“ SİYASET YAPIYOR, PLANLARI MAHVETTİLER”

17 Eki 2017 Sal 15:44
Bu haber 161 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Büyükşehir Belediye Meclisinde Ataşehir’i temsilen İmar Komisyonunda Görevli CHP Meclis Üyesi Cemal Şerifoğlu; Ataşehir Belediye meclis toplantısının ardından Âşık Veysel ve Mustafa Kemal mahalle muhtarları ile grup toplantı salonun da bir araya gelerek çıkan NİP hakkında bilgi verdi.

Şerifoğlu muhtarlarla yaptığı bilgilendirme toplantısında; “Bunlar siyaset yapıyor. Planları mahvettiler. Anlattıklarıyla doğrularla hiçbir alakası yok” dedi.

Toplantıda CHP meclis üyesi olan Süleyman Karadağ, Mustafa Kemal Mahalle Muhtarı Ali Rıza Saraçoğlu, Âşık Veysel mahalle Muhtarı Hasgül Bakır ve mahalleliler hazır bulundu.

“BÖLGEDEKİ PLANLARA GÖRE DEĞERLENDİRİLMESİ İÇİN İLGİLİ MÜDÜRLÜĞE İADE ETTİK”

Cemal Şerifoğlu yaşanan süreci kısaca şöyle özetledi: “2015 tarihinde bize 10 kat 2 emsal verdiler. CHP ve Ak Parti Gruplarının oybirliği ile bölgedeki fiilli yapılar, yapılaşmalar, yapı yoğunluğu, planların alanı ve çevresindeki mahallere verilen planlar doğrultusunda, yani; Ümraniye 2.5, Örnek 2.5, Yenisahra 2.5 doğrultusunda bu bölgedeki planların değerlendirilmesi için ilgili müdürlüğe iade ettik”

“PLANLARI MAHVETTİLER”

Cemal Şerifoğlu son şeklini verdikleri Nİ Planlarına itiraz ettiğini söyleyerek; “Geçen ay getirdiler. Bana dediler ki 1,5’i -1.75’e, 1.75 olanı da 2 emsale çıkardık. Ben buna itiraz ettim. Kendilerine söyledim. Bu şekilde getirirseniz ret ederiz dedim. Böyle olunca geri çekildiler,  tekrar bastırdılar. Kendilerine 2015’te ortak aldığımız karar var dedik. Şimdi ne yaptılar. Planı mahvettiler. 5000 m2’lik arsanın %20’sini terk ediyorsunuz. Yani 1000 m2’yi alıyorlar geriye 4000 m2 kalıyor. Bunu da 1.75 ile çarparsak ne yapar 7000m2. Eskiden neydi ona bakalım. 5000m2’yi 1,5’le çarptığımızda 7500 m2 ederdi. Şimdiki daha kötü.  İşte 8 katı 10-12 kata çıkardık diyorlar. Emsali kullanmadıktan sonra istersen 100 kat ver. Gelelim diğerine, donatı alanlarını 2,5’a transfer edecek.  Kardeşim 1.75 emsalin %60’nı nereden transfer edeceksin. Bu blokların hepsi yapılmış. O binaların çoğu şu an 2 emsalin üzerinde. Onlarda biliyorlar. Bağımsız Meclis Üyesi Hüseyin Sipahi onlara çok güzel cevap verdi zaten. Bir daha bunun mecliste konuşmanın bir anlamı kalmadı” dedi.

“BUNLAR SİYASET YAPIYORLAR”

Şerifoğlu; “Bunlar siyaset yapıyor. Bir kere bu 2.5 emsali verecekler. Ama neymiş ben vermiş oldum, bütün kavga bu.  Anlattıklarıyla doğrularla hiçbir alakası yok.  İlhami Yılmaz ve Süleyman Karadağ gerekeni söylediler. Benim başka söylenecek bir şeyim yok” diye konuştu.

Şerifoğlu muhtarlara son olarak şunu söyledi: “Sizlerden ricam başkanımın talimatıyla mahalledeki Kültür Merkezin de ofis açılıyor. Herkes ofise gelsin bilgi alsın gerekiyorsa itirazını yapsın. Yenisahra’da aynısını denediler biz itirazla çözdük. Net söylüyorum. Siz itirazlarınızı yapın biz çözmeye çalışırız” şeklinde ifadeler kullandı.

“TEKLİFİMİZ KABUL GÖRMEDİ”

Son olarak İnönü Mahallesi ile ilgili İddiaları da şöyle yanıtladı: “İnönü Mahallesinde 12.50 olan 4 katlı binalarımız 1000 m2 altı 1.7 emsale alınmış. Bunlarla ilgili sıkıntılar var. Yani mevcut parseller imar hakkını kullanamıyorlar. Biz bunlar 0.25 taks h 12,50 isterlerse de 1.7 emsalle de serbest ittifak kullansınlar diye teklif götürdük. Kabul etmediler.  Aşağıdaki dere yataklarının bir kısmını imara açtılar. Oraya uygulanan 1.7 emsal oradaki vatandaşları kurtaramayacağı için karşı çıktık” dedi.

Benzer Haberler

Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşılmış oldu. Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı olurken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşıldı. AA muhabirinin Maliye Bakanlığı verilerinden yaptığı derlemeye göre, 2017 yılında 670 milyar 749 milyon 611 bin lira vergi tahakkuk etti. Bunun yüzde 79,9’una denk […]

Yorum 
0

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararında, 2016 Ocak ayında kurulan il ve ilçe seçim kurullarının 2 yıllık görev sürelerinin 2018 Ocak ayında dolacağından, bu kurulların Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 15, 18 ve 19. maddeleri hükümleri uyarınca 2018 Ocak ayının son haftası […]

Yorum 
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek. Resmi Gazete’nin 25 Ekim 2017 tarihli sayısında yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile İçişleri, Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına çeşitli yetkiler verilmişti. Milli Eğitim […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI Y...

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına […]

İSTANBUL BİR UÇTAN DİĞER UCA...

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her […]

ÇUKUROVA GÖÇMEN KUŞLARI AĞIR...

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını barındıran Çukurova, […]

ATAMAD GAZETECİLER GÜNÜNDE Y...

Kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]