“DEVLETİMİZİN MAHALLELERDEKİ UÇ BEYLERİSİNİZ”

21 Kas 2017 Sal 10:14
Bu haber 118 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Birlik Platformu Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri “Milli Birlik” adına Ataşehir Mahalle Muhtarları ve Ataşehir basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldiler. Toplantıda konuşan Birlik Platformu Başkanı Dr. Osman Arıkan; “Milli Birliği oluşturmak için siz muhtarların desteğine her zaman ihtiyacımız var. Çünkü sizler devletimizin mahallelerdeki Uç Beylerisiniz, devletin mahallelerdeki elisiniz, kolusunuz” dedi.

Ataşehir Birlik Platformuna katılan mahalle muhtarları ve basın mensuplarının kendilerini tanıtmasıyla güzel bir sohbet ortamı oluştu. Söz alan mahalle muhtarları ve birlik yöneticileri Ataşehir için ne yapacaklarını dile getirerek bu konuda birlikte çalışmanın Ataşehir’e büyük fayda sağlayacağını vurguladılar.

 “SOKAK DEĞİL APARTMANLAR DAHİ AYIRIŞTI”

Muhtarlar adına söz alan Ataşehir Muhtarlar Derneği Başkanı ve Ferhatpaşa Mahallesi Muhtarı Hüseyin Uzun, Başkan Osman Arıkan’ın muhtarlara verdiği değerden dolayı teşekkür ederek; “Var olan sorunlarımız mutlaka aşılır. Her siyasetçi güzel bir şeyler yapmak için gelir. Asıl sorunumuz bir muhtar olarak buna değinmek istiyorum. Gerçekten sokak değil apartmanlar dahi ayırıştı. Toplumun bu durumuna dikkat çekmek istiyorum. O kadar ayrıştık ki özellikle Ataşehir’de. Komşular artık birbirini tanımayacak kadar düşman oldular. İnşallah bu toplantı toplumu birleştirmemize verile olur.  Bu hepimizin sorunu. Özellikle dikkat çekmek istedim” diyerek ayrışmanın tehlikeli boyutlara geldiğinin vurgusunu yaptı.

DSCF2331

“BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN YAPACAĞINIZ ÇALIŞMALARA KATKI SUNACAĞIZ”

Basın adına konuşan İstanbulum Gazetesi&Gazete Ataşehir İmtiyaz sahibi Önder Kavalcı da; “ Basına vermiş olduğunuz değerden dolayı tüm arkadaşlarım adına hepinize teşekkür ediyorum.  Birlik ve beraberlik için yapılacak her çalışmada arkadaşlarımızla birlikte katkı sunacağız. Birliği sağlayacak her çalışmada Platformun, muhtarlarımızın ve Ataşehirlilerin yanındayız” dedi.

DSCF2334

BU ÜLKENİN HEPİMİZE İHTİYACI VAR”

Katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Birlik Platformu Başkanı Dr. Osman Arıkan, geçmiş yıllardan siyasi kimliğinden dolayı birlikte olduklarını vurgulayarak ; “ Sizlerle bir arada olmaktan, bu güzel ortamı sizlerle paylaşmaktan onur duydum, şeref duydum. Burada çıkış amacımız aman kimseyi incitmeyelim, düşenin koluna girelim, kimsesizlerin kimi olalım. Fakiri, yoksulun, düşkünün sahibi, varsa sorun çözüm getiren olalım. Kimsenin aşına, işine ortak olmayalım ve yaşadığımız, yeni kurulmuş genç ilçemize nasıl katkı sağlayabiliriz, bu topluma daha fazla nasıl bir şeyler verebiliriz, bu toplumun yaşam ve refah düzeyini nasıl arttırabiliriz. Bu ülkenin hepimize ihtiyacı var. Bunun farkındayız. Çözüm noktasında da bunun Milli Birlik ve Beraberlik noktasından geçtiğinin farkındayız. Bu bağlarımızı pekiştirmek. Birlik ve beraberliğimizi en üst düzeyde tahsis etme noktasında siz dostlarımızla birlikte çalışma arzu ve isteği bizleri şu anda bu mekânda bir araya getirmiştir” ifadelerini kullandı.

DSCF2305

“KENDİMİZİ SİYASETTEN ARINMIŞ OLARAK GÖRÜYORUZ”

Arıkan; “Biz platform olarak kendimizi siyasetten arınmış olarak görüyoruz. Platformumuzda logomuzda da görüldüğü gibi, farklı renkleri, düşünce ve fikirlerin insan odaklı olarak önce saygı göstererek kabul etmemiz gerektiği ve birbirimizi bu ölçülerle sevmemiz ve sahip olmamız gerektiği noktasında fikirlerimizde hemhal olmuş durumdayız” diye konuştu.

DSCF2294

“BU DÖNEMKİ ÇALIŞMALARIMIZA BİZE VERECEĞİNİZ DESTEKLERİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

Arıkan 150 üyelerinin olduğunu söyleyerek; “ 30 kişilik yönetim kurulunu tahsis etmiş durumdayız.  13 kişi olarak da yürütme kurulumuzla birlikte 2.İcra dönemimize başlamış durumdayız. Bu dönemimizde daha aktif daha verimli çalışmalar yürütmek istiyoruz. Bu noktada sizlerin de bize verecekleri destekleri çok önemsiyoruz.  Çünkü sizler devletimizin mahallelerdeki Uç Beylerisiniz, devletin mahallelerdeki elisiniz, kolusunuz.  Siz basın mensupları toplumumuzun aydınlanmasında, iletişimin sağlanmasında ve doğru bilginin aktarılmasında en önemli kaynaklarsınız. Sizler çok değerlisiniz. Çalışmalarımızda sizlerle ortak hareket etme gerekliliğinin farkındayız. Sizlerin bize olan katkılarının önemini de bilmekteyiz. Toplumun menfaatlerini gözeterek birbirimize güvenerek hareket edersek inanıyorum ki aşamayacağımız hiçbir güç yoktur. Tekrar davetimize katıldığınız için hepinize en derin saygılarımı iletiyorum. İyi ki geldiniz, iyi ki varsınız” şeklinde ifade etti.

DSCF2292

Konuşmaların sonunda sohbet ortamında devam eden toplantı, toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle  sona erdi.

DSCF2310 DSCF2305 DSCF2292 IMG_0483 DSCF2301 DSCF2323

 

 HABER & FOTOĞRAFLAR: ALİ BAL

Benzer Haberler

Rus haber ajansı RİA, Devlet Başkanı Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın Suriye’deki hava saldırılarını yönettiği Hımeymim Hava Üssünü ziyaret etti. Rus haber ajansı RİA, Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu.  

Yorum 
0

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı Uzman Öğretmen Yaşar Geler ve Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri kurulduktan sonra ilk olarak Medya Mensuplarıyla kahvaltılı bir programda bir araya gelerek dernekleşme aşamasını ve çalışma programını basına tanıttı. “TUT ELİMİ ISIT BENİ” ‘Tut elimi, ısıt beni’ adını verdikleri yardım kampanyası ile Ardahan’da eğitim gören tüm öğrencilerin çetin kış […]

Yorum 
0

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre, cari işlemler açığı, ekimde bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar 191 milyon dolar artarak 3 milyar 827 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Ekim 2017 dönemine ilişkin ödemeler dengesi verileri açıklandı. Buna göre, cari işlemler açığı, Ekim’de bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı […]

BATTAL İLGEZDİ’NİN AVUKATIND...

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasının […]

TRUMP’IN KUDÜS KARARI PROTES...

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak […]

CHP’li Adıgüzel, Hafri...

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, TBMM Genel […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]