LEVENT;“İLGEZDİ KOMİSYON BAŞKANI OLSUN”

07 Eki 2017 Cts 9:31
Bu haber 418 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Mevlana, Mimar Sinan ve Yeniçamlıca Mahalle sakinleri mülkiyet sorunlarının bir an evvel çözülmesi için bir kez daha Ataşehir belediye Meclisine gelerek dertlerini anlattılar.

Muhtar Recep kantarcı ve Sahin Acar’ın yanı sıra Mahalle Derneği ve platform başkanı ile mahallelilerden seçilen vatandaşlar katıldı.

Ak Parti meclis grubunu ziyaret eden mülkiyet mağduru vatandaşlar, çok konuşmaktan ziyade çözüm üretilmesini istediler. Birbirilerini suçlamalardan vazgeçerek her iki siyasi parti temsilcilerinin bir araya gelip, bu konunun nerden tıkandığının belirlenmesi noktasında ısrarcı oldular.

Ak Parti İlçe Başkanı Av.M. Naim Yağcı’nın konuşmasından sonra kurulan komisyonlarda görev alan ve Yeniçamlıca, Mevlana ve Mimar Sinan Mahallelerinde ki mülkiyet sorunu ile yakından ilgilenen Ak Parti Meclis Üyesi İsmail Levent şunları söyledi:

“BAŞIMA HERHANGİ BİR KAZA GELİRSE SORUMLUSU BATTAL İLGEZDİ VE ABDULLAH DER’DİR”

Pazartesi günü Sayın Belediye Başkanım açıklamasında hedef noktasında bizdik. İsimlerimizde ifşa ederek hedef göstermiştir diyen İsmail Levent; “ Buradan savcılara ve İçişleri Bakanlığına duyurmuş olalım. Bundan sonra başımıza gelecek kaza ve belanın sorumlusu Sayın Battal İlgezdi’dir ve Abdullah Der’dir onu da burada söyleyeyim” dedi.

“SORULARI VERİN CEVAPLARINI YAZAYIM NOTUDA BEN VEREYİM”

Levent hedefine Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi alarak; “Sayın İlgezdi; Biz kök tapuya dönmüyoruz. Muhtarlar ve meclis üyesi yalan söylüyor, yaygara koparıyorlar diyor. Oysa burada kök tapuya dönülerek Tapu Kadastroya gönderildi. Süreç devam ediyor.  Basınında bulunduğu hatta canlı yayında bile bunları dile getirerek yalan söylüyor. Hatta yalanın en iyisini. Bunu neden söylüyoruz. Diyoruz ki 2981 sayılı Yasa şu an yürürlükte. Ne istiyor biliyor musunuz? Diyor ki ben öğrenciyim. Öğretmen kâğıtla birlikte soruları da versin cevaplarını yazayım notu da ben vereyim” diye konuştu.

“BAŞKAN KOMİSYON RAPORLARINA RİAYET ETMEDİ”

Vatandaşların komisyon kurun bu sorunu çözün çok uzatmanın bir faydası yok tepkisi üzerine Levent; “Biz komisyon kurduk. Çok hararetli bir şekilde 6 ay çalıştık raporları hazırladık. Daha sonra başkan bu komisyon raporlarına riayet etmedi” diyerek Battal İlgezdi’nin ilgisizliğine vurgu yaptı.

DSCF8904

“BÜYÜKŞEHİR VE BAKANLIKLA NEDEN GÖRÜŞMÜYORSUN?”

Vatandaşların karşılıklı suçlamaların doğru olmadığını, çözüm istediklerini tekrarlamaları üzerine İsmail Levent şöyle devam etti: “Biz Büyükşehir Belediyesine Ataşehir’i davet ettirdik. Teknik ekibi gönderdiler. Sayın Belediye Başkanı,  net konuşuyorum. Bu işle ilgili dört yıldır bir defa Büyükşehir Belediyesine gitmedi.  Ben mecliste de söyledim. Ne olur Belediye Başkanı ve yardımcıları, bu yükü alın gidin bakanla görüşün. Zor bir şey değil. Buradan soruyorum? Büyükşehir ve Bakanlıkla neden görüşmüyorsun?” şeklinde ifade etti.

“ BENDE BU GEMİNİN İÇERİSİNDEYİM”

Vatandaşların araya girerek sorunun çözüm noktasında bir şeyler söylemesini istemeleri üzerine Levent konuşmasına şöyle devam etti: “ Bende bu geminin içerisindeyim. O gemi batarsa bende batarım. Burada ben siyaset yapmam. Bize emretsinler o mahallelerin başımızın üzerinde yeri var.  YEDPA’da belediye başkanımızın da katıldığı bir toplantıda Sadık Başkan 1/5000’lik planlar yapılırsa bu iş çözülür dedi. Bende kendisine bu iş 1/5000’likle çözülür mü?  Diye sordum. Verdiği cevap şöyle: Burası riskli alan ilan edilmediği sürece çözülemez oldu.”

“AK PARTİ OLARAK BİZ HAZIRIZ”

İsmail Levent; Karşılıklı konuşmaların devam ettiği toplantıda çözüm arayan mülkiyet mağduru vatandaşlara son olarak şunları söyledi: “Şu an ilk adım olarak parası ödeyip belediyeden tapularını alan insanlarımızın bu encümen kararı ile tapuları iptal oluyor. Bunları geri çeksin biz ikinci adım itibariyle Büyükşehir hazır 1/5000’likleri yapmaya başlamış, bakanlık hazır çalışmalara başlamış, belediyeden istenilen evraklar daha iki ay önce gönderildi. Bunlar hazır olsunlar biz gidiyoruz desinler,  Ak Parti olarak biz hazırız” dedi.

“BATTAL İLGEZDİ’Yİ KOMİSYON BAŞKANI OLARAK TALEP EDİN”

Mağduriyetlerini, dertlerini anlatmaya gelen vatandaşlar çok laftan ziyade komisyon kurarak bu işi çözün istekleri üzerine Levent; “ Komisyon dediğiniz iş bu işin sulandırılmasıdır.  Battal İlgezdi bu işi üstlenmezse bu işin sonucuna varamazsınız.  İlahide komisyon kurulsun diyorsanız, komisyon başkanı olarak battal İlgezdi’yi isteyin” önerisinde bulundu.

Benzer Haberler

Ataşehir Belediye Meclisi Ekim ayı 6’ıncı birleşiminde 1.Başkanvekili Sadi Özata Başkanlığında toplanarak gündemdeki maddeleri görüştü. Ataşehir Belediye Meclisi 6’ıncı birleşiminde gündeme geçmeden önce gündem dışı söz alan CHP Grup Başkanı ile Ak Parti Grup Başkanı M.Cevat Arzık, 19 Ekim Muhtarlar günü nedeniyle Ataşehir Mahalle Muhtarları ile tüm muhtarlarını Muhtarlar Günü’nü kutladılar. Daha sonra gündemde bulunan […]

Yorum 
0

Sağlık Bakanı Demircan imzasıyla ilgili kurumlara gönderilen genelgede, mide küçültme ameliyatlarının kriterleri yeniden belirlendi. Sağlık Bakanlığı, medyada yer alan ve kendilerine de bildirilen, obezitede giderek yaygınlaşan bir tedavi yöntemi olarak uygulanan ve “obezite cerrahisi” şeklinde adlandırılan operasyonlara bağlı olarak bazı vakaların ölümle sonuçlanması üzerine harekete geçti. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan imzasıyla, obezite cerrahisi uygulamalarındaki muhtemel […]

Yorum 
0

UEFA Avrupa Ligi I Grubu 3. hafta maçında Atiker Konyaspor, sahasında Avusturya temsilcisi Salzburg’a 2-0 yenildi. UEFA Avrupa Ligi I Grubu 3. hafta maçında Atiker Konyaspor, sahasında Avusturya temsilcisi Salzburg’a 2-0 yenildi. dakikada Ömer Ali Şahiner’in ceza sahası dışından sağ çaprazdan vuruşunda, top kaleci Walke’de kaldı. dakikada Samassekou’nun pasında, ceza sahasında topla buluşan Berisha’nın yerden şutunda, meşin yuvarlağı […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


SOYLU, 200 ÖĞRENCİYLE BULUŞTU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz Anadoluyuz Projesi’ni […]

NÜFUS HİZMETLERİ KANUN TASAR...

Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik […]

ATAŞEHİR’DE MUHTARLAR GÜNÜ K...

  Kültürümüzün, toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından […]

100 BİN KİŞİYE CUMHURİYET ME...

Ataşehir’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için büyük hazırlık. […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]