CHP’DE DELEGE SEÇİMLERİ TAMAMLANDI

20 Eki 2017 Cum 10:59
Bu haber 67 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

CHP, 3 Mayıs’ta başlayan kongre takvimi çerçevesinde mahalle delegelerinin seçimleri tamamlandı.

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP Merkez Yönetim Kurulunun (MYK) 3 Mayıs’ta aldığı karar doğrultusunda kongre takviminin başladığını anımsattı.

Sürecin demokratik bir şekilde devam ettiğini belirten Sındır, tüm ilçeler itibariyle muhtarlık bölgesi delege seçimlerinin tamamlandığını bildirdi.

İlçe kongrelerinin de takvime bağlandığını, bazılarının da kongrelerini gerçekleştirdiğini belirten Sındır, “Mahalle delegeleri ve önseçim delegeleri belirlendi. Gayet güzel süreci yaşıyoruz. Başlayan ilçe kongrelerinde ise il kongre delegelerimiz belirlenecek.” dedi.

Aralık ayının ilk haftasında ilçe kongrelerinin tamamlanacağını ve ardından il kongrelerine geçileceğini aktaran Sındır, şöyle devam etti: “Akabinde yıl sonuna kadarki süreçte il kongrelerimizi yapacağız. İl kongrelerinde kurultay delegeleri, il yönetim kurulları, il disiplin kurulları belirlenmiş olacak. Ocak ayının ortalarına doğru da Parti Meclisimizi (PM) toplayacağız. Biliyorsunuz kurultay tarihimizi PM’miz belirliyor. Tahminen şubat ayının başı veya ortasında CHP’nin 36. Olağan Kurultayı’nı gerçekleştireceğiz.”

“DİNAMİK BİR YAPIYLA SEÇİMLERE GİDECEĞİZ”

Sındır, kongre süreçlerinin CHP örgütlerine yeni bir dinamizm kazandıracağını belirterek, 2019’da yapılacak yerel ve genel seçimlere işaret etti.

Delegelerin takdiri ile seçilen yönetimlere herkesin saygı duyacağını vurgulayan Sındır, “Kongre süreçlerini karşılıklı kavga, bir çatışma süreci değil, tam tersine bizi iktidara daha yaklaştıracak kadroların belirlendiği bir süreç olarak görüyoruz. Sonuçta kazanan, kaybeden yok. Kazanan partimiz olacaktır, ülkemiz olacaktır” diye konuştu.

Kamil Okyay Sındır, şunları kaydetti: “Bizim hedefimiz vatandaşımızın refahıdır, huzurudur, mutluluğudur. Bu hedefe yönelik iktidara gelmek için mücadelemizi de sürdürüyoruz. Bu anlamda, kurultay sonrası yeni kadrolarla, daha enerjik, daha dinamik, daha heyecanlı kadrolarla örgütümüzün bütünüyle iktidara yürüyeceğiz.”

 

Benzer Haberler

Ataşehir Belediye Spor kadın Futbol Takımı ligin ikinci haftasında sahasında konuk ettiği Fatih Vatan Spor takımını 3-0 ile geçerek puanını 6’ya çıkardı. 19.11.2017 Pazar günü Yenisahra Stadında Fatih vatan Sporu konuk eden Ataşehir Sultanları ilk yarıda Yağmur’un attığı iki golle devreyi 2-0 önde bitirdi. Güzel oyununa rağmen bir türlü etkili pozisyonları yakalamayan Ataşehir Belediye Spor […]

Yorum 
0

Dr. Canan And tarafından Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ataşehir Şubesine bağışlanan ve Ataşehir Şubesi tarafından “Dr. Canan And Sosyal Gelişim Birimi” olarak hizmet verecek birimin açılışı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof.Dr. Aysel Çelikel’in katılımıyla gerçekleşti.  Açılışta konuşan Genel Başkan Prof.Dr. Aysel Çelikel; “Her çocuğun yeteneğinin olduğu bir alan bulunduğuna inanıyoruz ve çocuklarımızın kişisel […]

Yorum 
0

Olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Olimpiyat ve dünya şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, tedavi gördüğü hastanede 50 yaşında yaşamını yitirdi. Karaciğer naklinin ardından tedavisi Ataşehir Memorial Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde süren Süleymanoğlu’nun hayatını kaybettiği belirtildi. Siroza bağlı karaciğer yetmezliğine bağlı olarak 28 Eylül’den bu yana Memorial Ataşehir Hastanesi […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği kurucu yöneticileri […]

1000 ÇOCUĞU GİYDİRME PROJESİ...

Ataşehir’de bir ilki gerçekleştiren il derneklerinin katkı […]

ÇANTADAN KAÇAK KÖPEK YAVRULA...

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bez pazar poşetlerin arasında […]

İLGEZDİ; “MÜLKİYETİN PARTİSİ...

Ataşehir belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ekim ayında […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]