İLGEZDİ;”DEDİKODULARA İTİBAR ETMEYİN”

09 Eki 2017 Pts 13:26
Bu haber 58 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Kardeş Kültürlerin Festivali, İlkay Akkaya, Ferhat Tunç ve Onur Akın’ın sahne almalarıyla sona erdi.

Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Kardeş Kültürlerin Festivali çerçevesinde Ataşehirin birçok mahallesinde düzenlenen konserlerin sonuncusu Deniz Gezmiş Parkı’nda;  İlkay Akkaya, Ferhat Tunç ve Onur Akın’ın sahne alarak müzik dolu bir akşamı izleyicilerine yaşatmalarıyla taçlandırıldı.

Kalabalığın coşkulu katılımıyla büyük koroların oluştuğu geceye; Ataşehir CHP İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Başkan yardımcıları Abdullah Der, Hüseyin Hışman, Orhan Çerkez, Kalender Özdemir, mahalle muhtarları, STK temsilcileri ve binlerce Ataşehirli katıldı.

Seslendirdikleri eserlerle katılımcılara güzel bir müzik ziyafet çeken sanatçılara plaket ve çiçek takdim edildi.

Gece geç saatlere kadar devam eden türkü şöleninde konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ; “6’sını düzenlemiş olduğumuz Kardeş Kültürlerin Festivali, iki yıl aradan sonra başladı. Bizim gençliğimiz, yaşamımız burada geçti. Onun için ben buraya 1 Mayıs Mahallesi diye hitap etmek istiyorum. Kardeş Kültürlerin Festivali, her anlayıştan, her kesimden insanımızı bir araya getiriyor. Öncelikle bu şunu söylemek istiyorum. 2009 yılında beni ve arkadaşlarımı bu göreve getirdiniz. Bize destek verdiniz. Hangi görüşte ve anlayışta olursa olsun bize oy veren ya da vermeyen tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

DSCF9101

İlgezdi Mustafa kemal ve Âşık Veysel Mahallelerin imarı içinde şunları söyledi: “ Bu iki mahallenin en büyük sorunu imar sorunudur. Geldiğimiz günden bugüne hep bunun kavgasını verdik. Sizlerle beraber Büyükşehir belediyesine yürüdük. Nihayet o günden bugüne kadar kısmen çalışmalar yaptılar. Herkes şunu iyi bilsin ki ilçe belediye başkanı olarak hiçbir yetkimiz yok. Sağda solda yapılan dedikodulara itibar etmeyin.”

Size iyi bir haber vereyim diyen İlgezdi; ”Yenisahra ve Barbaros Mahallelerin İmar Planları çıktı. Mustafa Kemal ve Aşık Veysel mahallelerine de sıra geliyor. Önümüzdeki aylarda Melis gündemine gelecektir. Büyükşehir Belediyesi ve yetkilileri duysun. Yıllardır insanları mağdur ediyorlar. Şunu herkes iyi bilsin. Benim anlayışımda insan var” diye konuştu.

DSCF9039

Konuşmasının sonunda sanatçı Ferhat Tunç’un bahsettiği özgürlükleri, Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşlarına borçlu olduğumuzu söyledi.

Gece geç saatlere kadar devam etti. Ataşehirliler türkü dolu gecede hem eğlendiler hemde söylediler.

 DSCF9133 DSCF9128 DSCF9072 DSCF9062 DSCF9016 DSCF9033 DSCF9155

Benzer Haberler

İç İşleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye mahkeme süresince vekâlet edecek ve Cumartesi günü yapılacak olan seçimde Ak Parti adayını ismini açıklayan İl Başkanı Dr. Selim Temurci; adayımız Meclis Grup Başkanımız Mustafa Cevat Arzık’tır dedi. Ak Parti Ataşehir İlçe başkanlığı Binasında İl Başkanı Dr.Selim Temurci ve il başkan yardımcılarının yanı sıra […]

Yorum 
0

‘Ataşehir’in nesi meşhur?’ diye bir sokak röportajı yapsak, sanırım en çok ‘yemek mekânları’ cevabını alırız. 430.000 nüfuslu bir ilçede bu kadar çok yeme içme eyleminin var olması arzın ihtiyaca dönüştüğünü  gösteriyor. Et menüleri, balık çeşitleri, pizzalar, tatlılar, kahvaltı salonları, kahve keyif mekânları ve akla gelebilecek her şey farklı mekânlarda ilçede yayılmış bir durumda. Her biri […]

Yorum 
0

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıma kararının ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın “Doğu Kudüs Filistin’in başkentidir” açıklamasının ardından gözler bir kez daha bu kutsal şehre çevrildi. Müslümanların ilk kıblesi ve Hazreti Muhammed’in miraç yolculuğuna çıktığı yerolan Mescid-i Aksa ile Hristiyan ve Yahudilerin en kutsal mekanlarına ev sahipliği yapan Kudüs, 1917’de Osmanlı egemenliğinden çıktığından beri sıkıntılı günler yaşıyor. Doğu Kudüs‘ü 1967’de […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


BULANIK SOSYAL BELEDİYECİLİK...

Muş’un Bulanık Belediyesi, Aile Destek Merkezi, çeşitli […]

ATAŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS G...

  Ataşehir Belediyesi Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden […]

SIVASLILARDAN HEMŞERİLERİNE ...

Ataşehir Sivaslılar Platformu üyeleri, İç İşleri Bakanlığı […]

ÜSKÜDAR-ÜMRANİYE METROSU AÇI...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, Üsküdar-Ümraniye metrosunun […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]