CHP’Lİ ÜYELER RET OYU KULLANDI

16 Eki 2017 Pts 10:09
Bu haber 98 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

CHP’li üyeler, Mustafa Kemal ve Âşık Veysel Mahallelerini kapsayan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve Kayışdağı ile İnönü mahallelerin  planlarının İBB’ deki görüşmelerinde ret oyu kullandı.

1.75 ve 2 emsal ile 10 – 12 kat sınırlaması Ak Partili üyelerin oyları ile İmar ve Bayındırlık Komisyonun da kabul edilen Mustafa Kemal ve Aşık Veysel Mahallelerini kapsayan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı’nı bölgenin sorununu çözmekte yetersiz bulan CHP’li üyeler ret oyu kullandı.

MUSTAFA KEMAL – ÂŞIK VEYSEL, KAYIŞDAĞI-İNÖNÜ PLANI İBB’DEN GEÇTİ

Ak Partili üyelerinde oyları ve oy birliğiyle geri çekildiğinden daha düşük emsalle kabul edilerek komisyondan geçen Mustafa Kemal ve Âşık Veysel Mahalleleri 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı’nın İBB Meclisi görüşmeleri sonrasında yapılan oylamada, yine Ak Partili üyelerin oyları ile kabul edilerek, Meclisten geçti.

Alınan bilgiye göre, daha önce gündemden çekilerek düzeltilmek amacıyla ilgili müdürlüğe  gönderilen Mustafa Kemal ve Âşık Veysel Mahallelerini kapsayan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı’nın emsali daha da düşürülmüş olarak tekrar meclise geldiği oylamada CHP’li üyeler ret verdi.

CHP’Lİ ÜYELERDEN “RET”

Daha önce 2 Emsal olarak meclise gelen, emsalde iyileşme talebi ve beklentisi ile geri gönderilen plan, emsal 1,75’e düşürülerek İBB Meclisine getirildi. Bunu üzerine, emsal ve kat sınırlamasına itiraz ettiklerini ifade eden, planla ilgili görüşlerinin olumsuz olduğunu dile getiren CHP’li üyeler,  Mustafa Kemal ve Âşık Veysel Mahallelerini kapsayan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı’nın oylanması sırasında “Ret” oyu verdiler.

BU DEĞERLERLE BÖLGENİN SORUNU ÇÖZÜLEMEYECEK

2 yıl önce 10 kat ve 2 Emsal (E) ile meclise gelen bölgenin planını içeren dosyanın “bu değerlerle bölgenin sorunu çözülemez” gerekçesi ile CHP ve Ak Partili üyelerin oyları ve “oy birliği” ile  Planlamaya iade edildiği belirtiliyor. Aylardır bekleyen Mustafa Kemal ve Âşık Veysel Mahallelerini kapsayan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı dosyasındaki değerleri daha da düşürülerek komisyondan geçip İBB Meclisi’ne sevk edildi. Plan, oylanarak Ak Partili üyelerin evet oylarıyla kabul edildi. CHP gurubu “bu emsalle bölgenin dönüşüm sorununun çözülmeyeceği” iddiası ile oylamada ret oyu kullandı.

PLANDAKİ EMSAL SORUNLARINI ÇÖZEMEYECEK

Bölge halkının, 2.5 Emsal olarak belirlenen Yenisahra Mahallesi’nin yanındaki, komşu mahaller Mustafa Kemal ve Aşık Veysel mahallelerinin imar planında ön görülen 1.75 ve toplulaştırma ile alınabilecek 2.00 Emsal’in sorunlarını çözemeyeceğini kaydederlerken, plandaki emsal ve kat sınırlamasına itiraz edeceklerini ifade ediyorlar. Ayrıca komşu ilçe Ümraniye’ye ye bağlı sınır mahallelerde emsalin (E) 3 olduğuna dikkat çekiliyor. Halkın bu görüşünü dikkate alan Cumhuriyet Halk Partili komisyon üyelerinin, 1.75 olan emsal ve 10 -12 kat değerlerindeki plana ret verdikleri ifade ediliyor.

KAYIŞDAĞI VE İNÖNÜ PLANINA DA RET

Öte yandan, yine CHP’li üyeler, yapılan düzenlemenin “bölge halkının sorunlarını çözmekte yetersiz kalacağı” gerekçesi ile Kayışdağı ve İnönü Mahalleleri 1/5000 ölçekli İmar Planı’na da ret oyu verdikleri belirtiliyor.

KAYNAK: İTV HABER / RECEP KENAN

Benzer Haberler

Ataşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ataşehir Belediye Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği Ataşehir okullar arasında yapılacak olan sportif müsabakaların kuraları çekildi. Ataşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ataşehir Belediye Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği çeşitli branşlardaki birçok sportif müsabakaların kuraları düzenlenen törenle çekildi. Ataşehir’de bulunan ve […]

Yorum 
0

Ataşehir Birlik Platformu Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri “Milli Birlik” adına Ataşehir Mahalle Muhtarları ve Ataşehir basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldiler. Toplantıda konuşan Birlik Platformu Başkanı Dr. Osman Arıkan; “Milli Birliği oluşturmak için siz muhtarların desteğine her zaman ihtiyacımız var. Çünkü sizler devletimizin mahallelerdeki Uç Beylerisiniz, devletin mahallelerdeki elisiniz, kolusunuz” dedi. Ataşehir Birlik […]

Yorum 
0

“FARKI FARK ETMEK” Çok çalıştınız, çok yoruldunuz, kasım ayında hafta sonu dinlenmeyi, gerçekten gevşemeyi hak ettiniz. Hafta sonları hepimizin kaliteli zaman geçirmek istediği tatil günleri. Hem dinlenmek, hem eğlenmek, hem de farkındalığınızı artırmak, kendinize zaman ayırmak istiyorsanız bu festival tam size göre! Dünya Değişim Akademisi tarafından İstanbul’un şirin beldesi Şile’de düzenlenecek olan“Uluslararası Farkındalık Festivali” sizlere oksijen […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


“DEVLETİMİZİN MAHALLELERDEKİ...

Ataşehir Birlik Platformu Başkan ve Yönetim Kurulu […]

MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği kurucu yöneticileri […]

1000 ÇOCUĞU GİYDİRME PROJESİ...

Ataşehir’de bir ilki gerçekleştiren il derneklerinin katkı […]

ÇANTADAN KAÇAK KÖPEK YAVRULA...

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bez pazar poşetlerin arasında […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]