YENİ YÖNETİMDEN KAYMAKAM’A ZİYARET

09 Kas 2017 Per 8:37
Bu haber 134 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir’in çeyrek asırlık spor kulübü İçerenköy İdman Yurdu Başkanı Sebahattin Keskin ve yeni yönetimi Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu’nu makamında ziyaret etti.

İçerenköy İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Sebahattin Keskin, Önder Kavalcı ve Metin Çimen’in aralarında olduğu yönetim kurulu üyeleri Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu’nu makamında ziyaret ederek, kulüp sorunları ve sportif çalışmalar hakkında bilgi verdiler.
ÇOK SAYIDA BRANŞTA SPORTİF FAALİYET

İçerenköy İdman Yurdu Spor Kulübü olarak futbol dışında Basketbol, Voleybol, Judo, Badminton, Masa Tenisi, Atletizm, Taekwando, Yüzme ve Wushu branşlarında faaliyet göstermeyi planladıklarını kaydeden Kulübü Başkanı Sebahattin Keskin, bunlara ilave olarak da bedensel engelliler, işitme ve görme engellilere yönelik olarak da Masa Tenisi, Basketbol ve Atletizm branşlarında, İşitme engelliler ve görme engelliler için de Judo branşlarında faaliyetlerinin olacağını belirtti.

K2
Bu branşlardaki sportif faaliyetleri yürütecek tesis ve saha sıkıntısı çektiklerini, sporcularını Ümraniye Çakmak’a antrenmana götürdüklerini kaydeden İçerenköy İdmanyurdu Spor Kulübü Başkanı Sebahattin Keskin, İBB’nin proje uygulanacak alanın yapımı başlayana kadar sporcuları tarafından İçerenköy Sahası’nın kullanımına izin verilmesi gereğine işaret etti.

UYUŞTURUCU VE BAĞIMLILIKLA MÜCADELEDE EN ETKİLİ ALAN SPORTİF FAALİYET

Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunda gençlere yönelik çalışmalarda en etkili alanın sportif faaliyetler olduğunu bildiklerini, bu alanda çalışacak gönüllülerin olduğunu görmenin kendilerini mutlu ettiğini kaydeden Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, bu alanda yapılan, yapılacak olan çalışmaları çok değerli bulduklarını, 425 bin nüfuslu ilçede ne Büyükşehir Belediyesi’nin ne de Ataşehir Belediyesi’nin spor yapılabilecek alan olmadığına da işaret ederek; çevre ilçelerdeki tesisleri örnek gösterip, Ataşehirlilerin ücretli tesisleri kullanmak zorunda olduklarını kaydetti.

K3
Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu, bu kadar branşta faaliyet gösterecek bir kulübe emek verecek gönüllülerin tesis sıkıntısını gündeme getirerek özellikle imar planlarının yenilenme aşamasında Ataşehir’e yeni spor tesisleri kazandırılmasına öncülük yapılabileceğine işaret etti.
ATLETİZM BÖLGESEL YARIŞMALARINDA 8’İNCİLİK

Geçtiğimiz günlerde Kocaeli’de Atletizm Bölgesel Liginde yarışmalara katılan sporcuların 8’incilik aldığını vurgulayan Sebahattin Keskin, sporcularına branşlarındaki faaliyetleri dışında çeşitli kurslar düzenlemeyi planladıklarını bunun için tesis ve alana ihtiyaçları olduğunun altını çizdi.

SPORTİF FAALİYETLERLE TOPLUMA FAYDALI BİREYLER

İçerenköy’deki alanın temizlenerek, sahipsizlikten kurtarıldığını kötü alışkanlıkları olanların alanı kullanmasına izin verilmediğini kaydeden Keskin, boş olan alanın sporcularının kullanımına açılması ile İçerenköylü gençlerin de zararlı eğilimlerden uzaklaşacaklarını, sportif faaliyetlerle topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerine katkı verileceğini ifade etti.

K1
37 NUMARALI İÇERENKÖY İDMANYURDU FORMASI VE PLAKET

Ziyarette İçerenköy İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Sebahattin Keskin ve yönetim kutulu tarafında Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu’na 37 numaralı İçerenköy İdman Yurdu forması, kulüp flaması ve plaket takdim edildi.

S1

YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ SELMA ÖZKAYA’YA DA ZİYARET

İçerenköy İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Sebahattin Keskin ve yönetim kutulu üyeleri Ataşehir İlçe Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Selma Özkaya’yı da ziyaret ederek bir süre sohbet edip kulüp çalışmaları ile ilgili bilgi paylaştılar.

S2

 

 

Benzer Haberler

Ataşehir Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği etkinlikler devam ediyor. Nihal Yalçın, Seray Şahiner’in yazdığı ve İlhami Yazar’ın yönettiği tek kişilik “Antabus” adlı oyun ile Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesinde sahne aldı. 333 kişinin izlediği tek perdelik oyun sonrası Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi İdari İşler Koordinatörü Tamer Semerci tarafından […]

Yorum 
0

24 Kasım Öğretmenler Günü, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği törenle kutlandı. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; “Dünya var oldukça en temiz, en onurlu meslek öğretmenlik olacaktır. Zira öğretmenler insanlığın adsız mimarları ve gelecek aydınlık günlerin yol göstericileridir” dedi.   Ataşehir Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilk […]

Yorum 
0

Antibiyotik direncine neden olan bakterinin gen transferi engellendi Bilim adamları, antibiyotiğe karşı direnç gelişmesine neden olan bakterilerin gen transferi yapmasını engelledi. Kanada’daki Montreal Üniversitesi araştırmacıları, antibiyotik direncine yol açan ve kromozom dışı DNA parçacıkları olan plazmidlerin bakteriler arası transferini engellemeyi başardı. Araştırmacılar, plazmidlerin transferindeki en önemli unsurlardan TraE proteinlerine bağlanan küçük kimyasal molekülleri taradı. X Işını Kristalografisi ile yapılan analizde […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


“DEVLETİMİZİN MAHALLELERDEKİ...

Ataşehir Birlik Platformu Başkan ve Yönetim Kurulu […]

MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği kurucu yöneticileri […]

1000 ÇOCUĞU GİYDİRME PROJESİ...

Ataşehir’de bir ilki gerçekleştiren il derneklerinin katkı […]

ÇANTADAN KAÇAK KÖPEK YAVRULA...

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bez pazar poşetlerin arasında […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]