İLGEZDİ; “MÜLKİYETİN PARTİSİ, SİYASETİ OLMAZ”

15 Kas 2017 Çar 13:11
Bu haber 91 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ekim ayında İBB meclisinden çıkan Âşık Veysel ve Mustafa Kemal Mahalleleri ile ilgili 1/5000’lik planlarla ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Battal İlgezdi; “Mülkiyetin asıl sahibi sizlersiniz, mülkiyetin partisi, siyaseti olmaz. Birbirine komşu olan mahallerde emsali 2.5- 2.7 vereceksin Âşık Veysel ve Mustafa Kemal Mahallerine 1.76- 2 emsal vereceksin bu adalet değil. Bu mahallelerin diğer mahallelerden ne farkı var” dedi.

“SEÇİLDİKTEN KISA SÜRE SONRA YETKİLERİMİZ ALINDI”

Bildiğiniz gibi 2009 yılında sizlerin desteği ile Ataşehir Belediye başkanı oldum.  O günden bugüne elimizden gelen hizmeti vermeye çalışıyoruz. Eskiden 15 günde bir alınan çöplerinizi günde iki sefer alıyoruz diye konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Battal İlgezdi; “ Buranın en büyük sorunu imar sorunudur. Bizim imar yetkimiz olmadığı için bir şey yapamıyoruz. Yetki Büyükşehir Belediyesinde. Defalarca söylememe rağmen her nedense hep söylediğim halde hala benim planları çıkarmadığımı söyleyenler var.  Ben yetkili olmadığımı her yerde söylüyorum. İstediğiniz kanalda nereyi isterseniz hangi medyada isterseniz gelin tartışalım. Biz seçildiğimizden kısa bir müddet sonra ilçe belediye başkanlarından bu yetki alınarak Büyükşehir Belediyesine verildi” diye konuştu.

DSCF1687

“ÇALIŞMALARIMIZ KAPSAYAN 180 DOSYAYI TESLİM ETTİK”

İlgezdi; “Seçildikten iki ay sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan randevu alarak kendisine biz senden imar dışında bir şey istemiyoruz dileklerimizi ilettik. Çalışma yapmamızı isteyerek bizde bir yıl çalışarak Ataşehir’de ne kadar cadde sokak varsa tespitini yapıp 180 dosyayı teslim ettik.  Biz bunlardan faydalanacağız ve sizin imar planlarınızı çıkaracağız. 1-2 hatta yıllar geçti hiçbir gelişme yok. Ümraniye, Çekmeköy ve Beykoz ilçelerinin imarları çıkıyor. Bizimki çıkmıyor. En sonunda Mimar Sinan Camisi’nin açılışında Sayın Cumhurbaşkanımıza söyledim, yap kardeşim bu planları diye söyledi. Maalesef yine çıkarmadılar ve 5 bin kişiyle Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptık” dedi.

DSCF1678

BU MAHALLELERİN DİĞER MAHALLELERDEN NE FARKI VAR”

İlgezdi planların oylanmasında ret verdiklerini söyleyerek şöyle devam etti: “ Bu yedi yıllık süreçte Yenisahra ve Barbaros Mahallerinin planları çıktı. Planı yapan arkadaşlar oturdukları yerde plan yaptıkları için sağlıklı bir plan olmadı. Sonuçta bu planları Aralık ayında meclise getirerek ruhsat vermeye başlayacağız. Aşık Veysel ve Mustafa Kemal mahallerinin planlarını da hiç olmazsa Yenisahra ve İçerenköy’e verilen emsaller doğrultusunda çıkarın diye itiraz ettik. Kabul görmeyince ret oyu vermek zorunda kaldık. Çünkü planlar her zaman çıkmaz. Çıktığı şekliyle kabul ederseniz bir daha değiştirme şansınız olmaz.  Birbirine komşu olan mahallerde emsali 2.5- 2.7 vereceksin Âşık Veysel ve Mustafa Kemal Mahallerine 1.76- 2 emsal vereceksin bu adalet değil. Bu mahallelerin diğer mahallelerden ne farkı var.”

DSCF1739

“KOMİSYON KURUN”

İlgezdi ; “Seçilene kadar partimizin, seçildikten sonra bütün vatandaşların belediye başkanıyız. Herkese eşit davranacağız, ayırım yapmayacağız. Planlar şu an Büyükşehir Belediye Başkanının masasında henüz imzalamadı. En az 2.5 emsal almak için birlikte mücadele edeceğiz. Muhtarlar ve halk olarak sizler Ak Parti İlçe Başkanı ve Meclis Grup başkanına baskı yapacaksınız bende Büyükşehir Belediye Başkanından randevu alıp bu emsalin değişmesi için konuşacağım. Bunun başka düzelme şansı yok” şeklinde ifade etti.

DSCF1661

“MÜLKİYETİN ASIL SAHİBİ SİZLERSİNİZ, MÜLKİYETİN PARTİSİ, SİYASETİ OLMAZ”

Mülkiyetin asıl sahibi sizlersiniz, mülkiyetin partisi, siyaseti olmaz diyen İlgezdi muhtarları yanına çağırarak; “ Yarından tezi yok Meclis üyeniz Süleyman Karadağ ile birlikte kanaat önderlerinden oluşan bir komisyon kurun ve çalışmaya başlayın. Siyasileri sıkıştırın, dertleriniz anlatın. Siz uğraşmazsanız kimse size istediğiniz emsali vermez.  Mülkün asıl sahipleri sizlersiniz. Dolayısıyla oturdukları yerde plan yapanlar sizin sesinize kulak vermek zorunda. Onun için bu komisyonu bir an evvel kurarak gerekli çalışmalara başlayın” şeklinde konuştu.

DSCF1701

İlgezdi konuşmasının sonunda; salonu dolduran mülkiyet sahibi vatandaşların sorularını yanıtlayarak, hiç bir müteahhitle ezbere sözleşme yapmayın. Planlar çıktıktan sonra mahallede teknik elemanların görev yapacağı bir büro açacağız. İleride mağdur olmamanız için her türlü sorununuzu onlarla paylaşarak hareket edin diyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

DSCF1644

Yoğun katılımın olduğu, Mustafa Kemal Mahallesi Trio Düğün Salonu’nda yapılan toplantıya; Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin yanı sıra CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları İlhami Yılmaz, Sadık Kayhan, Orhan Çerkez, Hüseyin Hışman, Abdullah Der, Kalender Özdemir, CHP Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Süleyman Karadağ, Mustafa kemal mahallesi Muhtarı Ali Rıza Saraçoğlu, Aşık Veysel Mahallesi Muhtarı Hasgül Bakır, belediye birim müdürleri ile mülkiyet sahipleri katıldı.

DSCF1701 DSCF1687 DSCF1678 DSCF1667 DSCF1651 DSCF1656 DSCF1661 DSCF1664 DSCF1650 DSCF1644 DSCF1642 DSCF1739

Benzer Haberler

Rus haber ajansı RİA, Devlet Başkanı Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın Suriye’deki hava saldırılarını yönettiği Hımeymim Hava Üssünü ziyaret etti. Rus haber ajansı RİA, Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu.  

Yorum 
0

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı Uzman Öğretmen Yaşar Geler ve Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri kurulduktan sonra ilk olarak Medya Mensuplarıyla kahvaltılı bir programda bir araya gelerek dernekleşme aşamasını ve çalışma programını basına tanıttı. “TUT ELİMİ ISIT BENİ” ‘Tut elimi, ısıt beni’ adını verdikleri yardım kampanyası ile Ardahan’da eğitim gören tüm öğrencilerin çetin kış […]

Yorum 
0

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre, cari işlemler açığı, ekimde bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar 191 milyon dolar artarak 3 milyar 827 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Ekim 2017 dönemine ilişkin ödemeler dengesi verileri açıklandı. Buna göre, cari işlemler açığı, Ekim’de bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı […]

BATTAL İLGEZDİ’NİN AVUKATIND...

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasının […]

TRUMP’IN KUDÜS KARARI PROTES...

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak […]

CHP’li Adıgüzel, Hafri...

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, TBMM Genel […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]