“BU BİRLİKTELİĞİ ÇOK ANLAMLI BULUYORUM”

30 Eyl 2017 Cts 10:10
Bu haber 298 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir’de bir ilki gerçekleştirilen Ataşehir Anadolu Kültürleri Dayanışma Festivali, birlik ve beraberliğin, kardeşliğin pekiştirilmesi adına önemli adımların atıldığı bir organizasyon. Bu vesile ile birlik, beraberlik ve kardeşliği önemseyen, benimseyen birçok vatandaşımız, siyasilerimiz festival alanında bulunan il derneklerinin stantlarını ziyaret ederek kültürleri, yöresel yemek ve giysileri hakkında bilmediklerini, görmediklerini hem öğrenmiş hemde görmüş oldular.

Bu ziyaretçilerden biride, STK’larda görev yapmış bugün Ak Parti İstanbul Milletvekili olan Sayın Hasan Turan, festival nedeniyle ziyaret ettiği Giresun hemşeri standının yanı sıra katılan il dernek stantlarını da ziyaret ederek sohbet imkânı buldu.

STK’LARIN ÖNEMİNİ BURADA TEKRAR GÖRMÜŞ OLUYORUZ”

Milletvekili Hasan Turan’a ziyaretinde refakat eden Ataşehir Ak Parti İlçe Başkanı Av.M. Naim Yağcı gazetemize şu açıklamayı yaptı: “Öncelikle aramızda olduğu için Sayın Milletvekilimiz Hasan Turan’a teşekkür ederim.  Bu akşam Giresunluların gecesi var. Onlarla birlikte olmaya geldik.  Ama buradaki festivalde birçok ilimizin bir arada bulunduğu bir organizasyonu yaşıyoruz.  STK’ların önemini burada tekrar görmüş oluyoruz.  Mutluluk duyduğumuz şey, İstanbul’un birçok yerinde yaşanılan bu ortamın Ataşehir’de yaşama geçirilmesidir.  Bu organizasyonda görev alan, gönül veren tüm arkadaşlarımızı kutluyorum. Birlik ve beraberliğin, kardeşliğin pekişmesi adına önemli adımlardır” dedi.

DSCF8206

“TÜRKİYE’NİN MOZAİĞİ VE TÜRKİYE’NİN ÖZETİ BU ŞEHİR”

Ak Parti İstanbul Milletvekili Sayın Hasan Turan festivalle ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, bu tür organizasyonların birlik ve beraberliği pekiştirmek adına önemli olduğunu vurgulayarak; “Türkiye’nin mozaiği ve Türkiye’nin özeti bu şehir.  Balkanlardan, Kafkaslardan gelen vatandaşlarımızla hep birlikte kültür başkentimiz İstanbul’da yaşıyoruz. Bir ülkeyi ülke yapan şey onun potansiyeli, kültürü, değerleri, zenginlikleridir. Dolayısıyla Ataşehir’de yaşayan kardeşlerimizin oluşturduğu STK’lar ve hemşeri derneklerinin de bırakıp geldikleri zaman zaman gittikleri, özlemlerinde, hatıralarında ve duygularında her zaman yaşattıkları memleketlerinin insanlarını bir araya getirmek için oluşturdukları sivil toplum kuruluşlarının birlikte organize ettiği, Anadolu’nun renklerini taşıdıkları bu etkinlikte dernek başkanlarımızla, hemşerilerimizle birlikte olmaktan çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.   Bu organizasyona imece usulüyle birlikte imza attıkları için hepsini tebrik eder en kalbi şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

DSCF8213

“BURADAKİ KARDEŞLERİMİN HEPSİ MUHABBET FEDAİLERİDİR ” 

Milletvekili Hasan Turan, bende eskiden STK’larda görev yaparak bugün TBMM’de Milletvekili olarak hizmet yapmaya devam ediyorum diyerek; “ Bu çabaların ne kadar zor olduğunu bilen biriyim.  Çokta anlamlı buluyorum. Buradaki kardeşlerimin hepsi muhabbet fedaileridir.

Şu an Giresun Derneğinin standında bulunuyoruz. Bu etkinlik vasıtasıyla hemşerilerimiz birbirilerini tanımış oluyorlar. Sosyal dayanışma içerisinde olurlar. Bizi millet yapan aile yapımız ve toplum yapımızın çok güçlü olması ve bunlara dikkat etmemizdir. Yoksa diğer topluluklardan farkımız kalmaz. O zamanda hem milletimiz hem de devletimiz tehdit altındadır. Önce ailemizi, sonra milli varlığımızı, bütünlüğümüzü, birliğimizi muhafaza edeceğiz.  Buna vurgu yapan her türlü faaliyeti destekleyeceğiz. Parti olarak da bu tip faaliyetlerin her zaman yanındayız. Bugünde kardeşlerimle dayanışmak için bütün stantları gezdikten sonra kendi evim Giresun standında da yöresel yemeklerimizden tadıyoruz. Başkan Fatih Yelekoğlu ve ekibini bu dayanışmadan dolayı tebrik ediyorum” şeklinde duygularını ifade etti.

DSCF8216

 

 

Benzer Haberler

İç İşleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye mahkeme süresince vekâlet edecek ve Cumartesi günü yapılacak olan seçimde Ak Parti adayını ismini açıklayan İl Başkanı Dr. Selim Temurci; adayımız Meclis Grup Başkanımız Mustafa Cevat Arzık’tır dedi. Ak Parti Ataşehir İlçe başkanlığı Binasında İl Başkanı Dr.Selim Temurci ve il başkan yardımcılarının yanı sıra […]

Yorum 
0

‘Ataşehir’in nesi meşhur?’ diye bir sokak röportajı yapsak, sanırım en çok ‘yemek mekânları’ cevabını alırız. 430.000 nüfuslu bir ilçede bu kadar çok yeme içme eyleminin var olması arzın ihtiyaca dönüştüğünü  gösteriyor. Et menüleri, balık çeşitleri, pizzalar, tatlılar, kahvaltı salonları, kahve keyif mekânları ve akla gelebilecek her şey farklı mekânlarda ilçede yayılmış bir durumda. Her biri […]

Yorum 
0

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıma kararının ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın “Doğu Kudüs Filistin’in başkentidir” açıklamasının ardından gözler bir kez daha bu kutsal şehre çevrildi. Müslümanların ilk kıblesi ve Hazreti Muhammed’in miraç yolculuğuna çıktığı yerolan Mescid-i Aksa ile Hristiyan ve Yahudilerin en kutsal mekanlarına ev sahipliği yapan Kudüs, 1917’de Osmanlı egemenliğinden çıktığından beri sıkıntılı günler yaşıyor. Doğu Kudüs‘ü 1967’de […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


BULANIK SOSYAL BELEDİYECİLİK...

Muş’un Bulanık Belediyesi, Aile Destek Merkezi, çeşitli […]

ATAŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS G...

  Ataşehir Belediyesi Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden […]

SIVASLILARDAN HEMŞERİLERİNE ...

Ataşehir Sivaslılar Platformu üyeleri, İç İşleri Bakanlığı […]

ÜSKÜDAR-ÜMRANİYE METROSU AÇI...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, Üsküdar-Ümraniye metrosunun […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]