ERCÜMENT BATANAY HİZMETE AÇILDI

09 Kas 2017 Per 9:42
Bu haber 94 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Örnek Mahallesi tamirhane olarak adlandırılan bölgede E-5 Karayolu’na paralel olan ve Prestij Caddesi olarak tasarlanıp bisiklet yolu ile bölge halkına alternatif spor olanağı sunan Ercüment Batanay Caddesi Ataşehirlilerin hizmetine açıldı.

Prestij cadde olarak tasarlanan yayalar için geniş kaldırım ve bisiklet yolu bulunan Örnek Mahallesi’ndeki Ercüment Batanay Caddesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün gayretleri sonucunda 4 ay gibi kısa sürede tamamlanarak Ataşehirlilerin hizmetine açıldı.

Yapılan çalışma ile 5 metre genişliğinde yürüyüş ve bisiklet sporu için bir kaldırımın yapıldığı ve araba parkı için de ceplerin bulunduğu Ercüment Batanay Caddesi’nin dar olduğu iddiaları üzerine her iki caddeyi de ölçtüren Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, dar olduğu iddialarını doğru bulmadığını yapılan ölçüm ile kanıtladı. Her iki caddenin en dar olan alanlarında yapılan ölçümde sadece 60 cm fak olduğu ortaya çıktı.

DSCF1274

“VATANDAŞLARIN GÖRÜŞLERİ ALINARAK YAPILDI”
Ercüment Batanay Caddesi’nin yapımının planlanması aşamasında yapılan anketle çevre sakinlerinden, komşulardan düşünce ve görüş alarak projenin gerçekleştirildiğini kaydeden Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, vatandaşların caddede yer alan bisiklet yolunda belediyece tahsis edilecek bisikletlerle gezinti yapabileceklerinin altını çizerek; “Vatandaşlarımız belediyem tarafından tahsis edilecek bisikletler ile gezintilerini yaptıktan sonra aldıkları yere bırakacaklar. Bu bisiklet yolu özellikle bu amaçla yapılmıştır. Şehit Cahar Dudayev Caddesi ana arterdir,  burası değil. Bir arkadaşımız ’yukarıdaki Cahar Dudayev Caddesi çok geniş, Ercüment Batanay Caddesi dar’ dedi. Bir arkadaşımızı gönderdim. Her iki tarafı da ölçtü. Buranın ana arterle olan farkı sadece 60 cm’dir” dedi.

DSCF1269

“BİR SENEDİR BİTİREMEDİLER “

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der; “ İktidara geldikleri günden itibaren Cahar Dudayev Caddesi (35.Cadde) ile ilgili ‘ya yapın, ya da izin verin biz yapalım’ dedik. İBB caddenin düzenlenmesi için izin vermedi. Sonunda yapımına başladıkları caddeyi 1 senedir bitiremediler. Ercüment Batanay Caddesi 4 ay içinde bitirilerek hizmete açıldı. Müteahhitlerin değiştiği iddiası var. Hâlbuki devlette devamlılık esastır. Müteahhit değişse de inşaat devam eder” diye konuştu.

DSCF1267

Ercüment Batanay Caddesi’nin metro istasyonuna yakınlığı nedeniyle caddenin Cepler dışında her iki yönde arabalar park edildiğinden trafik yoğunluğu ve sıkışıklığı yaşandığını dile getiren Der, vatandaşlardan şu ana kadar herhangi bir şikayet almadıklarını, şikayet durumunda trafik konusunda yetkimiz olmadığından ilgili trafik biriminden destek isteyebileceklerini ifade etti.

DSCF1276

Çevre sakinlerinin dar olduğu iddialarını kabul etmediği, trafiğin yenilenmesi nedeniyle tıkanmadığını vurguladıkları Ercüment Batanay Caddesi’nde görüşünü aldığımız vatandaşlar bölgede yaya trafiğinin daha yoğun olduğunu, dolayısıyla kaldırım ihtiyacı ile birlikte yapılan bisiklet yolunun ulaşıma hiçbir olumsuz etkisinin olmadığını kaydettiler.

DSCF1272 DSCF1271 DSCF1263

Benzer Haberler

Ataşehir Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği etkinlikler devam ediyor. Nihal Yalçın, Seray Şahiner’in yazdığı ve İlhami Yazar’ın yönettiği tek kişilik “Antabus” adlı oyun ile Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesinde sahne aldı. 333 kişinin izlediği tek perdelik oyun sonrası Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi İdari İşler Koordinatörü Tamer Semerci tarafından […]

Yorum 
0

24 Kasım Öğretmenler Günü, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği törenle kutlandı. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; “Dünya var oldukça en temiz, en onurlu meslek öğretmenlik olacaktır. Zira öğretmenler insanlığın adsız mimarları ve gelecek aydınlık günlerin yol göstericileridir” dedi.   Ataşehir Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilk […]

Yorum 
0

Antibiyotik direncine neden olan bakterinin gen transferi engellendi Bilim adamları, antibiyotiğe karşı direnç gelişmesine neden olan bakterilerin gen transferi yapmasını engelledi. Kanada’daki Montreal Üniversitesi araştırmacıları, antibiyotik direncine yol açan ve kromozom dışı DNA parçacıkları olan plazmidlerin bakteriler arası transferini engellemeyi başardı. Araştırmacılar, plazmidlerin transferindeki en önemli unsurlardan TraE proteinlerine bağlanan küçük kimyasal molekülleri taradı. X Işını Kristalografisi ile yapılan analizde […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


“DEVLETİMİZİN MAHALLELERDEKİ...

Ataşehir Birlik Platformu Başkan ve Yönetim Kurulu […]

MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği kurucu yöneticileri […]

1000 ÇOCUĞU GİYDİRME PROJESİ...

Ataşehir’de bir ilki gerçekleştiren il derneklerinin katkı […]

ÇANTADAN KAÇAK KÖPEK YAVRULA...

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bez pazar poşetlerin arasında […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]