MECLİS’TEN 10 KASIM MESAJLARI

11 Kas 2017 Cts 10:10
Bu haber 95 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir belediye Meclisi 3’üncü ve son birleşiminde yapılan gündem dışı konuşmalarda Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79’uncu yılı nedeniyle grupları adına söz alan grup başkanları Ata’yı bir kez daha anarak Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Olmak üzere silah arkadaşlarına ve tüm şehitlere rahmet dileyerek şükranlarını ifade ettiler.

10 Kasım Cuma günü Başkan Sadi Özata Başkanlığında toplanan Ataşehir Belediye Meclisi gündemde bulunan 3 maddeyi görüşerek 1.Madde oybirliğiyle, 2 ve 3.Maddeler Ak Parti Grubunun muhalefetiyle oyçokluğuyla komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edildi. Ayrıca Ak Parti meclis üyeleri Şerif Toğ, Mehmet Korkmaz ve grup olarak verilen 3 önerge oybirliğiyle başkanlık makamına havalesine karar verildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. Yıl dönümü nedeniyle gündem dışı söz alan CHP Meclis Grup Başkanı İlhami Yılmaz; “ Cumhuriyetimizin kurucusu, ülkemizin kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk, ölümsüzlüğünün 79’uncu yılı münasebetiyle minnetle, hasretle, özlemle anıyor ve özlüyoruz.  Dünya tarihine baktığımızda böyle bir devlet adamının, komutanın eşine ve benzerine rastlamak mümkün değildir.   O dahi kişiliği karşısında Anadolu topraklarında emperyalizme diz çöktürmüş ve Kurtuluş Destanı yazmıştır. Zaferlerin en yücesi, bağımsızlığın en kuvvetli simgesi, bağımsız, laik, özgür ve tam bağımsızlık diyerek Cumhuriyeti bize hediye eden  ‘O’ yüce insanı rahmetle anıyor, önünde saygı ile eğiliyor ruhu şad olsun diyoruz” diyerek Atatürk’e olan sevgisini ve bağlılığını bir kez daha dile getirmiş oldu.

DSCF1500

Ak Parti adına söz alan Grup Başkanı M.Cevat Arzık Atatürk’ün 79.Yıl dönümü nedeniyle şunları söyledi: “ Bugün 10 Kasım. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79’uncu yıl dönümünde saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz. ‘Benim Naciz Vücudum Elbette Bir Gün Toprak Olacaktır Fakat Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır’ sözünü hatırlatarak Ata’mızın en büyük emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne her yönüyle sahip çıkacağımızın buradan da sözünü veriyoruz” dedi.

DSCF1503

Gündemde görüşülecek başka madde kalmadığından Meclis Başkanı Sadi Özata, 04.12.2017 Pazartesi saat 17.00’da toplanmak üzere oturumu kapattı.

DSCF1493 DSCF1500 DSCF1492 DSCF1503

 

 

Benzer Haberler

Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşılmış oldu. Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı olurken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşıldı. AA muhabirinin Maliye Bakanlığı verilerinden yaptığı derlemeye göre, 2017 yılında 670 milyar 749 milyon 611 bin lira vergi tahakkuk etti. Bunun yüzde 79,9’una denk […]

Yorum 
0

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararında, 2016 Ocak ayında kurulan il ve ilçe seçim kurullarının 2 yıllık görev sürelerinin 2018 Ocak ayında dolacağından, bu kurulların Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 15, 18 ve 19. maddeleri hükümleri uyarınca 2018 Ocak ayının son haftası […]

Yorum 
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek. Resmi Gazete’nin 25 Ekim 2017 tarihli sayısında yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile İçişleri, Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına çeşitli yetkiler verilmişti. Milli Eğitim […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI Y...

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına […]

İSTANBUL BİR UÇTAN DİĞER UCA...

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her […]

ÇUKUROVA GÖÇMEN KUŞLARI AĞIR...

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını barındıran Çukurova, […]

ATAMAD GAZETECİLER GÜNÜNDE Y...

Kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]