ATAFOLK YENİ DÖNEM ÇALIŞMA STARTINI VERDİ

12 Eki 2017 Per 9:35
Bu haber 124 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Kısa adı ‘ATAFEST’  olan Ataşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim ve Kültür Festivali kapsamında Ataşehir Öğretmenleri Halk Oyunları Topluluğu (ATAFOLK) 2017-2018 Eğitim-öğretim yılı için yeni dönem çalışma startını verdi.

Kısa adı ‘ATAFOLK’ olan Ataşehir’in ve Türkiye’nin ilk öğretmenlerden oluşan halk oyunları topluluğu 2017 – 2018 Eğitim-öğretim yılı eğitim faaliyetleri kapsamında ilk çalışmasının başlangıcını Nuri Cıngıllıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yaptı.

2007 yılından günümüze uzanan ve geçtiğimiz yıl Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Eğitim ve Kültür Festivali kapsamında düzenlediği halk oyunları gösterisinde başarılı performans gösterisi ile dikkatleri üzerine çeken ve 10.yılını geride bırakan Ataşehir Öğretmenleri Halk Oyunları Topluluğu (ATAFOLK) 2017-2018 Eğitim-öğretim yılının başlaması ile birlikte yeni dönem çalışmalarını Nuri Cıngıllıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde başladı.

DSCF9472

Yeni dönem çalışmalarının açılışına;  Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nazım Yurdagül, Ataşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Savaş, ATAFEST Yönetim Kurulu üyeleri Hüseyin Özaslan, Ebru Tuna ve Canan Fümen Ataşehir Eğitim Derneği Başkanı İsmail Dağ, Bilgin Eğitim Kurumları Kurucusu ve Genel Müdürü Gökhan Kaya, , ATAFOLK kursiyerleri ve destekçileri katıldı.

“BÖYLE BİR EKİBİN İÇERİSİNDE YER ALMAK BÜYÜK MUTLULUK”

ATAFOLK’un kurucularından Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nazım Yurdagül, açılış nedeniyle yaptığı selamlama konuşmasında; “ 2007 yılında o dönem koşullarında bizler gönüllü olarak bu oluşumun içinde yer alarak destekledik. Böyle bir ekibin içerisinde yer almak büyük mutluluk ve onur verici. 11.Yılında ATAFOLK’tan sorumlu şube müdürü olarak görev almak ise ayrı bir mutluluk. Özellikle ATAFOLK’un bugünlere gelmesinde yıllarca sabırla, profesyonelce bu işi üstlenen başta Turan Çelebi hocam olmak üzere sizlerin çalışmasına her türlü imkânı sağlayan Okul Müdürümüz Osman Karadeniz hocama, Halk Eğitim Müdürümüz Ali Savaş’a, Yönetim Kurulu üyeleri Hüseyin Özaslan, Ebru Tuna ve Canan Fümen’e ayrıca teşekkür ediyor ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Özellikle ATAFOLK’un 11.yılında sizlerin daha iyi koşullarda çalışabilmesi amacıyla her türlü imkânımızı sonuna kadar kullanacağız. Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Bilican’ın sizlere selamını iletiyor ve kendisinin ATAFOLK’un çalışmalarında sizleri canı gönülden desteklediğini ve destekçiniz olduğunu bilmenizi isterim” dedi.

DSCF9470

 

“TÜRKİYE’Yİ BİR UÇTAN BİR UCA DANS VE HALK OYUNLARI İLE GEZİYORUZ”

ATAFOLK çalışmaları hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Proje Koordinatörü Turan Çelebi ; “2007 yılında İrfan Zeki Er, Nazım Yurdagül’ün destekleriyle kurulan ATAFOLK, Türkiye’nin ve Ataşehir’in öğretmenlerden oluşan ilk topluluğu olma özelliği ile her yıl büyüyen ailesi sayesinde bugüne kadar aralıksız sürdürdüğümüz çalışmalar sonucunda geçtiğimiz yıl ATAFOLK’un 10.yılını dolu dolu adına yakışır bir şekilde kutladık. Kuruluşumuzda öğretmenler ile başlayan üyelik sistemimiz zamanla öğretmen ailelerimizin katılımı ile referans yoluyla daha da büyüdü. ATAFOLK olarak Türkiye’yi bir uçtan bir uca dans ve halk oyunları ile geziyoruz. Edirne’den Kars’a çalışmalarımızda yörelerimizi seçiyor ve sistemli olarak yılsonu yapacağımız gösterimiz için eğitimlerimizi planlı bir şekilde veriyoruz. Geçtiğimiz yıl ATAFOLK’a 200 kişi başvuru yaptı ve 152 kursiyerimiz ile yılsonu gösterimizi başarı ile tamamladık. Bu yıl ise çalışmalarımızın durumuna göre katılımcı kursiyerlerimizin sayısı belli olacaktır” diye konuştu.

DSCF9478

“GÖSTERİ 10 MAYIS PERŞEMBE SAAT 20.00’DE”

Bu yıl Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü Konferans Salonun da yapacağımız gecemizin tarihini 10 Mayıs 2018 Perşembe Saat:20.00 olarak belirledik diyen Turan Çelebi; “ATAFOLK’un gelişmesine katkı sağlayan Boğaziçi Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Refik Ertem’e ve  Anadolu Gösterileri Gençlik ve Spor Kulübü  Başkanı Aziz Ağbulak’a teşekkür ediyorum” dedi.

DSCF9482

Konuşmaların ardından kursiyerler hocalar eşliğinde ilk çalışmalarını başlatarak, halaylar eşliğinde performans gösterisi ile sezonu açtılar.

DSCF9496 DSCF9506 DSCF9491 DSCF9475 DSCF9509

Benzer Haberler

Rus haber ajansı RİA, Devlet Başkanı Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın Suriye’deki hava saldırılarını yönettiği Hımeymim Hava Üssünü ziyaret etti. Rus haber ajansı RİA, Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu.  

Yorum 
0

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı Uzman Öğretmen Yaşar Geler ve Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri kurulduktan sonra ilk olarak Medya Mensuplarıyla kahvaltılı bir programda bir araya gelerek dernekleşme aşamasını ve çalışma programını basına tanıttı. “TUT ELİMİ ISIT BENİ” ‘Tut elimi, ısıt beni’ adını verdikleri yardım kampanyası ile Ardahan’da eğitim gören tüm öğrencilerin çetin kış […]

Yorum 
0

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre, cari işlemler açığı, ekimde bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar 191 milyon dolar artarak 3 milyar 827 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Ekim 2017 dönemine ilişkin ödemeler dengesi verileri açıklandı. Buna göre, cari işlemler açığı, Ekim’de bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı […]

BATTAL İLGEZDİ’NİN AVUKATIND...

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasının […]

TRUMP’IN KUDÜS KARARI PROTES...

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak […]

CHP’li Adıgüzel, Hafri...

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, TBMM Genel […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]