“CUMHURİYET; TARİHİMİZDEKİ EN KÖKLÜ DÖNÜŞÜMDÜR”

28 Eki 2017 Cts 15:35
Bu haber 122 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Her bayramda olduğu gibi Cumhuriyet’in 94’üncü yılı kutlamaları çerçevesinde Atatürk Anıtı’na resmi çelen sunma töreninden sonra tören alanında bulunan siyasi partiler ve STK’lar alternatif bir kutlama töreni düzenledi.

Törende konuşan CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak;“Cumhuriyetimiz tarihimizdeki en köklü dönüşümdür. Cumhuriyetimizin kurucusu ömrünü savaş meydanlarında geçirmiş ve tüm dünyanın tartışmasız kabul ettiği bir devlet adamıdır, devrimcidir. Mustafa Kemal Atatürk’ü itibarsızlaştırma hırsı kimseye fayda getirmez” dedi.

Resmi çelenk sunma törenin ardından Cumhuriyet’in 94’üncü yılı kutlamalarına katılan siyasi parti başkan ve temsilcileri ile STK temsilcileri Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak saygı duruşunda bulundular.

DSCF0249

CHP İlçe Sekreteri Celal Yalçın çelenk sunacakları sırasıyla anons etmesi ile siyasi parti temsilcileri ile STK temsilcileri sırasıyla Cumhuriyet Meydanın da bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak saygı duruşunda bulundular ve cumhuriyete bağlılıklarını bir kez daha alternatif kutlama ile dile getirdiler.

Günün anlam ve önemi üzerine konuşma yapmak üzere kürsüye davet edilen CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak çelenk sunan siyasi parti ve STK temsilcilerini yanına çağırarak birlikte açıklama yaptılar.

DSCF0279

İlk konuşmayı yapan MHP Ataşehir İlçe Başkan Yardımcısı Nuğman Zeki Kaya; “Türk Milleti açısından önemli bir bayram. Çok düşünülmesi gereken kulluktan hürriyete geçişi sağlayan kişilik anlamında en büyük bayramlarımızdan birisidir. Bunun idrakinde olarak Cumhuriyeti Bayramını ilelebet sonsuza kadar korumamız gerekir” dedi.

DSCF0280

“GELECEĞİMİZ AYDINLIKTIR”

Vatan Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Feyzullah Gümüş yaptığı kısa konuşmasında; “ Dünyada ki ilk ulusal Kurtuluş Savaşını kazanmış olan Atatürk’ün emperyalizme karşı mücadele ve bağımsızlık meşalesi yolumuzu aydınlatıyor.  Bugün O’na sahip çıkmanın yolu ABD’nin ve İsrail’in bölge ülkelerini ve Türkiye’mizi bölme planları karşısında kenetlenmektir. Türk Milletine güvenimiz tamdır ve geleceğimiz aydınlıktır” diye konuştu.

DSCF0282

“CUMHURİYET ADALETSİZLİĞE, SÖMÜRÜYE VE GERİCİLİĞE BAŞKALDIRI ANLAYIŞIDIR”

Son olarak konuşan CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak; “ Bugün 94’üncü kuruluş yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyetimiz tarihimizdeki en köklü dönüşümdür. Yani egemenliğin kaynağını ulusta bulan anlayıştır. Yine biliyoruz ki Cumhuriyetimizin kuruluş anlayışı, emperyalizme, kurulu düzenin yanlışlıklarına, eşitsizliğe, gericiliğe, sömürüye, adaletsizliğe ve tüm özel imtiyazlara başkaldırı anlayışıdır” dedi.

DSCF0277

“O’NUN BÜYÜKLÜĞÜ TARTIŞILMAZ”

Altınkaynak; “ Unutmayalım ki, Cumhuriyetimizin kurucusu ömrünü savaş meydanlarında geçirmiş ve tüm dünyanın tartışmasız kabul ettiği bir devlet adamıdır, devrimcidir. Mustafa Kemal Atatürk’ü itibarsızlaştırma hırsı kimseye fayda getirmez. Bugün yaşananları gördükçe O’nun büyüklüğünün tartışılmaz olduğunu daha net görüyoruz” diye konuştu.

DSCF0274

“SAHİP OLDUĞUMUZ EN BÜYÜK HAZİNE CUMHURİYETTİR”

Altınkaynak son olarak şunları söyledi: “Bugün ulus olarak sahip olduğumuz en büyük hazine Demokratik ve Laik Cumhuriyetimizdir. Bu değerler hepimizin ortak paydasıdır.  Onun yolunda onurla, kararlılıkla ve umutla yürümeye devam edeceğiz.  Hayatta olduğumuz sürece bazı şeyleri değiştirmeye gücümüzün yettiğini de görüyoruz. Umutsuzluğa yer yok, buna hakkımız da yok. Kararlılıkla ülkemize, birliğimize, demokrasimize, Atatürk ve İlkelerine sahip çıkmaya devam edeceğiz.”

Alternatif törende çelenk sunan kurum ve kuruluşlar:

Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği, Ataşehir Engelliler Dayanışma Derneği, Ataşehir Atatükçü Düşünce Derneği, CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı, Ataşehir Vatan Partisi, MHP Ataşehir İlçe Başkanlığı, DSP Ataşehir İlçe Başkanlığı, Mahalle Muhtarları, Cumhuriyetçi Kadınları Derneği, Çağdaş yaşamı Destekleme Derneği Ataşehir Şubesi, İstanbul Barosu Bölge Temsilciliği, Ataşehir Ülkü Ocakları

 DSCF0290 DSCF0269 DSCF0275 DSCF0277 DSCF0265 DSCF0264 DSCF0257 DSCF0254 DSCF0253 DSCF0295

Benzer Haberler

Ataşehir Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği etkinlikler devam ediyor. Nihal Yalçın, Seray Şahiner’in yazdığı ve İlhami Yazar’ın yönettiği tek kişilik “Antabus” adlı oyun ile Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesinde sahne aldı. 333 kişinin izlediği tek perdelik oyun sonrası Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi İdari İşler Koordinatörü Tamer Semerci tarafından […]

Yorum 
0

24 Kasım Öğretmenler Günü, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği törenle kutlandı. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; “Dünya var oldukça en temiz, en onurlu meslek öğretmenlik olacaktır. Zira öğretmenler insanlığın adsız mimarları ve gelecek aydınlık günlerin yol göstericileridir” dedi.   Ataşehir Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilk […]

Yorum 
0

Antibiyotik direncine neden olan bakterinin gen transferi engellendi Bilim adamları, antibiyotiğe karşı direnç gelişmesine neden olan bakterilerin gen transferi yapmasını engelledi. Kanada’daki Montreal Üniversitesi araştırmacıları, antibiyotik direncine yol açan ve kromozom dışı DNA parçacıkları olan plazmidlerin bakteriler arası transferini engellemeyi başardı. Araştırmacılar, plazmidlerin transferindeki en önemli unsurlardan TraE proteinlerine bağlanan küçük kimyasal molekülleri taradı. X Işını Kristalografisi ile yapılan analizde […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


“DEVLETİMİZİN MAHALLELERDEKİ...

Ataşehir Birlik Platformu Başkan ve Yönetim Kurulu […]

MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği kurucu yöneticileri […]

1000 ÇOCUĞU GİYDİRME PROJESİ...

Ataşehir’de bir ilki gerçekleştiren il derneklerinin katkı […]

ÇANTADAN KAÇAK KÖPEK YAVRULA...

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bez pazar poşetlerin arasında […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]