ALİ RIZA İLGEZDİ; “İTİRAZLARDA EMSAL ÖNDE”

05 Ağu 2017 Cts 11:12
Bu haber 124 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Belediyesi, İBB meclisinden çıktıktan sonra 17.07.2017 tarihinde askıya çıkarılan ve 15.08.2017 tarihinde askıdan indirilecek olan İçerenköy ve çevresi ile ilgili 1/5000’li Nazım İmar Planları ile ilgili irtibat bürosu açtı.

Ataşehir Belediyesi Neşet Ertaş Kültür merkezi’nde; İçerenköy ve çevresi ile ilgili 15.08,2017 tarihinde askı süresi sona erecek olan imar planları için açtığı bilgilendirme bürosu vatandaşı bilgilendirme devam ediyor.

Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde açılan büroda vatandaşlara konu ile ilgi bilgi veren Av. Ali Rıza İlgezdi çalışmaları ile ilgili gazetemize şu açıklamayı yaptı:

“ İTİRAZ SÜRESİ 15.08.2017 SAAT 17.00’A KADAR DEVAM EDECEK”

Av. Ali Rıza İlgezdi; “İçerenköy, Küçükbakkalköy 1/5000 lik NİP Büyükşehir Belediyesi Meclisinden geçti. Çok büyük bir zaman diliminde vatandaşlar beklemek durumunda kaldılar. En son 17 Temmuz 2017 tarihinde askıya çıkarıldı ve 15.08.2017 tarihinde askıdan inecek. Bu 30 günlük süre içinde vatandaşlar planlarla ilgili itirazları varsa bunu yapma hakkına sahipler.  Belediye Başkanımız Battal İlgezdi’nin talimatıyla Neşet Ertaş Kültür Merkezinde bilgilendirme ofisi açıldı. Burada vatandaşlar kendi parsel durumuna bakıyorlar. Sıkıntılı bir durum varsa bizde ona ilişkin dilekçelerini yazmalarına yardımcı oluyoruz. İtiraz süresi 15.08.2017 saat 17.00’a kadar devam edecektir” dedi.

DSCF6496

“GENEL İTİRAZLAR EMSAL ÜZERİNEDİR”

Av. Ali Rıza İlgezdi, itirazlarla ilgili olarak şunları söyledi: “Genel itirazlar emsal üzerinedir. Buradaki itirazlarda açık öncelik emsal öndedir.  3000 metre üzerinden 2,07 emsal iyidir. 2,07 emsalin olmadığı yerlerde 1,80 emsal vardır. Birebir verilen emsaller vatandaşın temel sıkıntılarıdır. İtirazların olduğu alanlar da bu alanlardır. Teknik olarak şöyle ifade edeyim. D olarak adlandırdığımız yerlerde örneğin 100 metre kare arsanız var. Bütünleşme halinde 2,07 emsal elde ediliyor. Yani 207 metre inşaat yapma hakkınız var. Ama 100 metre kare arsanız D fonksiyonuna transfer edilirken  %25 kesintiyle yani 75 metre kare olarak transfer ediliyor. Emsalde sıkıntı olmayacak ama tapu oraya aktarılırken söylediğimiz şekilde olacak. Yenisahra ve yakın çevresine göre biraz daha organize olmuş oluyor” şeklinde ifade etti.

DSCF6495

Benzer Haberler

İç İşleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye mahkeme süresince vekâlet edecek ve Cumartesi günü yapılacak olan seçimde Ak Parti adayını ismini açıklayan İl Başkanı Dr. Selim Temurci; adayımız Meclis Grup Başkanımız Mustafa Cevat Arzık’tır dedi. Ak Parti Ataşehir İlçe başkanlığı Binasında İl Başkanı Dr.Selim Temurci ve il başkan yardımcılarının yanı sıra […]

Yorum 
0

‘Ataşehir’in nesi meşhur?’ diye bir sokak röportajı yapsak, sanırım en çok ‘yemek mekânları’ cevabını alırız. 430.000 nüfuslu bir ilçede bu kadar çok yeme içme eyleminin var olması arzın ihtiyaca dönüştüğünü  gösteriyor. Et menüleri, balık çeşitleri, pizzalar, tatlılar, kahvaltı salonları, kahve keyif mekânları ve akla gelebilecek her şey farklı mekânlarda ilçede yayılmış bir durumda. Her biri […]

Yorum 
0

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıma kararının ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın “Doğu Kudüs Filistin’in başkentidir” açıklamasının ardından gözler bir kez daha bu kutsal şehre çevrildi. Müslümanların ilk kıblesi ve Hazreti Muhammed’in miraç yolculuğuna çıktığı yerolan Mescid-i Aksa ile Hristiyan ve Yahudilerin en kutsal mekanlarına ev sahipliği yapan Kudüs, 1917’de Osmanlı egemenliğinden çıktığından beri sıkıntılı günler yaşıyor. Doğu Kudüs‘ü 1967’de […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


BULANIK SOSYAL BELEDİYECİLİK...

Muş’un Bulanık Belediyesi, Aile Destek Merkezi, çeşitli […]

ATAŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS G...

  Ataşehir Belediyesi Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden […]

SIVASLILARDAN HEMŞERİLERİNE ...

Ataşehir Sivaslılar Platformu üyeleri, İç İşleri Bakanlığı […]

ÜSKÜDAR-ÜMRANİYE METROSU AÇI...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, Üsküdar-Ümraniye metrosunun […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]