ALİ RIZA İLGEZDİ; “İTİRAZLARDA EMSAL ÖNDE”

05 Ağu 2017 Cts 11:12
Bu haber 109 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Belediyesi, İBB meclisinden çıktıktan sonra 17.07.2017 tarihinde askıya çıkarılan ve 15.08.2017 tarihinde askıdan indirilecek olan İçerenköy ve çevresi ile ilgili 1/5000’li Nazım İmar Planları ile ilgili irtibat bürosu açtı.

Ataşehir Belediyesi Neşet Ertaş Kültür merkezi’nde; İçerenköy ve çevresi ile ilgili 15.08,2017 tarihinde askı süresi sona erecek olan imar planları için açtığı bilgilendirme bürosu vatandaşı bilgilendirme devam ediyor.

Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde açılan büroda vatandaşlara konu ile ilgi bilgi veren Av. Ali Rıza İlgezdi çalışmaları ile ilgili gazetemize şu açıklamayı yaptı:

“ İTİRAZ SÜRESİ 15.08.2017 SAAT 17.00’A KADAR DEVAM EDECEK”

Av. Ali Rıza İlgezdi; “İçerenköy, Küçükbakkalköy 1/5000 lik NİP Büyükşehir Belediyesi Meclisinden geçti. Çok büyük bir zaman diliminde vatandaşlar beklemek durumunda kaldılar. En son 17 Temmuz 2017 tarihinde askıya çıkarıldı ve 15.08.2017 tarihinde askıdan inecek. Bu 30 günlük süre içinde vatandaşlar planlarla ilgili itirazları varsa bunu yapma hakkına sahipler.  Belediye Başkanımız Battal İlgezdi’nin talimatıyla Neşet Ertaş Kültür Merkezinde bilgilendirme ofisi açıldı. Burada vatandaşlar kendi parsel durumuna bakıyorlar. Sıkıntılı bir durum varsa bizde ona ilişkin dilekçelerini yazmalarına yardımcı oluyoruz. İtiraz süresi 15.08.2017 saat 17.00’a kadar devam edecektir” dedi.

DSCF6496

“GENEL İTİRAZLAR EMSAL ÜZERİNEDİR”

Av. Ali Rıza İlgezdi, itirazlarla ilgili olarak şunları söyledi: “Genel itirazlar emsal üzerinedir. Buradaki itirazlarda açık öncelik emsal öndedir.  3000 metre üzerinden 2,07 emsal iyidir. 2,07 emsalin olmadığı yerlerde 1,80 emsal vardır. Birebir verilen emsaller vatandaşın temel sıkıntılarıdır. İtirazların olduğu alanlar da bu alanlardır. Teknik olarak şöyle ifade edeyim. D olarak adlandırdığımız yerlerde örneğin 100 metre kare arsanız var. Bütünleşme halinde 2,07 emsal elde ediliyor. Yani 207 metre inşaat yapma hakkınız var. Ama 100 metre kare arsanız D fonksiyonuna transfer edilirken  %25 kesintiyle yani 75 metre kare olarak transfer ediliyor. Emsalde sıkıntı olmayacak ama tapu oraya aktarılırken söylediğimiz şekilde olacak. Yenisahra ve yakın çevresine göre biraz daha organize olmuş oluyor” şeklinde ifade etti.

DSCF6495

Benzer Haberler

Galatasaray ile Fenerbahçe futbol takımları, Süper Lig’de yarın yapacakları derbiyle tarihte 386. kez karşı karşıya gelecek Şimdiki Ülker Stadı’nın bulunduğu “Papazın Çayırı” olarak adlandırılan yerde 17 Ocak 1909 tarihinde yapılan ve Galatasaray‘ın 2-0 kazandığı özel maçla başlayan 108 yıllık rekabette, galibiyetlerde ve atılan gol sayısında Fenerbahçe’nin üstünlüğü bulunuyor. Sarı-lacivertliler, geride kalan 385 maçtan 146’sını kazandı, sarı-kırmızılı ekip bu […]

Yorum 
0

Ankara Üniversitesinden Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin yapılan açıklamada, minimal de olsa olumlu gelişmelerin bulunduğu, kötüye gidiş olmadığı ve uyutma işleminin devam ettiği bildirildi. Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal‘ın sağlık durumunda minimal de olsa olumlu gelişmeler bulunduğu, kötüye gidiş olmadığı ve uyutma işleminin devam ettiği bildirildi. Ankara Üniversitesinden, İbn-i Sina Hastanesinde tedavisi süren Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin yapılan açıklamada, […]

Yorum 
0

21 Ekim 1860 tarihinde Tercüman-ı Ahval gazetesinin  Agâh Efendi ve  İbrahim Şinasi‘nin yardımıyla ilk özel fikir gazetesi olarak yayım hayatına başlaması dolayısıyla Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.M. Naim Yağcı kutlama mesajı yayınladı. “Gazeteciler gününüz kutlu olsun” başlığıyla gönderdiği mesajı şöyle: “Temel görevi, gerçekleri, ahlaka aykırı, özel çıkar ve amaçlara alet etmeden, objektif bir şekilde, çarpıtmadan […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


“GAZETECİLER GÜNÜNÜZ KUTLU O...

21 Ekim 1860 tarihinde Tercüman-ı Ahval gazetesinin […]

ERDOĞAN İLE PUTİN TELEFONDA ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin […]

SOYLU, 200 ÖĞRENCİYLE BULUŞTU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz Anadoluyuz Projesi’ni […]

NÜFUS HİZMETLERİ KANUN TASAR...

Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]