KARADAĞ; “BU SİYASİ BİR KARARDIR”

18 Eki 2017 Çar 9:30
Bu haber 162 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Belediye Meclisi’nde tartışmalara neden olan Âşık Veysel ve Mustafa Kemal Mahalleri ile ilgili Büyükşehir Meclisi’nden geçen Nİ Planlarına en büyük tepki CHP Meclis Üyesi Süleyman Karadağ’dan geldi. Karadağ; “Gizli saklım yok bu siyasi bir karardır. Siz siyaset yapıyorsunuz. Amacını orada yaşayan vatandaşları cezalandırmaktır. Gaz yemiş, jop yemiş, bedel ödemiş, yiğit, temiz, bu ülkeyi seven insanlar her dönem bazı belediyeler tarafından mağdur edilmiştir. Mustafa Kemal sahipsiz değildir. Kendisine sahip çıkmasını bilir” diyerek tepki gösterdi.

Ataşehir Belediye Meclisi’nde tartışmalara neden olan Âşık Veysel ve Mustafa Kemal Mahalleri ile ilgili Büyükşehir Meclisi’nden geçen Nİ Planları ile ilgili meclis oturumunda gündem dışı söz alan aynı zamanda o bölgenin meclis üyesi olan CHP’li Süleyman Karadağ kürsüden tepkisini dile getirdi.

BANA GÖRE BU YAPILAN HAKSIZLIKTIR”

Karadağ şöyle devam etti: “İBB Meclisinden geçen 1/5000 Nİ Planlarıyla Âşık Veysel ve Mustafa kemal mahallelerine haksızlık yapılmıştır.  Emsal düşük olarak çıkmış, kat yüksekliği düşük çıkmış, öbür mahallelerle kıyasladığımız zaman emsal 1.75 ve 2.00 olarak görüyoruz.  Elbette Ataşehir’de planların bir an evvel çıkıp kentin yenilenmesi gerektiğine inanıyoruz. Deprem görmüş hasarlı binaları yenilenmeli diyoruz. Ama yenilendiği zaman mahalleleri ötekileştirirseniz, bizden olan, sizden olan diye düşünürseniz derin bir siyaset yaparsanız işte siz o zaman mülkiyet üzerinden siyaset yapmış olursunuz.  Bana göre bu yapılan haksızlıktır.”

DSCF9811

“NEDEN SÖZ ALDIM BİLİYOR MUSUNUZ? “

Karadağ, neden söz aldım biliyor musunuz?  Diyerek; “ Siz eşinize karşı, iş yaptığınız adama karşı, yol arkadaşınıza karşı bir haksızlık yaparsanız onun gözüne bakamazsınız. Bende Mustafa Cevat Arzık başkanın gözlerinin içine bakmak için kürsüde konuşmak istedim” dedi.

“SORUNLARINI ÇÖZMEK VİCDANI GEREKLİLİKTİR”

Açık söylemek gerekirse biz bu planların 2,5 emsal olarak geleceğini düşünüyorduk diyen Karadağ;    “Farz edelim CHP Grubu ve mahalle halkı duyarsız. Peki, burayı savunmak 17 mahallede olduğu gibi size, bize düşmez mi? Nasıl ki Yeni Çamlıca’nın 40 yıldır çözülemeyen sorunlarını belediye ile birlikte sizde çaba harcıyorsanız, Âşık Veysel ve Mustafa Kemal Mahallelerinin de sorunlarını çözmek vicdanı gerekliliktir. Dereye sıfır yapılmış 65 kat 7-8 emsal, Mustafa kemal 40 yıllık bir mahalle 1.75 emsal. Siz bunu nasıl çözersiniz?  Zemin açısından bu bölgenin en sağlam zemine sahip mahallelerdir.  Yoğunluk bakımından da kalabalık bir nüfusa sahiptir. Arsalar değerlidir. Buradaki hak sahipleri 2-3 kez bedel ödeyerek tapularını alabildiler. Bu haksızlığın düzeleceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

DSCF9810

“SİZ İSTESEYDİNİZ 2,5 EMSAL ÇIKARDI”

Karadağ; “Elinizi vicdanınıza koyun. Bu planın 1.75 emsal çıkacağını sizde grubunuzda biliyordu.  Neden müdahale etmediniz.  Siz isteseydiniz Finans merkezi Ümraniye’ye verilmezdi, siz isteseydiniz Âşık Veysel ve Mustafa Kemal mahallerine ait emsal 2,5 çıkardı. Bize sınır olan mahallerde emsal 2,5-3, bize gelince 1.75 emsal.  Siz Mustafa kemal halkına bu haksızlığı yaparsanız oradaki vatandaşın yüzüne bakamazsınız.  Zaten aranızda birçoğu Mustafa Kemal Mahallesini bilmez Şerif Toğ arkadaşımız dışında” ifadesini kullandı.

“GİZLİ SAKLIM YOK BU SİYASİ BİR KARARDIR”

Karadağ konuşmasına şöyle devam etti: “Gizli saklım yok bu siyasi bir karardır. Basın mensubu arkadaşlar bu ilan çıktı diye bazı arkadaşlar manşet atıyor da birde gelin Mustafa Kemal halkına, 60 bin insana sorun.  Anakentte bu karara ret oyu veren Belediye Meclis Üyelerimizi kutluyorum. Mustafa kemal mahallesi o gün mecliste olsa hepsi bu karar ret oyu verecekti bu böyle biline.”

DSCF9809

“MUSTAFA KEMAL SAHİPSİZ DEĞİLDİR”

Karadağ; “Şöyle de yapabilirdiniz. Dere yataklarını verdiniz, villa kondu yaptırdınız, burada bir işadamına 60 kat yaptırdınız bari Mustafa Kemal’i de düzeltseydiniz de o adama helikopter pisti yapsaydınız.  Daha da mutlu ederdiniz. Böyle bir şey olur mu? Arkadaşlar. Gaz yemiş, jop yemiş, bedel ödemiş yiğit temiz bu ülkeyi seven insanlar her dönem bazı belediyeler tarafından mağdur edilmiştir. Ben inanıyorum ki o karara evet diyen Ak Partili meclis üyesi arkadaşlarım Civan’da Mustafa Başkanda vicdan azabı çekiyordur.  Mustafa Kemal sahipsiz değildir. Kendisine sahip çıkmasını bilir. İtirazını da yapacak ama şunu da bilesiniz 2019 seçimleri yakındır. Partimiz iktidar olduğunda hem Finans merkezi’ni alacağız hemde Mustafa Kemal planlarını da 2,5 olarak çıkaracağız. Bunun sözünü Süleyman Karadağ olarak veriyorum, siyasette olduğum sürece bunun mücadelesini vereceğim”  şeklinde konuştu.

 

 

Benzer Haberler

Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşılmış oldu. Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı olurken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşıldı. AA muhabirinin Maliye Bakanlığı verilerinden yaptığı derlemeye göre, 2017 yılında 670 milyar 749 milyon 611 bin lira vergi tahakkuk etti. Bunun yüzde 79,9’una denk […]

Yorum 
0

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararında, 2016 Ocak ayında kurulan il ve ilçe seçim kurullarının 2 yıllık görev sürelerinin 2018 Ocak ayında dolacağından, bu kurulların Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 15, 18 ve 19. maddeleri hükümleri uyarınca 2018 Ocak ayının son haftası […]

Yorum 
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek. Resmi Gazete’nin 25 Ekim 2017 tarihli sayısında yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile İçişleri, Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına çeşitli yetkiler verilmişti. Milli Eğitim […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI Y...

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına […]

İSTANBUL BİR UÇTAN DİĞER UCA...

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her […]

ÇUKUROVA GÖÇMEN KUŞLARI AĞIR...

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını barındıran Çukurova, […]

ATAMAD GAZETECİLER GÜNÜNDE Y...

Kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]