ATAŞEHİR, 19 EYLÜL’DE GAZİLERİNİ UNUTMADI

20 Eyl 2017 Çar 10:51
Bu haber 132 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir’de, 19 Eylül 1921 tarihinde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e İstiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı ‘Gazi’ unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Gününü kutlamak için anma programı düzenlendi.

Ataşehir Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte hazırladıkları programın etkinlik programını Hüseyin Erdem Özaslan’ın müdürü olduğu İhsan Kurşunoğlu Ortaokul öğrenci ve öğretmenleri üstlendi.

Batı Ataşehir’de bir mekânda düzenlenen anma etkinliğine; Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, Garnizon Komutan vekili Albay Can Saka, Cumhuriyet Savcı Vekili Metin Saruhan,  Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.M. Naim Yağcı, Saadet Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Âdem Boz, İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Ensar Vakfı Ataşehir Şube Başkanı Mükayil Bektaş, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ataşehir Temsilcisi Recep İşen ve dernek üyeleri, mahalle muhtarları, kaymakamlık birim müdürleri, Şehit aileleri ile Gazi ve Gazi aileleri katıldı.

DSCF7500

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından şehitler için Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu.

“MİNNET VE ŞÜKRAN DUYGULARIMIZI İFADE ETMEK BİZİM EN BÜYÜK GÖREVİMİZDİR”

Günün anlam ve önemi üzerine açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Hüseyin Erdem Özaslan; “Milli bağımsızlığımızı, vatanın milleti ile bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek maksadıyla vatanımızın her karış toprağına kanlarını akıtan, tarihimizin sayfalarına altın harflerle adını yazdıran, şehitlerimizin ve gazilerimizin hatıralarını yüceltmek, onlara minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek bizim en büyük görevimizdir. Ben ülkemizi bir ulu yapı gibi görüyorum, bu yapının direği de şehitlerimiz ve gazilerimizdir diyorum. Her kim ki bu yapıyı yıkmaya yeltenecek olsa; ecdadından ilham alan milletimiz top yekûn ona karşı koyacak, bu uğurda gerekirse şehit ve gazi olmayı, sizler gibi bir şeref sayacaktır” dedi.

DSCF7525

MUKADDER TOHUMLAR EKENLERSİNİZ”

Özaslan şöyle devam etti: “Cesaretinizdeki ulu ışıltı bizleri tarihimizin derin destanlarına alıp götürüyor. Ve yine unutmayınız emanetiniz, emanetimizdir. Gözünüz arkada kalmasın, sizlerin sahip çıktığı gibi bizler de sahip çıkacağız ve namerdin elini değdirmeyeceğiz bu vatana. Sizler, Şehitlerimiz ile birlikte cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşlarısınız. Şehit ve Gaziler toprağı bu vatana ulu ve mukadder tohumlar ekenlersiniz.”

DSCF7529

“BURADA BİZLERİ ONURLANDIRAN GAZİLERİMİZİN HUZURUNDA SAYGI İLE EĞİLİYORUM”

Özaslan konuşmasının sonunda; “Başta Bedir Gazası’nın şanlı şehit ve gazilerinin, 1071Malazgirt Harbi’nin şanlı şehit ve gazilerinin, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşımızın şehit ve gazilerinin, 15 Temmuz İstiklal Mücadelesinin şanlı şehit ve gazilerini ve tüm şehit ve şühedamızın ve hayatta olup bizi burada onurlandıran kahraman gazilerimizin ulu huzurunda saygıyla eğilerek onlara dualarımı ve şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

“VATANA OLAN SADAKATİMİZ ÖLENE KADAR DEVAM EDECEKTİR”

Şehit ve Gaziler, toprağı vatan, insanı ulus yapan değerlerdir diyen Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ataşehir Temsilcisi Recep İşen; “ Sizler Şehitlerimizle birlikte Laik, demokratik Türkiye Cumhuriyetinin temel taşlarısınız.  Bizlerin bu aziz vatana olan görev ve sadakatimiz ölünceye kadar devam edecektir” diye konuştu.

DSCF7535

İşen, 19 Eylül Gaziler Günü bu aziz vatana canını adayan kahramanların günüdür diyerek;       “ Gaziler Günün de Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi, vefat eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan Gazilerimize sağlık ve mutluluklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

DSCF7548

“GAZİLERİMİZ VE ŞEHİTLERİMİZ BİZLER İÇİN BAŞ TACIDIR”

Şehit aileleri ve gazi aileleri ile buluşmayı artık gelenek hale getiren Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, konuklarını selamlayarak şunları söyledi: “ 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle yine bir aradayız.  Gazilerimiz ve Şehitlerimiz bizler için baş tacıdır. Onlar bu vatana en kıymetli varlıkları olan canlarını feda etmek üzere yola çıkmışlar, şehit olanlara Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimizde bütün değerleriyle, inançları ile bu vatanın savunmasında çaba göstermiş, çalışmış. Hepsine minnetlerimizi, şükranlarımızı arz ediyoruz. Bizlere de onlara layık evlatlar, nesiller olabilmeyi nasip etsin ki, bu vatana hizmet edelim, geleceğe taşıyalım” dedi.

DSCF7549

Bir Çanakkale Gazisinin ailesine mektubun okunmasından sonra, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ataşehir Temsilcisi Recep İşen; programda olmamasına rağmen Gazi ve ailelerine verdikleri destek ve değerden dolayı arkadaşları ile birlikte, Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu’na, Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz’a, Albay Can Saka’ya ve Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican’a plaket takdim ettiler.

DSCF7569

İhsan Kurşunoğlu Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu program çerçevesinde; Türkçe Öğretmeni Yeprem Türk’ün Mehmet Akif Ersoy’un “Ordunun Duası” adlı şiirini seslendirmesi, İhsan Kurşunoğlu Ortaokulu Öğretmen korosundan kahramanlık türküleri ve öğrencilerin Halkoyunları gösterisi katılımcılar tarafından beğeni ve alkış aldı.

DSCF7585

Program Kaymakamlığın yemek ikramıyla sona erdi.

DSCF7522 DSCF7520 DSCF7513 DSCF7507 DSCF7504 DSCF7502 DSCF7499 DSCF7488 DSCF7590 DSCF7587

 

Benzer Haberler

İç İşleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye mahkeme süresince vekâlet edecek ve Cumartesi günü yapılacak olan seçimde Ak Parti adayını ismini açıklayan İl Başkanı Dr. Selim Temurci; adayımız Meclis Grup Başkanımız Mustafa Cevat Arzık’tır dedi. Ak Parti Ataşehir İlçe başkanlığı Binasında İl Başkanı Dr.Selim Temurci ve il başkan yardımcılarının yanı sıra […]

Yorum 
0

‘Ataşehir’in nesi meşhur?’ diye bir sokak röportajı yapsak, sanırım en çok ‘yemek mekânları’ cevabını alırız. 430.000 nüfuslu bir ilçede bu kadar çok yeme içme eyleminin var olması arzın ihtiyaca dönüştüğünü  gösteriyor. Et menüleri, balık çeşitleri, pizzalar, tatlılar, kahvaltı salonları, kahve keyif mekânları ve akla gelebilecek her şey farklı mekânlarda ilçede yayılmış bir durumda. Her biri […]

Yorum 
0

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıma kararının ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın “Doğu Kudüs Filistin’in başkentidir” açıklamasının ardından gözler bir kez daha bu kutsal şehre çevrildi. Müslümanların ilk kıblesi ve Hazreti Muhammed’in miraç yolculuğuna çıktığı yerolan Mescid-i Aksa ile Hristiyan ve Yahudilerin en kutsal mekanlarına ev sahipliği yapan Kudüs, 1917’de Osmanlı egemenliğinden çıktığından beri sıkıntılı günler yaşıyor. Doğu Kudüs‘ü 1967’de […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


BULANIK SOSYAL BELEDİYECİLİK...

Muş’un Bulanık Belediyesi, Aile Destek Merkezi, çeşitli […]

ATAŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS G...

  Ataşehir Belediyesi Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden […]

SIVASLILARDAN HEMŞERİLERİNE ...

Ataşehir Sivaslılar Platformu üyeleri, İç İşleri Bakanlığı […]

ÜSKÜDAR-ÜMRANİYE METROSU AÇI...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, Üsküdar-Ümraniye metrosunun […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]