İNÖNÜ MAHALLESİNDE ŞEHİTLER ANILDI

13 Eki 2017 Cum 14:21
Bu haber 93 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Kaymakamlığı’nın İç İşleri bakanlığı Genelgesi uyarınca sorunları yerinde incelemek ve dinlemek için mahallelerde yapılması istenilen toplantıların Ekim ayı ilk toplantısı ile geçen yıl başlatılan ve 15 günde bir aziz Şehitlerin ruhu için Kuran okuma programı İnönü Mahallesin de gerçekleşti.

İnönü Mahallesi Medine Camisinin avlusunda yapılan toplantının ardından Şehitler için Kuran Tilaveti okundu.

İnönü Muhtarı Songül Ercan Tulunay’ın ev sahipliğini yaptığı toplantıya;  Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Orhan Çerkez, İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Seyfi Güneysu, İlçe Sağlık ve İlçe Halk Sağlığı Müdürleri,  mahallede bulunan okul müdürleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Uzun, Mahalle muhtarları ve mahallenin kanaat önderleri katıldı.

DSCF9514

Konuklarını sevgi ve saygı ile selamladıktan sonra kısa bir konuşma yapan Tulunay; “ Bugün mahallemizde şehitler için bir duamız var.  Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Katılım sağladığınız için hepinize tekrar teşekkür eder saygılarımı sunarım” dedi.

DSCF9549

Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu toplantı ile ilgili genel bir değerlendirme yaparak; “ Geçen yıl başlattığımız 15 günde bir Kuran okuma sırası burada kalmıştı. Başta Peygamber efendimizin aziz ruhuna, bütün peygamberlerimizin Ashabı İkramın, Ehli İmanın bütün geçmiş devlet büyüklerimizin, Şühedamızın, Şehitlerimizin aziz ruhlarına, Gazilerimizin şifasına 15 günde bir Kuran-ı Kerim okutuyoruz. Gerçekleştirdiğimiz mahallelerden çok güzel bir intiba ile ayrılıyoruz. Bu nedenle mahalli bir buluşma haline getirdik” dedi.

Sorunları da dinleyen Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu; ilçede ciddi çalışmaların yapıldığını, bu anlamda suç oranlarında gözle görülür azalmalar olduğunu söyledi.

DSCF9529

Karamehmetoğlu, “okullarımızla ilgili çok ciddi önlemler alıyoruz. Polisimiz çocuklarımızın sağlığı için, ciddi çalışmaya imza attı. Okul Mobil Timleri kuruldu. Tüm birimlerimiz çalışmalarını aksatmadan devam ettiriyor” şeklinde ifade etti.

Ayrıca Sağlık Merkezi yetersizliği ile ilgili soruya da; Alt yapı çalışmaları devam eden ASM’nin yakında açılacağı müjdesi verildi.

Toplantı karşılıklı sohbetle devam etti. Toplu hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

DSCF9545 DSCF9552

 

Benzer Haberler

İç İşleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye mahkeme süresince vekâlet edecek ve Cumartesi günü yapılacak olan seçimde Ak Parti adayını ismini açıklayan İl Başkanı Dr. Selim Temurci; adayımız Meclis Grup Başkanımız Mustafa Cevat Arzık’tır dedi. Ak Parti Ataşehir İlçe başkanlığı Binasında İl Başkanı Dr.Selim Temurci ve il başkan yardımcılarının yanı sıra […]

Yorum 
0

‘Ataşehir’in nesi meşhur?’ diye bir sokak röportajı yapsak, sanırım en çok ‘yemek mekânları’ cevabını alırız. 430.000 nüfuslu bir ilçede bu kadar çok yeme içme eyleminin var olması arzın ihtiyaca dönüştüğünü  gösteriyor. Et menüleri, balık çeşitleri, pizzalar, tatlılar, kahvaltı salonları, kahve keyif mekânları ve akla gelebilecek her şey farklı mekânlarda ilçede yayılmış bir durumda. Her biri […]

Yorum 
0

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıma kararının ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın “Doğu Kudüs Filistin’in başkentidir” açıklamasının ardından gözler bir kez daha bu kutsal şehre çevrildi. Müslümanların ilk kıblesi ve Hazreti Muhammed’in miraç yolculuğuna çıktığı yerolan Mescid-i Aksa ile Hristiyan ve Yahudilerin en kutsal mekanlarına ev sahipliği yapan Kudüs, 1917’de Osmanlı egemenliğinden çıktığından beri sıkıntılı günler yaşıyor. Doğu Kudüs‘ü 1967’de […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


BULANIK SOSYAL BELEDİYECİLİK...

Muş’un Bulanık Belediyesi, Aile Destek Merkezi, çeşitli […]

ATAŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS G...

  Ataşehir Belediyesi Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden […]

SIVASLILARDAN HEMŞERİLERİNE ...

Ataşehir Sivaslılar Platformu üyeleri, İç İşleri Bakanlığı […]

ÜSKÜDAR-ÜMRANİYE METROSU AÇI...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, Üsküdar-Ümraniye metrosunun […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]