CHP’den ÖSYM İçin Araştırma İstemi

15 Ağu 2017 Sal 10:42
Bu haber 213 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, son olarak 2017-ÖSYS sınavında yerleştirme sonuçlarında yaptığı hata ile gündeme gelen ÖSYM’yi (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) Meclis’e taşıdı. ÖSYM, yaptığı hatalar ve imza attığı skandallar ile Türkiye’deki en tartışmalı kurumlarından birine dönüşmüştür” diyen Adıgüzel, ÖSYM’ye yönelik iddiaların araştırılması için Meclis araştırması açılmasını talep etti.

Adıgüzel, TBMM Başkanlığı’na sunduğu önergenin gerekçesinde, Gençlerimizin geleceğine yön veren bir kurum olma özelliği taşıyan ÖSYM’nin bugün yönetilemediği, yaptığı hataların ve aldığı kararların binlerce öğrenciyi ve ailelerini mağdur ettiği ortadadır. FETÖ’nün çaldığı sorular ile gelecekleri ellerinden alınan gençlerimiz, şimdi de ÖSYM skandallarına, hatalarına kurban edilmek istenmektedir” ifadelerini kullandı.

“ÖSYM Yönetilemiyor”

ÖSYM’nin yönetilemediğini ifade eden Adıgüzel, Binlerce öğrencinin geleceğini etkileyen böylesi bir hatanın, ÖSYM’nin iddia ettiği gibi basit bir ‘güncelleme’ işlemi olarak geçiştirilemeyeceği, yapılan hatanın sorumluluğunun bir özürden daha fazlasını gerektirdiği ortadadır. Kaldı ki, yaşanan bu son olaylar ÖSYM’nin maalesef imza attığı ne ilk ne de son hatadır. Fahiş sınav ücreti fiyatları ile bilinen ÖSYM, geçtiğimiz yıllardaki yanlış puan hesaplamaları, ‘15 Dakika Kuralı’ gibi altına imza attığı kararlar ile binlerce öğrenciyi mağdur etmiştir” dedi.

“Tek görevi milyonlarca adayın girdiği sınavların güvenli ve sorunsuz bir şekilde geçmesini sağlamak olan ÖSYM’yi yönetenlerin işlerini yapamadığı ortadır” diyen Adıgüzel, ÖSYM yönetimini istifaya çağırdı.

Benzer Haberler

Dışişleri ile Maliye Bakanlıklarına ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete‘de yayımlanan atama kararlarına göre, Dışişleri Bakanlığı’nda açık bulunan birinci derece kadrolu Dış Politika Danışma Kurulu Üyeliğine Büyükelçi Sadık Arslan atandı. Maliye Bakanlığında açık bulunan birinci derece kadrolu Gelir Politikaları Genel Müdürlüğü görevine ise Burcu Aydın Özüdoğru getirildi.

Yorum 
0

Cerrahi alet üretimiyle öne çıkan Samsun’da, her aşaması titizlikle yapılan ve işçiliğin önem kazandığı ameliyat aletlerinin üretiminin yapıldığı 50’den fazla firmada, yaklaşık 2 bin kişi istihdam ediliyor. Cerrahi alet üretiminde dünyada Almanya Tuttlingen, Pakistan Sialkot‘den sonra üçüncü sırayı alan Samsun‘da, 2 bin kişinin istihdam edildiği 50’den fazla firmada 15 bin türde medikal alet üretiliyor. Dünyada cerrahi alet üretiminde üçüncü kümelenme merkezi […]

Yorum 
0

İzmir’in Urla ilçesinde yaşayan 3 genç kız, profesyonel eğitimini aldıkları binicilik sporuna dikkati çekmek amacıyla ilçede atla dolaşıyor. İzmir‘in Urla ilçesinde yaşayan 3 kız arkadaş, binicilik sporuna dikkati çekmek amacıyla ilçede atlarla dolaşıyor. Urla’ya 7 kilometre uzaklıktaki Kuşçular Mahallesi’nde yaşayan Ayşegül Vardar, Semra Şahin ile Sude Şekeroğlu, geçen yıl bir çiftlikte binicilik eğitimi almaya başladı. Aradan geçen sürede […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


ATAMA KARARLARI

Dışişleri ile Maliye Bakanlıklarına ilişkin atama kararları […]

MGK BİLDİRİSİ: REFERANDUM GA...

MGK bildirisinde, “IKBY’nin 25 Eylül 2017 tarihinde […]

SINIRDAKİ DUVAR AY SONUNDA B...

Yurda yasa dışı geçişleri önlemek, teröristlerin ülkeye […]

KOCAELİ AÇIKLARINDA GÖÇMEN T...

Kocaeli/Kefken açıklarında içerisinde göçmenlerin bulunduğu bir balıkçı […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]