir eğitimci olan ve Ataşehir çağdaş yaşanır bir kent haline getiren Ataşehir Belediye Başkanı Sayın Battal İlgezdi’ye bize sağlamış olduğu katkılardan dolayı şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum diyen Tuncay Akın Orhan; “Bundan sonraki süreçte bölgemizin kalkınması için gerek yerelde gerek bölgesel olarak tüm yapılarla, tüm paydaş STK’larla eşit mesafede istişare halinde olacağız.  Karadeniz STK’larının dağınık yapısını ortadan kaldırarak tek çatı altında birleştirme gayreti içinde olacağız. El ele, gönül gönüle, sevgiyle hep birlikte birlik ve beraberlik kardeşlik içerisinde Karadeniz’in meşalesi Ataşehir’den yanacak tüm Marmara Bölgesini kapsayarak Anadolu coğrafyasındaki farklı kültürlere ışık saçarak birlik ve beraberliğin, aydınlığın ve demokrasinin gelişmesine katkı sunacaktır ” şeklinde konuştu.

DSCF2980

Bu tür toplantılara ihtiyacımız var diyen belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, katılımcılara ve toplantıyı düzenleyenlere teşekkür ederek; “ Öğretmenler gününüzü kutluyorum. Sayın Başkanım Battal İlgezdi sizlerle birlikte olmayı çok isterdi ama bir programı nedeniyle gelemedi.  Sizlere selam ve saygılarını iletmemi istedi” dedi.

 

HABER & GÖRSEL : ALİ BAL

DSCF2971 DSCF2934 DSCF2921 DSCF2923 DSCF2925 DSCF2931 DSCF2920 DSCF2918 DSCF2916 DSCF2915 DSCF3008 DSCF2907 DSCF2909 DSCF2912

Benzer Haberler

Rus haber ajansı RİA, Devlet Başkanı Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın Suriye’deki hava saldırılarını yönettiği Hımeymim Hava Üssünü ziyaret etti. Rus haber ajansı RİA, Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu.  

Yorum 
0

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı Uzman Öğretmen Yaşar Geler ve Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri kurulduktan sonra ilk olarak Medya Mensuplarıyla kahvaltılı bir programda bir araya gelerek dernekleşme aşamasını ve çalışma programını basına tanıttı. “TUT ELİMİ ISIT BENİ” ‘Tut elimi, ısıt beni’ adını verdikleri yardım kampanyası ile Ardahan’da eğitim gören tüm öğrencilerin çetin kış […]

Yorum 
0

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre, cari işlemler açığı, ekimde bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar 191 milyon dolar artarak 3 milyar 827 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Ekim 2017 dönemine ilişkin ödemeler dengesi verileri açıklandı. Buna göre, cari işlemler açığı, Ekim’de bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı […]

BATTAL İLGEZDİ’NİN AVUKATIND...

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasının […]

TRUMP’IN KUDÜS KARARI PROTES...

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak […]

CHP’li Adıgüzel, Hafri...

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, TBMM Genel […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]