BELEDİYE DENETİMİ VATANDAŞLARDAN TAM NOT ALDI

08 Kas 2017 Çar 11:51
Bu haber 77 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Belediye ekipleri bugün sabah 06.00’da 4 mahallede bulunan ekmek fırınlarını, imalathaneleri ve yeme içme mekânlarını denetledi. Belediyenin bu denetimini, ziyaret edilen mekânlarda bulunan vatandaşlar tarafından olumlu karşılandı.

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der Başkanlığında, Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya, zabıta ekipleri ile Belediye Sağlık Birimi personeli Mustafa Kemal, Âşık Veysel, Esatpaşa ve Örnek Mahallelerinde bulunan Fırın, Pastane, Pasta İmalathaneleri ve açık bulunan yeme içme mekânlarını gezerek hem esnafı ziyaret ettiler hemde eksikleri varsa yerinde incelemelerde bulunarak tespitlerini yaptılar.

Ziyaret esnasında yolda sokakta işe giden vatandaşlar ve okula giden öğrencilerle de sohbet eden Başkan Yardımcısı Abdullah Der’in bu sorumluluk duygusu vatandaşlarda memnuniyetle karşılandı.

Örnek mahallesinde ki ziyaret esnasında Ak Parti Meclis Üyesi Kaya Sönmez’in işyerini de ziyaret eden Abdullah Der meclis üyesi arkadaşıyla bir süre sohbet etti.

DSCF1262

“EKSİKLER NOT EDİLDİ VE GİDERİLMESİ İÇİN UYARI YAPILDI”

Denetim sonunda MSK Merkezi’nde basın mensuplarıyla kahvaltı yapan Abdullah Der denetimle ilgili şu açıklamayı yaptı.” Sabah 06.00’da Mustafa kemal, Âşık Veysel ve Esatpaşa ve Örnek mahallelerimizdeki denetimlerimizi tamamladık. Zabıta Müdürümüz Battal Sarıkaya ve ekibi ile sağlık ekibimiz denetimlerini titizlikle yaparak eksik gördüklerinin notunu alarak iş yeri sahiplerini bu eksiklerini kısa sürede giderilmesi için uyardılar” dedi.

DSCF1225

“MEKÂNLAR TEMİZ VE SAĞLIĞA UYGUN”

Genel anlamda bir sıkıntıyla karşılaşmadıklarını belirten Der; “ Denetim maksadıyla ziyaret ettiğimiz mekanlar gayet temiz ve sağlığa uygun.  Sizlerin huzurunda vatandaşımıza sağlıklı ve temiz gıdalar üreterek sunan işyeri sahiplerine teşekkür ederim. Eksikleri nedeniylede uyardıklarımızda bizim uyarılarımızı inşallah dikkate alarak kısa sürede bu eksikliklerini giderirlerse hem onlar açısından hemde vatandaşlarımızın sağlığı yönünden önem arz etmektedir. Bir dahaki denetimlerimizde bu eksiklikleri inşallah görmemiş oluruz. Rutin denetimlerimiz devam edecektir”  şeklinde ifade etti.

DSCF1239 DSCF1232 DSCF1230 DSCF1209 DSCF1218 DSCF1222 DSCF1194 DSCF1193 DSCF1185 DSCF1172 DSCF1262 DSCF1138 DSCF1142 DSCF1150 DSCF1259 DSCF1254 DSCF1250 DSCF1240

 

Benzer Haberler

Ataşehir Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği etkinlikler devam ediyor. Nihal Yalçın, Seray Şahiner’in yazdığı ve İlhami Yazar’ın yönettiği tek kişilik “Antabus” adlı oyun ile Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesinde sahne aldı. 333 kişinin izlediği tek perdelik oyun sonrası Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi İdari İşler Koordinatörü Tamer Semerci tarafından […]

Yorum 
0

24 Kasım Öğretmenler Günü, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği törenle kutlandı. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; “Dünya var oldukça en temiz, en onurlu meslek öğretmenlik olacaktır. Zira öğretmenler insanlığın adsız mimarları ve gelecek aydınlık günlerin yol göstericileridir” dedi.   Ataşehir Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilk […]

Yorum 
0

Antibiyotik direncine neden olan bakterinin gen transferi engellendi Bilim adamları, antibiyotiğe karşı direnç gelişmesine neden olan bakterilerin gen transferi yapmasını engelledi. Kanada’daki Montreal Üniversitesi araştırmacıları, antibiyotik direncine yol açan ve kromozom dışı DNA parçacıkları olan plazmidlerin bakteriler arası transferini engellemeyi başardı. Araştırmacılar, plazmidlerin transferindeki en önemli unsurlardan TraE proteinlerine bağlanan küçük kimyasal molekülleri taradı. X Işını Kristalografisi ile yapılan analizde […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


“DEVLETİMİZİN MAHALLELERDEKİ...

Ataşehir Birlik Platformu Başkan ve Yönetim Kurulu […]

MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği kurucu yöneticileri […]

1000 ÇOCUĞU GİYDİRME PROJESİ...

Ataşehir’de bir ilki gerçekleştiren il derneklerinin katkı […]

ÇANTADAN KAÇAK KÖPEK YAVRULA...

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bez pazar poşetlerin arasında […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]