ALİ RIZA İLGEZDİ; “İTİRAZLARDA EMSAL ÖNDE”

05 Ağu 2017 Cts 11:12
Bu haber 74 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Belediyesi, İBB meclisinden çıktıktan sonra 17.07.2017 tarihinde askıya çıkarılan ve 15.08.2017 tarihinde askıdan indirilecek olan İçerenköy ve çevresi ile ilgili 1/5000’li Nazım İmar Planları ile ilgili irtibat bürosu açtı.

Ataşehir Belediyesi Neşet Ertaş Kültür merkezi’nde; İçerenköy ve çevresi ile ilgili 15.08,2017 tarihinde askı süresi sona erecek olan imar planları için açtığı bilgilendirme bürosu vatandaşı bilgilendirme devam ediyor.

Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde açılan büroda vatandaşlara konu ile ilgi bilgi veren Av. Ali Rıza İlgezdi çalışmaları ile ilgili gazetemize şu açıklamayı yaptı:

“ İTİRAZ SÜRESİ 15.08.2017 SAAT 17.00’A KADAR DEVAM EDECEK”

Av. Ali Rıza İlgezdi; “İçerenköy, Küçükbakkalköy 1/5000 lik NİP Büyükşehir Belediyesi Meclisinden geçti. Çok büyük bir zaman diliminde vatandaşlar beklemek durumunda kaldılar. En son 17 Temmuz 2017 tarihinde askıya çıkarıldı ve 15.08.2017 tarihinde askıdan inecek. Bu 30 günlük süre içinde vatandaşlar planlarla ilgili itirazları varsa bunu yapma hakkına sahipler.  Belediye Başkanımız Battal İlgezdi’nin talimatıyla Neşet Ertaş Kültür Merkezinde bilgilendirme ofisi açıldı. Burada vatandaşlar kendi parsel durumuna bakıyorlar. Sıkıntılı bir durum varsa bizde ona ilişkin dilekçelerini yazmalarına yardımcı oluyoruz. İtiraz süresi 15.08.2017 saat 17.00’a kadar devam edecektir” dedi.

DSCF6496

“GENEL İTİRAZLAR EMSAL ÜZERİNEDİR”

Av. Ali Rıza İlgezdi, itirazlarla ilgili olarak şunları söyledi: “Genel itirazlar emsal üzerinedir. Buradaki itirazlarda açık öncelik emsal öndedir.  3000 metre üzerinden 2,07 emsal iyidir. 2,07 emsalin olmadığı yerlerde 1,80 emsal vardır. Birebir verilen emsaller vatandaşın temel sıkıntılarıdır. İtirazların olduğu alanlar da bu alanlardır. Teknik olarak şöyle ifade edeyim. D olarak adlandırdığımız yerlerde örneğin 100 metre kare arsanız var. Bütünleşme halinde 2,07 emsal elde ediliyor. Yani 207 metre inşaat yapma hakkınız var. Ama 100 metre kare arsanız D fonksiyonuna transfer edilirken  %25 kesintiyle yani 75 metre kare olarak transfer ediliyor. Emsalde sıkıntı olmayacak ama tapu oraya aktarılırken söylediğimiz şekilde olacak. Yenisahra ve yakın çevresine göre biraz daha organize olmuş oluyor” şeklinde ifade etti.

DSCF6495

Benzer Haberler

AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri ve sporcuları 17 Ağustos Gölcük depremini anmak ve deprem gerçeğini unutturmamak için koşuyor AKUT Arama Kurtarma Derneği ve AKUT Spor Kulübü gönüllülerinden oluşan 30 atlet, Ataşehir’deki AKUT İskender Iğdır Lojistik Merkezi’nden start alarak, 17 Ağustos 1999 depreminin merkez üssü  Gölcük’e doğru koşuya başladılar. AKUT Spor Kulübü Atletizm sorumlusu Fatih Kocaman […]

Yorum 
0

Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali 18 Ağustos Cuma günü Yaşamaya Dair” oyunu ile son bulacak. Kadıköy Belediyesi tarafından bu yıl 15. Düzenlenen Tiyatro Festivali’nde 15 oyun izleyici ile buluştu.  Her akşam yaklaşık bin beş yüz kişinin katıldığı oyunları bugüne kadar yaklaşık 20 bin kişi izledi. Tüm oyunların ilgiyle izlendiği festival 18 Ağustos Cuma günü sona eriyor. […]

Yorum 
0

İstanbul’un mahallelerinde geceleri nöbet tutacak 386 bekçi, işbaşı yaptı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce mahallelerde güvenliğin sağlanması için seçilen, Özel Harekat polislerinin de katıldığı derslerde araç durdurma ve silah kullanma teknikleri eğitimlerini başarıyla geçen 386 bekçi, ilk mesailerine çıktı. Kentin farklı noktalarında güneşin batışından (22.00-06.00) doğuşuna kadar görev yapacak bekçilere ilk gün devriyesinde polisler eşlik etti.

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


AKUT GÖNÜLLÜLERİ GÖLCÜK DEPR...

AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri ve sporcuları […]

İSTANBUL’UN BEKÇİLERİ ...

İstanbul’un mahallelerinde geceleri nöbet tutacak 386 bekçi, işbaşı yaptı. […]

CHP’den ÖSYM İçin Araştırma ...

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, son olarak […]

CAN ÜMRANİYESPOR’U YEMEKTE A...

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniyespor yönetimini, […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]