MECLİS’TEN 10 KASIM MESAJLARI

11 Kas 2017 Cts 10:10
Bu haber 68 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir belediye Meclisi 3’üncü ve son birleşiminde yapılan gündem dışı konuşmalarda Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79’uncu yılı nedeniyle grupları adına söz alan grup başkanları Ata’yı bir kez daha anarak Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Olmak üzere silah arkadaşlarına ve tüm şehitlere rahmet dileyerek şükranlarını ifade ettiler.

10 Kasım Cuma günü Başkan Sadi Özata Başkanlığında toplanan Ataşehir Belediye Meclisi gündemde bulunan 3 maddeyi görüşerek 1.Madde oybirliğiyle, 2 ve 3.Maddeler Ak Parti Grubunun muhalefetiyle oyçokluğuyla komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edildi. Ayrıca Ak Parti meclis üyeleri Şerif Toğ, Mehmet Korkmaz ve grup olarak verilen 3 önerge oybirliğiyle başkanlık makamına havalesine karar verildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. Yıl dönümü nedeniyle gündem dışı söz alan CHP Meclis Grup Başkanı İlhami Yılmaz; “ Cumhuriyetimizin kurucusu, ülkemizin kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk, ölümsüzlüğünün 79’uncu yılı münasebetiyle minnetle, hasretle, özlemle anıyor ve özlüyoruz.  Dünya tarihine baktığımızda böyle bir devlet adamının, komutanın eşine ve benzerine rastlamak mümkün değildir.   O dahi kişiliği karşısında Anadolu topraklarında emperyalizme diz çöktürmüş ve Kurtuluş Destanı yazmıştır. Zaferlerin en yücesi, bağımsızlığın en kuvvetli simgesi, bağımsız, laik, özgür ve tam bağımsızlık diyerek Cumhuriyeti bize hediye eden  ‘O’ yüce insanı rahmetle anıyor, önünde saygı ile eğiliyor ruhu şad olsun diyoruz” diyerek Atatürk’e olan sevgisini ve bağlılığını bir kez daha dile getirmiş oldu.

DSCF1500

Ak Parti adına söz alan Grup Başkanı M.Cevat Arzık Atatürk’ün 79.Yıl dönümü nedeniyle şunları söyledi: “ Bugün 10 Kasım. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79’uncu yıl dönümünde saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz. ‘Benim Naciz Vücudum Elbette Bir Gün Toprak Olacaktır Fakat Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır’ sözünü hatırlatarak Ata’mızın en büyük emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne her yönüyle sahip çıkacağımızın buradan da sözünü veriyoruz” dedi.

DSCF1503

Gündemde görüşülecek başka madde kalmadığından Meclis Başkanı Sadi Özata, 04.12.2017 Pazartesi saat 17.00’da toplanmak üzere oturumu kapattı.

DSCF1493 DSCF1500 DSCF1492 DSCF1503

 

 

Benzer Haberler

Ataşehir Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği etkinlikler devam ediyor. Nihal Yalçın, Seray Şahiner’in yazdığı ve İlhami Yazar’ın yönettiği tek kişilik “Antabus” adlı oyun ile Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesinde sahne aldı. 333 kişinin izlediği tek perdelik oyun sonrası Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi İdari İşler Koordinatörü Tamer Semerci tarafından […]

Yorum 
0

24 Kasım Öğretmenler Günü, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği törenle kutlandı. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; “Dünya var oldukça en temiz, en onurlu meslek öğretmenlik olacaktır. Zira öğretmenler insanlığın adsız mimarları ve gelecek aydınlık günlerin yol göstericileridir” dedi.   Ataşehir Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilk […]

Yorum 
0

Antibiyotik direncine neden olan bakterinin gen transferi engellendi Bilim adamları, antibiyotiğe karşı direnç gelişmesine neden olan bakterilerin gen transferi yapmasını engelledi. Kanada’daki Montreal Üniversitesi araştırmacıları, antibiyotik direncine yol açan ve kromozom dışı DNA parçacıkları olan plazmidlerin bakteriler arası transferini engellemeyi başardı. Araştırmacılar, plazmidlerin transferindeki en önemli unsurlardan TraE proteinlerine bağlanan küçük kimyasal molekülleri taradı. X Işını Kristalografisi ile yapılan analizde […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


“DEVLETİMİZİN MAHALLELERDEKİ...

Ataşehir Birlik Platformu Başkan ve Yönetim Kurulu […]

MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği kurucu yöneticileri […]

1000 ÇOCUĞU GİYDİRME PROJESİ...

Ataşehir’de bir ilki gerçekleştiren il derneklerinin katkı […]

ÇANTADAN KAÇAK KÖPEK YAVRULA...

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bez pazar poşetlerin arasında […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]