“ENGELSİZ DÜŞÜNCELERİMİZLE YANINIZDAYIZ”

04 Kas 2017 Cts 9:08
Bu haber 121 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi
“ENGELSİZ DÜŞÜNCELERİMİZLE YANINIZDAYIZ”

‘’ENGELSİZ YAŞAMLAR İÇİN, ELİNİZDEN TUTMAYA HAZIRIZ. YA SİZ?’’sloganı ile yola çıkarak çok yönlü hizmet vermek amacıyla Yenisahra Mahallesinde açılan“Bizim Ev Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi “ Kurum Müdürü Burcu Demircioğlu; “Tecrübelerimize dayanarak, güler yüzlülüğü ve hizmeti kendimize vazife kabul ederek, engelsiz düşüncelerimizle yanınızdayız” dedi.

 

Bizim Ev Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 2017 yılında Edibe Akbaş ve Burcu Demircioğlu eğitmenleri öncülüğünde kurulmuştur. Özel eğitim alanında uzmanlaşan kurucular,tecrübeleri, aldığı eğitimler, güler yüzlü ve insancıl yönlerinin çok fazla olması sebebiyle bu alanda sağlam duracaklarına göz kırpıyorlar.

Kurum Müdürü Burcu Demircioğlu Kurumdan yararlanılacak programlar hakkında gazetemize şu açıklamayı yaptı:

DSC_0002

“ENGELSİZ DÜŞÜNCELERİMİZLE YANINIZDAYIZ”

Burcu Demircioğlu, vermiş oldukları eğitimin tamamen ücretsiz olduğunu belirterek, öğrencilerin kurumdan faydalanacakları konuları şu şekilde açıkladı: “Fizyoterapi, özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, duyu bütünleme, uzay terapi, zihinsel yetersizlik, okuma-yazma güçlüğü, yaygın gelişimsel bozukluk, aile eğitimi, psikolojik danışmanlık, zeka ve gelişim testleri, montessori eğitimi ve evcil hayvanlarla terapi vermekteyiz. Bunların dışında okula devam eden öğrencilere zorlandıkları alanda derslerinde yardımcı olup, huzur,mutluluk, anlayış, hoşgörü, eğlence,saygı ve kocaman sevgisiyle var olan ve bu anlayışlarla dolu ailemizde her bir bireye ilk önce bu değerleri kazandıran akabinde gelişen, bireyin tanısına ve kişisel özelliklerine göre program hazırlayan,temiz ve ferah binası, uzman kadrosu ve eğitim anlayışıyla farklılıklara açık,engelsiz düşünceleriyle yanınızda olmayı hedefleyen aile sıcaklığında bir kurumuz” dedi.

DSC_0057

“AMACIMIZ YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRMAK”

Demircioğlu, Kurum olarak edindikleri görevleri de şöyle açıkladı: “Yaşamına farklı başlayan veya daha sonrasında herhangi bir sebeple yaşantısının geri kalanını farklı şekilde sürdürmek durumunda kalan kişilere, sosyal ve bireysel ortamlarında yaşam kalitelerini arttıracak destek,öğrenme ve hareketlilik fırsatları sağlayan eğitim programlarının yürütülmesi ve hayata geçirilmesidir.”

“SİHİRLİ DOKUNUŞLAR HAYATA ANLAM KATAR”

Burcu Demircioğlu; “Bireysel eğitimlerde, yapılandırılmış eğitim sistemlerin kullanıldığı kurumda, bireyin ilgi ve ihtiyaçları öngörülmektedir. Evcil hayvanlarla yakın temasta bulunan onların temel ihtiyaçlarını karşılayabilme imkânına sahip olan öğrencilerimizin sorumluluk bilinci kazanmaları hedeflendirilmektedir. Bu hedefi uzman Veteriner Hekim eşliğinde almaktadırlar. Duyu bütünleme terapisini de bünyesinde barındıran kurumumuzda bireyin duyuları tümüyle uyarılarak duyuların birbiriyle uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlayarak bireyin öğrenme becerileri en üst seviyeye taşımaktadır.FİZYOTERAPİ ve REHABİLİTASYON alanında ki çalışmalarımızla bireyin bedenen, psikososyal ve günlük yaşam aktivitelerinde daha özgür olmasını sağlamayı amaçlıyoruz. ’Sihirli dokunuşlar hayata anlam katar’ sloganıyla yanlarında bulunmaktan zevk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

DSC_0010

Demircioğlu son olarak; “Var olan tüm programlar ÜCRETSİZ gerçekleştirilip, manevi olarak yanınızda bulunmak, sizlere her türlü desteği sağlamak için buradayız” diyerek ihtiyaç sahibi vatandaşları verecekleri ücretsiz hizmetlerden yararlanmaları için kuruma davet etti.

DSC_0079

                ‘’ENGELSİZ YAŞAMLAR İÇİN, ELİNİZDEN TUTMAYA HAZIRIZ. YA SİZ?’’

 

DSC_0015

ADRES:  Yenisahra Mahallesi 50.Yıl Caddesi N0: 7 Ataşehir /İst.

 

DSC_0141

İrtibat tel: 0505 052 56 06  –  0216 470 56 06

 

Benzer Haberler

Ataşehir Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği etkinlikler devam ediyor. Nihal Yalçın, Seray Şahiner’in yazdığı ve İlhami Yazar’ın yönettiği tek kişilik “Antabus” adlı oyun ile Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesinde sahne aldı. 333 kişinin izlediği tek perdelik oyun sonrası Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi İdari İşler Koordinatörü Tamer Semerci tarafından […]

Yorum 
0

24 Kasım Öğretmenler Günü, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği törenle kutlandı. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; “Dünya var oldukça en temiz, en onurlu meslek öğretmenlik olacaktır. Zira öğretmenler insanlığın adsız mimarları ve gelecek aydınlık günlerin yol göstericileridir” dedi.   Ataşehir Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilk […]

Yorum 
0

Antibiyotik direncine neden olan bakterinin gen transferi engellendi Bilim adamları, antibiyotiğe karşı direnç gelişmesine neden olan bakterilerin gen transferi yapmasını engelledi. Kanada’daki Montreal Üniversitesi araştırmacıları, antibiyotik direncine yol açan ve kromozom dışı DNA parçacıkları olan plazmidlerin bakteriler arası transferini engellemeyi başardı. Araştırmacılar, plazmidlerin transferindeki en önemli unsurlardan TraE proteinlerine bağlanan küçük kimyasal molekülleri taradı. X Işını Kristalografisi ile yapılan analizde […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


“DEVLETİMİZİN MAHALLELERDEKİ...

Ataşehir Birlik Platformu Başkan ve Yönetim Kurulu […]

MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği kurucu yöneticileri […]

1000 ÇOCUĞU GİYDİRME PROJESİ...

Ataşehir’de bir ilki gerçekleştiren il derneklerinin katkı […]

ÇANTADAN KAÇAK KÖPEK YAVRULA...

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bez pazar poşetlerin arasında […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]