PARKLARA KAMERA SİSTEMİ KURULUYOR

13 Kas 2017 Pts 9:35
Bu haber 49 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Belediye meclisinin Kasım ayı son toplantısında, gündem dışı söz alan Ak Partili üye Şeref Toğ, İnönü Mahallesi semt pazarı yeri parklardaki güvenlik sorunları ve başıboş köpekleri yarattığı tehlikeler ile ilgili kendilerine gelen şikâyetler dile getirerek ilgili birimlerden tedbir alınması ile ilgili önerge verdi.

İnönü Mahallesi’ndeki İnönü Mahallesi semt pazarının taşınması ile ilgili çalışma yapıldığının, uygun yer bulunamadığının altını çizen CHP Gurup Başkanvekili İlhami yılmaz, uygun yer bulununca taşıma işleminin gerçekleşeceğini söyledi.

PARKLARA MOBESE KAMERALARI KURULUYOR

Parklarla ilgili kamera sistemi üzerinde durulduğunu, ancak kamer sistemi kurma yetkisinin kendilerinde olmadığının altını çizen Yılmaz, konu ile ilgili “İl Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği yaparak MOBESE sisteminin kurulması gerektiği için Kaymakamlık, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Belediyemiz iş birliğiyle İnönü mahallemizde bir parka MOBESE kameraları kuruldu. Denemesi yapılıyor ve diğer parklarda da çalışması yapılıyor” bilgisini paylaştı.

GECEKONDULARLA İLGİLİ MADDE OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ
Ataşehir Belediye meclisinin Kasım ayı 3. Birleşiminde gündemin önemli maddelerinden 3. Madde Ak partili üyelerin muhalefetine rağmen oy çokluğuyla komisyondan geldiği şekliyle tadilen kabul edildi.

Toplantıda Ataşehir İlçesi sınırlarında olan kamu alanındaki gecekondulardan müdürlükler tarafından talep edilen bölgeler öncelikli olarak hak sahiplerine Küçükbakkalköy’deki 3374 ada 1 parselde üretilen C-1, C-2, C-3, C-4 ve C-5 bloklarda konut tahsisinde belirlenecek enkaz bedeli için Emekevler Hak Sahipliği Enkaz Bedeli Tespit ve Değerlendirme Komisyonun havale ile ilgili Başkan ve Encümene yetki içeren komisyon raporu;  Su Deposu’nda 25, Yenisahra Mahallesi Taşocağı Mevkii’nde 111 adet olarak belirlenen kamu mallarında konuşlanan gecekondular ile ilgili 3. Madde; “Su Deposu’ndaki gecekondulara tadilen” değişikliği Ak Parti gurubunun muhalefetine rağmen oy çokluğuyla ile tadilen kabul edildi.

DSCF1505

Ak Parti Gurubu tarafından Su Deposu’nda 25, Yenisahra Mahallesi Taşocağı Mevkii’nde 111 adet olarak belirlenen gecekonduların ve Emekevler dışında kalan 2243 gecekondu ile Emekevler’de yapılan konutlarda teslim edilen ve edilmeyen konutların listesinin talep edildiği yazılı önerge ile Ak Parti Meclis Üyesi Şerif Toğ’un Parklardaki güvenlik ve İnönü Mahallesi Semt Pazarı ve Ak Parti Meclis üyesi Mehmet  Korkmaz’ın Alan Aldı Caddesi’nde yürütülen çalışmalarda mevcut kıymetli taşların sökülerek betondan kaldırım imalatı yapıldığı iddiası ile ilgili önergeleri oylanarak Başkanlık Makamına havalesine oybirliğiyle karar verildi.

DSCF1510

 

 

Benzer Haberler

Ataşehir Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği etkinlikler devam ediyor. Nihal Yalçın, Seray Şahiner’in yazdığı ve İlhami Yazar’ın yönettiği tek kişilik “Antabus” adlı oyun ile Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesinde sahne aldı. 333 kişinin izlediği tek perdelik oyun sonrası Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi İdari İşler Koordinatörü Tamer Semerci tarafından […]

Yorum 
0

24 Kasım Öğretmenler Günü, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği törenle kutlandı. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; “Dünya var oldukça en temiz, en onurlu meslek öğretmenlik olacaktır. Zira öğretmenler insanlığın adsız mimarları ve gelecek aydınlık günlerin yol göstericileridir” dedi.   Ataşehir Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilk […]

Yorum 
0

Antibiyotik direncine neden olan bakterinin gen transferi engellendi Bilim adamları, antibiyotiğe karşı direnç gelişmesine neden olan bakterilerin gen transferi yapmasını engelledi. Kanada’daki Montreal Üniversitesi araştırmacıları, antibiyotik direncine yol açan ve kromozom dışı DNA parçacıkları olan plazmidlerin bakteriler arası transferini engellemeyi başardı. Araştırmacılar, plazmidlerin transferindeki en önemli unsurlardan TraE proteinlerine bağlanan küçük kimyasal molekülleri taradı. X Işını Kristalografisi ile yapılan analizde […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


“DEVLETİMİZİN MAHALLELERDEKİ...

Ataşehir Birlik Platformu Başkan ve Yönetim Kurulu […]

MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği kurucu yöneticileri […]

1000 ÇOCUĞU GİYDİRME PROJESİ...

Ataşehir’de bir ilki gerçekleştiren il derneklerinin katkı […]

ÇANTADAN KAÇAK KÖPEK YAVRULA...

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bez pazar poşetlerin arasında […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]