TOPLANTIDA FSM HASTANESİ KONUŞULDU

14 Haz 2017 Çar 14:37
Bu haber 104 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir kent Konseyi ile Ataşehir Belediyesinin birlikte düzenlediği Baz istasyonlarında yapılan ölçümlerin bilgilendirmesi toplantısından sonra FSM Hastanesi’nde kapatılan bölümlerle ilgili yapılacak eylem planı konuşuldu.

Cemal Süreya Etkinlik ve Sergi Salonun da yapılan toplantıya; Ataşehir Belediye Meclis Başkanı Sadi Özata, Ataşehir Kent Konseyi başkan ve üyeleri, STK temsilcileri,  Mahalle muhtarları ile Tabipler Odası yetkilisi katıldı. Toplantıda gelişmelerle ilgili değerlendirmeleri yapmak, kurumlarla iletişimi yürütmek ve toplantı organizasyonlarını düzenlemek üzere komisyon belirlenmesi görüşü benimsendi.

Gerekirse imza kampanyası başlatılabileceğini dile getiren Ataşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Turan Dolu, çalışmaları yürütmek üzer komisyon belirlenmesi önerisinde bulundu. Bostancı iskelesine yakınlığı da dikkate alınınca Maltepe, Ataşehir, Kadıköy hatta Adalar ve çevresinin sağlık hizmetine cevap veren FSM EAH’nin bölge için çok önemli bir sağlık kuruluşu olduğunun bilincinde olan bölge halkı tarafında sahip çıkılacağına inandığını, STK’ların da buna öncülük yapmaları gerektiğini söyledi.DSCF5058

Bakırköy Kadın Doğum ve Bakırköy Devlet hastanelerinde de benzer durumlarla karşı karşıya kalındığını söyleyen İstanbul Tabipler Odası yetkilisi, gerekli girişimlerin zamanında yapılmasının söyleyerek, kurumlardan gelecek bilgilendirme ya da açıklamaların beklenmesi durumunda geç kalınabileceğini kaydetti.

DSCF5047

Hastanelerin taşınmasının doğru bir tanımlama olmadığını, “Hastane taşınmaz, kapatılır. Hastanelerin ekip ve ekipmanları taşınır ve bir başka bölgede, taşındığı bölgeye hizmet verir” ifadeleri ile açıklayan İstanbul Tabipler Odası yetkilisi, Fatih Sultan Mehmet (FSM) Eğitim Araştırma Hastanesi (EAH)’nin de taşınmadığını söz konusu bölümlerin kapatıldığını ve Şehir Hastaneleri uygulaması kapsamında FSM’nin tamamen kapatılmasının beklenebileceğini, yapılacak çalışmaların bu kapsamda değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

DSCF5050

Tüko-Der adına konuşan Sırma Doğru; konu ile ilgili çalışmalara başladıklarını, bilgilendirme için yazı yazdıklarını ve cevabını bekleyip ona göre hareket edilmesini önerdi.

DSCF5053

Olaya baştan beri vakıf olan ve konu ile ilgili FSM (Fatih Sultan Mehmet) EAH (Eğitim Araştırma Hastanesi) yetkilileri ile yaptıkları görüşmeler ve sonrasında yaşana süreçle ilgili katılımcılara bilgi veren Yenişehir Muhtarı Mustafa Arı, bize doğruyu söylemiyorlar. Sahip çıkmamız lazım. Bu konuda Ak Parti ilçe Başkanını aradım ne cevap verdi nede aradı. Bilgi taleplerinin olduğunu ama doğru bilgilendirmeyi beklemediklerine vurgu yaptı.

FSM arazisinin iştah kabartıcı olduğunu, burayı Ataşehir halkının dışında kimseye yedirmeyeceklerinin vurgusunun yapıldığı toplantıda;  Sonuç olarak önümüzdeki hafta Ataşehir de kuruluşu bulunan STK temsilcileri, kanaat önderleri ve mahalle muhtarlarının katılacağı geniş bir toplantıda nasıl hareket edecekleriyle ilgili ortak bir karar alınması kararlaştırıldı.

 

Benzer Haberler

AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri ve sporcuları 17 Ağustos Gölcük depremini anmak ve deprem gerçeğini unutturmamak için koşuyor AKUT Arama Kurtarma Derneği ve AKUT Spor Kulübü gönüllülerinden oluşan 30 atlet, Ataşehir’deki AKUT İskender Iğdır Lojistik Merkezi’nden start alarak, 17 Ağustos 1999 depreminin merkez üssü  Gölcük’e doğru koşuya başladılar. AKUT Spor Kulübü Atletizm sorumlusu Fatih Kocaman […]

Yorum 
0

Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali 18 Ağustos Cuma günü Yaşamaya Dair” oyunu ile son bulacak. Kadıköy Belediyesi tarafından bu yıl 15. Düzenlenen Tiyatro Festivali’nde 15 oyun izleyici ile buluştu.  Her akşam yaklaşık bin beş yüz kişinin katıldığı oyunları bugüne kadar yaklaşık 20 bin kişi izledi. Tüm oyunların ilgiyle izlendiği festival 18 Ağustos Cuma günü sona eriyor. […]

Yorum 
0

İstanbul’un mahallelerinde geceleri nöbet tutacak 386 bekçi, işbaşı yaptı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce mahallelerde güvenliğin sağlanması için seçilen, Özel Harekat polislerinin de katıldığı derslerde araç durdurma ve silah kullanma teknikleri eğitimlerini başarıyla geçen 386 bekçi, ilk mesailerine çıktı. Kentin farklı noktalarında güneşin batışından (22.00-06.00) doğuşuna kadar görev yapacak bekçilere ilk gün devriyesinde polisler eşlik etti.

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


AKUT GÖNÜLLÜLERİ GÖLCÜK DEPR...

AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri ve sporcuları […]

İSTANBUL’UN BEKÇİLERİ ...

İstanbul’un mahallelerinde geceleri nöbet tutacak 386 bekçi, işbaşı yaptı. […]

CHP’den ÖSYM İçin Araştırma ...

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, son olarak […]

CAN ÜMRANİYESPOR’U YEMEKTE A...

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniyespor yönetimini, […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]