SARISOY; “BELEDİYENİN ÖNÜNDE KAMP KURACAĞIZ”

02 Eki 2017 Pts 10:08
Bu haber 858 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Yeniçamlıca, Mevlana ve Mimar Sinan Mahalle Platformu, Ataşehir Belediye Encümenin Haziran ayında almış olduğu kararın iptal edilmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı. Platform adına konuşan Yeniçamlıca Mahallesi Muhtarı Fazlı Sarısoy; ”Alınan Encümen kararı 10 gün içerisinde geri çekilmezse daha büyük yürüyüşle belediyenin önünde çadır açarak kamp kuracağız” dedi.

 

 

Platform tarafından yapılan basın açıklamasına, Platformun sözcülüğünü yapan Yeniçamlıca Mahallesi Muhtarı Fazlı Sarısoy, Mevlana Mahallesi Muhtarı Recep Ali Kantarcı ve Mimar Sinan Mahalle Muhtarı Şahin Acar ile STK temsilcileri ve Yeni Çamlıca, Mevlana ile Mimar Sinan Mahalleleri sakinlerinden 100’ün üzerinde hak sahibi katıldı.

DSCF8584

Yeni Çamlıca Mahallesi Muhtarı Fazlı Sarısoy, Mevlana Mahallesi Muhtarı Recep Ali kantarcı ve Mimar Sinan Mahalle Muhtarı Şahin Acar da platform sözcüsü Yeni Çamlıca Mahallesi Muhtarı Fazlı Sarısoy’un açıklamalarına katıldıklarını ve desteklediklerini ifade ettikleri konuşmalarında yaptıkları açıklamanın belgelere dayandırdıklarını iddia ettiler.

Basın açıklamasının tek taraflı olduğunu iddia edenlerinde olduğu toplantıda Platform adına Fazlı Sarısoy; Ataşehir Belediyesi tarafından 06.06.2017 tarihinde alınan bir encümen kararının kendileri için arz ettiği tehlikeye işaret eden platform sözcülüğünü yapan Yeni Çamlıca Mahallesi Muhtarı Fazlı Sarısoy, ellerindeki tapuların iptali kaygısını taşıdıklarını ifade ederek basın açıklamasına şöyle devam etti:

DSCF8593

Sarısoy; “Sayın Belediye Başkanımız her konuşmasında Yeniçamlıca halkının çıkarlarındanyana tavır alacağının sözünü vermiştir. Bugüne kadar edindiğimiz bilgilere göre belediyemiz tercihini halkın yararına kullanmamıştır.

İfrazlı tapuyu iptal ederek hisseliye dönüştürmektedir. 1500 adet tapuda ciddi kesintiler yapmaktadır.

İportek borcunu ödemeyenlerin tapularında kesinti yapılmış, ipotek borcunu ödeyenlerin parasını iade ederek tapularından kesinti yapılmaktadır.

Kamu vicdanını rahatlatmak için, alınan Encümen kararının geri çekilerek, yeni bir encümen kararıyla vatandaşların mağduriyetlerini giderilmesini başkanımızdan talep ediyoruz. Aksi takdirde 10 gün içerisinde daha büyük bir yürüyüşle belediyemizin önünde kamp kuracağız” diyerek bu konuda kararlı olduklarını vurguladı.

 

 

Benzer Haberler

İç İşleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye mahkeme süresince vekâlet edecek ve Cumartesi günü yapılacak olan seçimde Ak Parti adayını ismini açıklayan İl Başkanı Dr. Selim Temurci; adayımız Meclis Grup Başkanımız Mustafa Cevat Arzık’tır dedi. Ak Parti Ataşehir İlçe başkanlığı Binasında İl Başkanı Dr.Selim Temurci ve il başkan yardımcılarının yanı sıra […]

Yorum 
0

‘Ataşehir’in nesi meşhur?’ diye bir sokak röportajı yapsak, sanırım en çok ‘yemek mekânları’ cevabını alırız. 430.000 nüfuslu bir ilçede bu kadar çok yeme içme eyleminin var olması arzın ihtiyaca dönüştüğünü  gösteriyor. Et menüleri, balık çeşitleri, pizzalar, tatlılar, kahvaltı salonları, kahve keyif mekânları ve akla gelebilecek her şey farklı mekânlarda ilçede yayılmış bir durumda. Her biri […]

Yorum 
0

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıma kararının ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın “Doğu Kudüs Filistin’in başkentidir” açıklamasının ardından gözler bir kez daha bu kutsal şehre çevrildi. Müslümanların ilk kıblesi ve Hazreti Muhammed’in miraç yolculuğuna çıktığı yerolan Mescid-i Aksa ile Hristiyan ve Yahudilerin en kutsal mekanlarına ev sahipliği yapan Kudüs, 1917’de Osmanlı egemenliğinden çıktığından beri sıkıntılı günler yaşıyor. Doğu Kudüs‘ü 1967’de […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


BULANIK SOSYAL BELEDİYECİLİK...

Muş’un Bulanık Belediyesi, Aile Destek Merkezi, çeşitli […]

ATAŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS G...

  Ataşehir Belediyesi Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden […]

SIVASLILARDAN HEMŞERİLERİNE ...

Ataşehir Sivaslılar Platformu üyeleri, İç İşleri Bakanlığı […]

ÜSKÜDAR-ÜMRANİYE METROSU AÇI...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, Üsküdar-Ümraniye metrosunun […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]