ZAFER BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI

30 Ağu 2017 Çar 11:23
Bu haber 118 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yıldönümü nedeniyle bütün yurtta olduğu gibi Ataşehir’de düzenlenen törenle kutlandı.

İlk tören Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelen sunma ile başladı. Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu, Garnizon Komutanı Albay A.Fehmi Bilgin ve Belediye Başkan vekili İlhami Yılmaz Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak saygı duruşunda bulundular. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla buradaki tören sona erdi.

Çelenk sunma törenine; Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, Garnizon Komutanı Albay A.Fehmi Bilgin, Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Av. M.Naim Yağcı, CHP ilçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Vatan Partisi İlçe Başkanı Feyzullah Gümüş, Ataşehir Belediye Meclis Başkanı Sadi Özata,  birim müdürleri, STK temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

DSCF6695

Çelenk sunma töreninden sonra Kaymakan Zafer Karamehmetoğlu, Garnizon Komutanı Albay A.Fehmi Bilgin ve Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde tebrikleri kabul ettiler.

“YENİ BİR DEVLET DOĞDU”

Tebrikleri kabul ettikten sonra günün anlamı ve önemi üzerine konuşan Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu; “ Ülkemizi parçalamak isteyen emperyalist güçlere karşı 23 Nisan 1920 de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu ile beraber büyük bir mücadele başlıyor. Başta Gazi Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşları tarafından Yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu için çok büyük adımlar atılmaya başlıyor ve dünyaya yeni bir devletin doğduğunu duyuruyorlar” dedi.

DSCF6794

“TÜRK MİLLETİNİN ÇOK BÜYÜK KAHRAMANLIKLARI VAR”

Karamehmetoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Yıllarca savaşlarda yorgun düşmüş Türk Milletinin çok büyük kahramanlıkları var. Biz o kahramanlarımızla, şehitlerimizle, gazilerimizle ne kadar övünsek azdır. Hepsine şükranlarımızı sunuyoruz.  Nihayetinde 26 Ağustos 1922 tarihinde başlayan harekât 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanıyor. Bu başarının sonucunda da 30 Ağustos Zafer Bayramı olarak ilan ediliyor. Bu güzel bayram hepimize kutlu olsun.”

DSCF6776

“ÜLKEMİZE KANLARIYLA CANLARIYLA HİZMET EDENLERE MİNNET BORÇLUYUZ”

Karamehmetoğlu son olarak şunları söyledi: “Zafer Bayramının 95’inci yıldönümünde başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere en son 15 Temmuz şehitlerimize, geriye doğru bütün ülke savunmasında, halen daha görev yaparken şehit olan tüm şehitlerimize rahmet diliyorum. Yaşayan gazilerimize hayırlı ömürler diliyoruz. Ülkemize kanlarıyla, canlarıyla hizmet eden herkese minnet borçluyuz.  Bu duygu ve düşüncelerle tekrar 30 Ağustos Zafer bayramı hepimize kutlu olsun.”

DSCF6788 DSCF6776 DSCF6771 DSCF6711 DSCF6708 DSCF6699 DSCF6695 DSCF6696 DSCF6693 DSCF6685

Benzer Haberler

Ataşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ataşehir Belediye Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği Ataşehir okullar arasında yapılacak olan sportif müsabakaların kuraları çekildi. Ataşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ataşehir Belediye Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği çeşitli branşlardaki birçok sportif müsabakaların kuraları düzenlenen törenle çekildi. Ataşehir’de bulunan ve […]

Yorum 
0

Ataşehir Birlik Platformu Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri “Milli Birlik” adına Ataşehir Mahalle Muhtarları ve Ataşehir basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldiler. Toplantıda konuşan Birlik Platformu Başkanı Dr. Osman Arıkan; “Milli Birliği oluşturmak için siz muhtarların desteğine her zaman ihtiyacımız var. Çünkü sizler devletimizin mahallelerdeki Uç Beylerisiniz, devletin mahallelerdeki elisiniz, kolusunuz” dedi. Ataşehir Birlik […]

Yorum 
0

“FARKI FARK ETMEK” Çok çalıştınız, çok yoruldunuz, kasım ayında hafta sonu dinlenmeyi, gerçekten gevşemeyi hak ettiniz. Hafta sonları hepimizin kaliteli zaman geçirmek istediği tatil günleri. Hem dinlenmek, hem eğlenmek, hem de farkındalığınızı artırmak, kendinize zaman ayırmak istiyorsanız bu festival tam size göre! Dünya Değişim Akademisi tarafından İstanbul’un şirin beldesi Şile’de düzenlenecek olan“Uluslararası Farkındalık Festivali” sizlere oksijen […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


“DEVLETİMİZİN MAHALLELERDEKİ...

Ataşehir Birlik Platformu Başkan ve Yönetim Kurulu […]

MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği kurucu yöneticileri […]

1000 ÇOCUĞU GİYDİRME PROJESİ...

Ataşehir’de bir ilki gerçekleştiren il derneklerinin katkı […]

ÇANTADAN KAÇAK KÖPEK YAVRULA...

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bez pazar poşetlerin arasında […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]