CHP’DE DELEGE SEÇİMLERİ TAMAMLANDI

20 Eki 2017 Cum 10:59
Bu haber 87 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

CHP, 3 Mayıs’ta başlayan kongre takvimi çerçevesinde mahalle delegelerinin seçimleri tamamlandı.

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP Merkez Yönetim Kurulunun (MYK) 3 Mayıs’ta aldığı karar doğrultusunda kongre takviminin başladığını anımsattı.

Sürecin demokratik bir şekilde devam ettiğini belirten Sındır, tüm ilçeler itibariyle muhtarlık bölgesi delege seçimlerinin tamamlandığını bildirdi.

İlçe kongrelerinin de takvime bağlandığını, bazılarının da kongrelerini gerçekleştirdiğini belirten Sındır, “Mahalle delegeleri ve önseçim delegeleri belirlendi. Gayet güzel süreci yaşıyoruz. Başlayan ilçe kongrelerinde ise il kongre delegelerimiz belirlenecek.” dedi.

Aralık ayının ilk haftasında ilçe kongrelerinin tamamlanacağını ve ardından il kongrelerine geçileceğini aktaran Sındır, şöyle devam etti: “Akabinde yıl sonuna kadarki süreçte il kongrelerimizi yapacağız. İl kongrelerinde kurultay delegeleri, il yönetim kurulları, il disiplin kurulları belirlenmiş olacak. Ocak ayının ortalarına doğru da Parti Meclisimizi (PM) toplayacağız. Biliyorsunuz kurultay tarihimizi PM’miz belirliyor. Tahminen şubat ayının başı veya ortasında CHP’nin 36. Olağan Kurultayı’nı gerçekleştireceğiz.”

“DİNAMİK BİR YAPIYLA SEÇİMLERE GİDECEĞİZ”

Sındır, kongre süreçlerinin CHP örgütlerine yeni bir dinamizm kazandıracağını belirterek, 2019’da yapılacak yerel ve genel seçimlere işaret etti.

Delegelerin takdiri ile seçilen yönetimlere herkesin saygı duyacağını vurgulayan Sındır, “Kongre süreçlerini karşılıklı kavga, bir çatışma süreci değil, tam tersine bizi iktidara daha yaklaştıracak kadroların belirlendiği bir süreç olarak görüyoruz. Sonuçta kazanan, kaybeden yok. Kazanan partimiz olacaktır, ülkemiz olacaktır” diye konuştu.

Kamil Okyay Sındır, şunları kaydetti: “Bizim hedefimiz vatandaşımızın refahıdır, huzurudur, mutluluğudur. Bu hedefe yönelik iktidara gelmek için mücadelemizi de sürdürüyoruz. Bu anlamda, kurultay sonrası yeni kadrolarla, daha enerjik, daha dinamik, daha heyecanlı kadrolarla örgütümüzün bütünüyle iktidara yürüyeceğiz.”

 

Benzer Haberler

Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşılmış oldu. Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı olurken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşıldı. AA muhabirinin Maliye Bakanlığı verilerinden yaptığı derlemeye göre, 2017 yılında 670 milyar 749 milyon 611 bin lira vergi tahakkuk etti. Bunun yüzde 79,9’una denk […]

Yorum 
0

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararında, 2016 Ocak ayında kurulan il ve ilçe seçim kurullarının 2 yıllık görev sürelerinin 2018 Ocak ayında dolacağından, bu kurulların Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 15, 18 ve 19. maddeleri hükümleri uyarınca 2018 Ocak ayının son haftası […]

Yorum 
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek. Resmi Gazete’nin 25 Ekim 2017 tarihli sayısında yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile İçişleri, Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına çeşitli yetkiler verilmişti. Milli Eğitim […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI Y...

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına […]

İSTANBUL BİR UÇTAN DİĞER UCA...

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her […]

ÇUKUROVA GÖÇMEN KUŞLARI AĞIR...

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını barındıran Çukurova, […]

ATAMAD GAZETECİLER GÜNÜNDE Y...

Kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]