SARISOY; “BELEDİYENİN ÖNÜNDE KAMP KURACAĞIZ”

02 Eki 2017 Pts 10:08
Bu haber 284 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Yeniçamlıca, Mevlana ve Mimar Sinan Mahalle Platformu, Ataşehir Belediye Encümenin Haziran ayında almış olduğu kararın iptal edilmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı. Platform adına konuşan Yeniçamlıca Mahallesi Muhtarı Fazlı Sarısoy; ”Alınan Encümen kararı 10 gün içerisinde geri çekilmezse daha büyük yürüyüşle belediyenin önünde çadır açarak kamp kuracağız” dedi.

 

 

Platform tarafından yapılan basın açıklamasına, Platformun sözcülüğünü yapan Yeniçamlıca Mahallesi Muhtarı Fazlı Sarısoy, Mevlana Mahallesi Muhtarı Recep Ali Kantarcı ve Mimar Sinan Mahalle Muhtarı Şahin Acar ile STK temsilcileri ve Yeni Çamlıca, Mevlana ile Mimar Sinan Mahalleleri sakinlerinden 100’ün üzerinde hak sahibi katıldı.

DSCF8584

Yeni Çamlıca Mahallesi Muhtarı Fazlı Sarısoy, Mevlana Mahallesi Muhtarı Recep Ali kantarcı ve Mimar Sinan Mahalle Muhtarı Şahin Acar da platform sözcüsü Yeni Çamlıca Mahallesi Muhtarı Fazlı Sarısoy’un açıklamalarına katıldıklarını ve desteklediklerini ifade ettikleri konuşmalarında yaptıkları açıklamanın belgelere dayandırdıklarını iddia ettiler.

Basın açıklamasının tek taraflı olduğunu iddia edenlerinde olduğu toplantıda Platform adına Fazlı Sarısoy; Ataşehir Belediyesi tarafından 06.06.2017 tarihinde alınan bir encümen kararının kendileri için arz ettiği tehlikeye işaret eden platform sözcülüğünü yapan Yeni Çamlıca Mahallesi Muhtarı Fazlı Sarısoy, ellerindeki tapuların iptali kaygısını taşıdıklarını ifade ederek basın açıklamasına şöyle devam etti:

DSCF8593

Sarısoy; “Sayın Belediye Başkanımız her konuşmasında Yeniçamlıca halkının çıkarlarındanyana tavır alacağının sözünü vermiştir. Bugüne kadar edindiğimiz bilgilere göre belediyemiz tercihini halkın yararına kullanmamıştır.

İfrazlı tapuyu iptal ederek hisseliye dönüştürmektedir. 1500 adet tapuda ciddi kesintiler yapmaktadır.

İportek borcunu ödemeyenlerin tapularında kesinti yapılmış, ipotek borcunu ödeyenlerin parasını iade ederek tapularından kesinti yapılmaktadır.

Kamu vicdanını rahatlatmak için, alınan Encümen kararının geri çekilerek, yeni bir encümen kararıyla vatandaşların mağduriyetlerini giderilmesini başkanımızdan talep ediyoruz. Aksi takdirde 10 gün içerisinde daha büyük bir yürüyüşle belediyemizin önünde kamp kuracağız” diyerek bu konuda kararlı olduklarını vurguladı.

 

 

Benzer Haberler

Ataşehir Belediye Meclisi Ekim ayı 6’ıncı birleşiminde 1.Başkanvekili Sadi Özata Başkanlığında toplanarak gündemdeki maddeleri görüştü. Ataşehir Belediye Meclisi 6’ıncı birleşiminde gündeme geçmeden önce gündem dışı söz alan CHP Grup Başkanı ile Ak Parti Grup Başkanı M.Cevat Arzık, 19 Ekim Muhtarlar günü nedeniyle Ataşehir Mahalle Muhtarları ile tüm muhtarlarını Muhtarlar Günü’nü kutladılar. Daha sonra gündemde bulunan […]

Yorum 
0

Sağlık Bakanı Demircan imzasıyla ilgili kurumlara gönderilen genelgede, mide küçültme ameliyatlarının kriterleri yeniden belirlendi. Sağlık Bakanlığı, medyada yer alan ve kendilerine de bildirilen, obezitede giderek yaygınlaşan bir tedavi yöntemi olarak uygulanan ve “obezite cerrahisi” şeklinde adlandırılan operasyonlara bağlı olarak bazı vakaların ölümle sonuçlanması üzerine harekete geçti. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan imzasıyla, obezite cerrahisi uygulamalarındaki muhtemel […]

Yorum 
0

UEFA Avrupa Ligi I Grubu 3. hafta maçında Atiker Konyaspor, sahasında Avusturya temsilcisi Salzburg’a 2-0 yenildi. UEFA Avrupa Ligi I Grubu 3. hafta maçında Atiker Konyaspor, sahasında Avusturya temsilcisi Salzburg’a 2-0 yenildi. dakikada Ömer Ali Şahiner’in ceza sahası dışından sağ çaprazdan vuruşunda, top kaleci Walke’de kaldı. dakikada Samassekou’nun pasında, ceza sahasında topla buluşan Berisha’nın yerden şutunda, meşin yuvarlağı […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


SOYLU, 200 ÖĞRENCİYLE BULUŞTU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz Anadoluyuz Projesi’ni […]

NÜFUS HİZMETLERİ KANUN TASAR...

Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik […]

ATAŞEHİR’DE MUHTARLAR GÜNÜ K...

  Kültürümüzün, toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından […]

100 BİN KİŞİYE CUMHURİYET ME...

Ataşehir’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için büyük hazırlık. […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]