YAĞCI; “ELİNDE BOMBA BULMADI”

07 Eki 2017 Cts 10:23
Bu haber 92 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Yeniçamlıca, Mevlana ve Mimar Sinan mahallelerindeki mülkiyet sorununa çözüm arayan mahalle halkı Ataşehir belediye Meclis Başkanı Sadi Özata ile görüştükten sonra Ak Parti Meclis Salonuna gelerek dertlerin anlattılar ve bir yılan hikâyesine dönen mülkiyet sorunlarına çözüm bulunmasını istediler.

Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Şahin Acar, Mevlana Mahallesi Muhtarı Recep Kantarcı, Yeniçamlıca Mahallesi Dernek Başkanı, Platform Başkanı ve mahallelerden seçilen vatandaşlar katıldı.

Meclis grup toplantısına katılan Ataşehir Ak Parti İlçe Başkanı Av.M. Naim Yağcı vatandaşların sorunlarını dinleyerek çözümün takipçisi olacaklarını söyledi.

Çünkü vatandaşlar çok şeyler söylendi, çok şeyler konuşuldu. Ama çözüm ortada yok. O zaman CHP ve Ak Parti masanın iki tarafında otursun, kimin doğru söylediğini, kimin yan çizdiğini görelim. Onlar farklı konuşuyor, sizler farklı konuşuyorsunuz. Bu sorunu kim nasıl çözecek bizim için önemli olan bu.

DSCF8901

İlçe Başkanı Av.M. Naim Yağcı konukların sorunlarını dinledikten konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Yağcı; buradaki sorununun 1973 yıllara dayandığını ancak bir yere kadar çözüldüğünü, YEDPa’nın mahkemeye vermesiyle geri kalan sorunların çözülmeyerek bugüne kadar geldiğini söyledi.

“SORU ÖNERGELERİYLE MUHALEFET YAPIYORUZ”

Yağcı; “Ak Parti grubu meclis üyesi arkadaşlarımızın tamamı vatandaşlarımızın derdine derman olmak ve sorunlarını meclise taşımak adına burada görev yapıyor.  O görevi ifa ederken hangi noktada bir problem varsa onların çözümü noktasında muhalefette olan meclis grubu olarak soru önergeleri vererek belediye tarafından yapılması için girişimlerde bulunuyoruz” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANI VATANDAŞA YALAN SÖYLÜYOR DEMEYİ KENDİME ZULÜM SAYARIM”

Bu problemle ilgili geçen gün belediye başkanı da bu konuyla ilgili spontane bir açıklama yapmış. Yeni çamlıca bölgemiz maalesef çarpık yapılaşmanın olduğu bir mahalle. Bu problem sorunları yumağı olarak bugüne kadar gelmiştir diyen Yağcı; “Geçtiğimiz Pazartesi Meclis toplantısı sonunda belediye başkanı burada açıklama yaptı. Ben bir belediye başkanı vatandaşa yalan söylüyor demeyi kendime zulüm sayarım. Bunu söyleyemem ancak milleti yanıltıyor, yanlış bilgilerle yönlendiriyor ve milleti farklı noktalara çekiyor. Bunu açıkça söyleyebilirim” diye konuştu.

DSCF8907

“ELİNDE BOMBA BULMADI”

Yağcı şöyle devam etti: “Şimdi ne diyor? “Ben 2008-2009 yılında geldiğimde elimde bir bomba buldum” diyor. Sen 2000’li yıllarda Yeniçamlıca’nın da bulunmuş olduğu Ümraniye’de şuulandırma öncesi bu problemler yaşanırken ilçe başkanlığı yaptın. Yani Ümraniye’de CHP’nin ilçe başkanlığını yürüttün. Bu meseleye vakıfsın diye düşünüyorum. Sonrasında il başkan yardımcılığı yaptın. Sekretarya görevi yaptın. Yani siyasetin içerisindesin. Buradaki meseleler mutlaka size de geliyordu. Sonrasında da belediye başkan adayı oldun. Mutlaka buranın meselesini de bilerek geldin. Bir aday buradaki mesele nedir, nasıl çözülür, alt yapısı nedir, alternatifleri nelerdir bunu araştırır ön görür, denetler, değerlendirir. Bilgisizce olayın üstüne atlamaz. Detayına iner. Benim kanaatim buradaki meselenin enine boyuna adaylığı sürecinde ne olduğunu ölçtü, tarttı, biçti ve ondan sonra bu işi Ümraniye belediyesi yaptı. Ben hemen çözeceğim. Mesele budur. Alın size tapular. 1 yıl içerisinde diyerek taahhütte bulundu. Yani elinde bomba bulmadı. Öyle bir bomba yok. Çünkü geçmişinden geleceğine kadar bu olaya vakıf olduğunu tahmin ediyorum” şeklinde konuştu.

“BAŞKAN AYRI, ÇALIŞANLAR AYRI KONUŞUYOR”

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve çalışanlarına dair eleştirilerine devam eden Yağcı; “1/5000’lik plan çözer diyor Belediye başkanımız. Bu da önemli bir husustur. 2015 yılında ilk defa bir komisyon kurdu ve somut bir öneri geldi. Dendi ki Büyükşehir Belediyesinden 1/5000’lik plan istiyoruz. Bu plan yapılırsa biz bu işi çözeriz. Plan var zaten. Ama bununla çözemiyor. Öncesinde var olan 1/5000’liğin 1/1000’liğini yapmamakta ısrar ediyor. Eyvallah dedik en sonunda.

Ancak belediye başkanı ve çalışanlarının ya birbirlerinden haberleri yok ya da yanlış bilgilendiriliyorlar. Belediye başkanı bu sorun 1/5000’lik planla çözülür ama Teknik Başkan 1/5000’lik planla bu iş çözülmez diyor. Ancak bugün gelinen kararda kök tapuya dönme kararı aldığında bu vatandaşlar bir kez daha hareketlenmiş oldu. Yani bu sizi korku ve endişeye kaptırmasın. Bunu o da söylüyor. Bundan 2-3 ay önce toplumla paylaşmak suretiyle, ben bunu tapu kadastroya gönderiyorum ancak uygulanmayacak. Siz bir yerden öğrendiniz ben bunu uygulatmayacağım, öyle yapmayacağım böyle yapmayacağım. Ben kanunun amir hükmünden kaçamıyorum diyor” ifadelerini kullandı.

“BAŞKANIN KONTROL VE ONAYLAMA YETKİSİ VAR”

Benim yetkim yok diyen Battal İlgezdi’ye, aslında kontrol ve onaylama yetkisi var diyen Yağcı; “Battal kendi yetkisini kullansın. Büyükşehir yetkisini kullanmazsa biz o zaman müdahil olalım. Şu anda büyükşehir yetkisini bana versin diyor. Sen kendi uygulama yetkini kullan biz de büyükşehir belediyesinde kontrol ve onaylama ayağını takip edelim. Benim işim size yardımcı olmak ve vatandaşların meselesini çözmektir” dedi.

“HERKES İŞİNİ YAPARSA BU SORUN ÇÖZÜLÜR”

Yağcı; “Hali hazırda 1/5000’lik plan var.  Ataşehir Belediyesi de 1/1000’lik planlamayı yapıp beraberinde uygulamayı yapabilir. Bu arada bu uygulamayla birlikte bizde büyükşehir belediyesin de takipçisi olacağız.  Ancak gelinen noktada Ataşehir Belediyesi 5000’likle çözülür diyor. Öyleyse biz 5000’lik ile ilgili çalışmayı yapıyoruz ama siz de bir an önce şuulandırma ile ilgili çalışmanızı tamamlayın. Bu mesele 8 yıldan bugüne geldi. Siz biz bu işin takipçisi olacağız. Ataşehir Belediyesi kendi yetkisinde olduğu çalışmayı tamamlasın, bizde büyükşehir belediyesi ve yetkili merkezi hükümet nezdinde girişimlerde bulunarak takip edelim” şeklinde ifade etti.

DSCF8897 DSCF8894 DSCF8885 DSCF8909 DSCF8903

 

 

 

 

Benzer Haberler

Ataşehir Belediye Meclisi Ekim ayı 6’ıncı birleşiminde 1.Başkanvekili Sadi Özata Başkanlığında toplanarak gündemdeki maddeleri görüştü. Ataşehir Belediye Meclisi 6’ıncı birleşiminde gündeme geçmeden önce gündem dışı söz alan CHP Grup Başkanı ile Ak Parti Grup Başkanı M.Cevat Arzık, 19 Ekim Muhtarlar günü nedeniyle Ataşehir Mahalle Muhtarları ile tüm muhtarlarını Muhtarlar Günü’nü kutladılar. Daha sonra gündemde bulunan […]

Yorum 
0

Sağlık Bakanı Demircan imzasıyla ilgili kurumlara gönderilen genelgede, mide küçültme ameliyatlarının kriterleri yeniden belirlendi. Sağlık Bakanlığı, medyada yer alan ve kendilerine de bildirilen, obezitede giderek yaygınlaşan bir tedavi yöntemi olarak uygulanan ve “obezite cerrahisi” şeklinde adlandırılan operasyonlara bağlı olarak bazı vakaların ölümle sonuçlanması üzerine harekete geçti. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan imzasıyla, obezite cerrahisi uygulamalarındaki muhtemel […]

Yorum 
0

UEFA Avrupa Ligi I Grubu 3. hafta maçında Atiker Konyaspor, sahasında Avusturya temsilcisi Salzburg’a 2-0 yenildi. UEFA Avrupa Ligi I Grubu 3. hafta maçında Atiker Konyaspor, sahasında Avusturya temsilcisi Salzburg’a 2-0 yenildi. dakikada Ömer Ali Şahiner’in ceza sahası dışından sağ çaprazdan vuruşunda, top kaleci Walke’de kaldı. dakikada Samassekou’nun pasında, ceza sahasında topla buluşan Berisha’nın yerden şutunda, meşin yuvarlağı […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


SOYLU, 200 ÖĞRENCİYLE BULUŞTU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz Anadoluyuz Projesi’ni […]

NÜFUS HİZMETLERİ KANUN TASAR...

Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik […]

ATAŞEHİR’DE MUHTARLAR GÜNÜ K...

  Kültürümüzün, toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından […]

100 BİN KİŞİYE CUMHURİYET ME...

Ataşehir’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için büyük hazırlık. […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]