KARADAĞ; “BU SİYASİ BİR KARARDIR”

18 Eki 2017 Çar 9:30
Bu haber 134 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Belediye Meclisi’nde tartışmalara neden olan Âşık Veysel ve Mustafa Kemal Mahalleri ile ilgili Büyükşehir Meclisi’nden geçen Nİ Planlarına en büyük tepki CHP Meclis Üyesi Süleyman Karadağ’dan geldi. Karadağ; “Gizli saklım yok bu siyasi bir karardır. Siz siyaset yapıyorsunuz. Amacını orada yaşayan vatandaşları cezalandırmaktır. Gaz yemiş, jop yemiş, bedel ödemiş, yiğit, temiz, bu ülkeyi seven insanlar her dönem bazı belediyeler tarafından mağdur edilmiştir. Mustafa Kemal sahipsiz değildir. Kendisine sahip çıkmasını bilir” diyerek tepki gösterdi.

Ataşehir Belediye Meclisi’nde tartışmalara neden olan Âşık Veysel ve Mustafa Kemal Mahalleri ile ilgili Büyükşehir Meclisi’nden geçen Nİ Planları ile ilgili meclis oturumunda gündem dışı söz alan aynı zamanda o bölgenin meclis üyesi olan CHP’li Süleyman Karadağ kürsüden tepkisini dile getirdi.

BANA GÖRE BU YAPILAN HAKSIZLIKTIR”

Karadağ şöyle devam etti: “İBB Meclisinden geçen 1/5000 Nİ Planlarıyla Âşık Veysel ve Mustafa kemal mahallelerine haksızlık yapılmıştır.  Emsal düşük olarak çıkmış, kat yüksekliği düşük çıkmış, öbür mahallelerle kıyasladığımız zaman emsal 1.75 ve 2.00 olarak görüyoruz.  Elbette Ataşehir’de planların bir an evvel çıkıp kentin yenilenmesi gerektiğine inanıyoruz. Deprem görmüş hasarlı binaları yenilenmeli diyoruz. Ama yenilendiği zaman mahalleleri ötekileştirirseniz, bizden olan, sizden olan diye düşünürseniz derin bir siyaset yaparsanız işte siz o zaman mülkiyet üzerinden siyaset yapmış olursunuz.  Bana göre bu yapılan haksızlıktır.”

DSCF9811

“NEDEN SÖZ ALDIM BİLİYOR MUSUNUZ? “

Karadağ, neden söz aldım biliyor musunuz?  Diyerek; “ Siz eşinize karşı, iş yaptığınız adama karşı, yol arkadaşınıza karşı bir haksızlık yaparsanız onun gözüne bakamazsınız. Bende Mustafa Cevat Arzık başkanın gözlerinin içine bakmak için kürsüde konuşmak istedim” dedi.

“SORUNLARINI ÇÖZMEK VİCDANI GEREKLİLİKTİR”

Açık söylemek gerekirse biz bu planların 2,5 emsal olarak geleceğini düşünüyorduk diyen Karadağ;    “Farz edelim CHP Grubu ve mahalle halkı duyarsız. Peki, burayı savunmak 17 mahallede olduğu gibi size, bize düşmez mi? Nasıl ki Yeni Çamlıca’nın 40 yıldır çözülemeyen sorunlarını belediye ile birlikte sizde çaba harcıyorsanız, Âşık Veysel ve Mustafa Kemal Mahallelerinin de sorunlarını çözmek vicdanı gerekliliktir. Dereye sıfır yapılmış 65 kat 7-8 emsal, Mustafa kemal 40 yıllık bir mahalle 1.75 emsal. Siz bunu nasıl çözersiniz?  Zemin açısından bu bölgenin en sağlam zemine sahip mahallelerdir.  Yoğunluk bakımından da kalabalık bir nüfusa sahiptir. Arsalar değerlidir. Buradaki hak sahipleri 2-3 kez bedel ödeyerek tapularını alabildiler. Bu haksızlığın düzeleceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

DSCF9810

“SİZ İSTESEYDİNİZ 2,5 EMSAL ÇIKARDI”

Karadağ; “Elinizi vicdanınıza koyun. Bu planın 1.75 emsal çıkacağını sizde grubunuzda biliyordu.  Neden müdahale etmediniz.  Siz isteseydiniz Finans merkezi Ümraniye’ye verilmezdi, siz isteseydiniz Âşık Veysel ve Mustafa Kemal mahallerine ait emsal 2,5 çıkardı. Bize sınır olan mahallerde emsal 2,5-3, bize gelince 1.75 emsal.  Siz Mustafa kemal halkına bu haksızlığı yaparsanız oradaki vatandaşın yüzüne bakamazsınız.  Zaten aranızda birçoğu Mustafa Kemal Mahallesini bilmez Şerif Toğ arkadaşımız dışında” ifadesini kullandı.

“GİZLİ SAKLIM YOK BU SİYASİ BİR KARARDIR”

Karadağ konuşmasına şöyle devam etti: “Gizli saklım yok bu siyasi bir karardır. Basın mensubu arkadaşlar bu ilan çıktı diye bazı arkadaşlar manşet atıyor da birde gelin Mustafa Kemal halkına, 60 bin insana sorun.  Anakentte bu karara ret oyu veren Belediye Meclis Üyelerimizi kutluyorum. Mustafa kemal mahallesi o gün mecliste olsa hepsi bu karar ret oyu verecekti bu böyle biline.”

DSCF9809

“MUSTAFA KEMAL SAHİPSİZ DEĞİLDİR”

Karadağ; “Şöyle de yapabilirdiniz. Dere yataklarını verdiniz, villa kondu yaptırdınız, burada bir işadamına 60 kat yaptırdınız bari Mustafa Kemal’i de düzeltseydiniz de o adama helikopter pisti yapsaydınız.  Daha da mutlu ederdiniz. Böyle bir şey olur mu? Arkadaşlar. Gaz yemiş, jop yemiş, bedel ödemiş yiğit temiz bu ülkeyi seven insanlar her dönem bazı belediyeler tarafından mağdur edilmiştir. Ben inanıyorum ki o karara evet diyen Ak Partili meclis üyesi arkadaşlarım Civan’da Mustafa Başkanda vicdan azabı çekiyordur.  Mustafa Kemal sahipsiz değildir. Kendisine sahip çıkmasını bilir. İtirazını da yapacak ama şunu da bilesiniz 2019 seçimleri yakındır. Partimiz iktidar olduğunda hem Finans merkezi’ni alacağız hemde Mustafa Kemal planlarını da 2,5 olarak çıkaracağız. Bunun sözünü Süleyman Karadağ olarak veriyorum, siyasette olduğum sürece bunun mücadelesini vereceğim”  şeklinde konuştu.

 

 

Benzer Haberler

Ataşehir Belediye Spor kadın Futbol Takımı ligin ikinci haftasında sahasında konuk ettiği Fatih Vatan Spor takımını 3-0 ile geçerek puanını 6’ya çıkardı. 19.11.2017 Pazar günü Yenisahra Stadında Fatih vatan Sporu konuk eden Ataşehir Sultanları ilk yarıda Yağmur’un attığı iki golle devreyi 2-0 önde bitirdi. Güzel oyununa rağmen bir türlü etkili pozisyonları yakalamayan Ataşehir Belediye Spor […]

Yorum 
0

Dr. Canan And tarafından Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ataşehir Şubesine bağışlanan ve Ataşehir Şubesi tarafından “Dr. Canan And Sosyal Gelişim Birimi” olarak hizmet verecek birimin açılışı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof.Dr. Aysel Çelikel’in katılımıyla gerçekleşti.  Açılışta konuşan Genel Başkan Prof.Dr. Aysel Çelikel; “Her çocuğun yeteneğinin olduğu bir alan bulunduğuna inanıyoruz ve çocuklarımızın kişisel […]

Yorum 
0

Olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Olimpiyat ve dünya şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, tedavi gördüğü hastanede 50 yaşında yaşamını yitirdi. Karaciğer naklinin ardından tedavisi Ataşehir Memorial Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde süren Süleymanoğlu’nun hayatını kaybettiği belirtildi. Siroza bağlı karaciğer yetmezliğine bağlı olarak 28 Eylül’den bu yana Memorial Ataşehir Hastanesi […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği kurucu yöneticileri […]

1000 ÇOCUĞU GİYDİRME PROJESİ...

Ataşehir’de bir ilki gerçekleştiren il derneklerinin katkı […]

ÇANTADAN KAÇAK KÖPEK YAVRULA...

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bez pazar poşetlerin arasında […]

İLGEZDİ; “MÜLKİYETİN PARTİSİ...

Ataşehir belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ekim ayında […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]