TOPLANTIDA FSM HASTANESİ KONUŞULDU

14 Haz 2017 Çar 14:37
Bu haber 74 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir kent Konseyi ile Ataşehir Belediyesinin birlikte düzenlediği Baz istasyonlarında yapılan ölçümlerin bilgilendirmesi toplantısından sonra FSM Hastanesi’nde kapatılan bölümlerle ilgili yapılacak eylem planı konuşuldu.

Cemal Süreya Etkinlik ve Sergi Salonun da yapılan toplantıya; Ataşehir Belediye Meclis Başkanı Sadi Özata, Ataşehir Kent Konseyi başkan ve üyeleri, STK temsilcileri,  Mahalle muhtarları ile Tabipler Odası yetkilisi katıldı. Toplantıda gelişmelerle ilgili değerlendirmeleri yapmak, kurumlarla iletişimi yürütmek ve toplantı organizasyonlarını düzenlemek üzere komisyon belirlenmesi görüşü benimsendi.

Gerekirse imza kampanyası başlatılabileceğini dile getiren Ataşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Turan Dolu, çalışmaları yürütmek üzer komisyon belirlenmesi önerisinde bulundu. Bostancı iskelesine yakınlığı da dikkate alınınca Maltepe, Ataşehir, Kadıköy hatta Adalar ve çevresinin sağlık hizmetine cevap veren FSM EAH’nin bölge için çok önemli bir sağlık kuruluşu olduğunun bilincinde olan bölge halkı tarafında sahip çıkılacağına inandığını, STK’ların da buna öncülük yapmaları gerektiğini söyledi.DSCF5058

Bakırköy Kadın Doğum ve Bakırköy Devlet hastanelerinde de benzer durumlarla karşı karşıya kalındığını söyleyen İstanbul Tabipler Odası yetkilisi, gerekli girişimlerin zamanında yapılmasının söyleyerek, kurumlardan gelecek bilgilendirme ya da açıklamaların beklenmesi durumunda geç kalınabileceğini kaydetti.

DSCF5047

Hastanelerin taşınmasının doğru bir tanımlama olmadığını, “Hastane taşınmaz, kapatılır. Hastanelerin ekip ve ekipmanları taşınır ve bir başka bölgede, taşındığı bölgeye hizmet verir” ifadeleri ile açıklayan İstanbul Tabipler Odası yetkilisi, Fatih Sultan Mehmet (FSM) Eğitim Araştırma Hastanesi (EAH)’nin de taşınmadığını söz konusu bölümlerin kapatıldığını ve Şehir Hastaneleri uygulaması kapsamında FSM’nin tamamen kapatılmasının beklenebileceğini, yapılacak çalışmaların bu kapsamda değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

DSCF5050

Tüko-Der adına konuşan Sırma Doğru; konu ile ilgili çalışmalara başladıklarını, bilgilendirme için yazı yazdıklarını ve cevabını bekleyip ona göre hareket edilmesini önerdi.

DSCF5053

Olaya baştan beri vakıf olan ve konu ile ilgili FSM (Fatih Sultan Mehmet) EAH (Eğitim Araştırma Hastanesi) yetkilileri ile yaptıkları görüşmeler ve sonrasında yaşana süreçle ilgili katılımcılara bilgi veren Yenişehir Muhtarı Mustafa Arı, bize doğruyu söylemiyorlar. Sahip çıkmamız lazım. Bu konuda Ak Parti ilçe Başkanını aradım ne cevap verdi nede aradı. Bilgi taleplerinin olduğunu ama doğru bilgilendirmeyi beklemediklerine vurgu yaptı.

FSM arazisinin iştah kabartıcı olduğunu, burayı Ataşehir halkının dışında kimseye yedirmeyeceklerinin vurgusunun yapıldığı toplantıda;  Sonuç olarak önümüzdeki hafta Ataşehir de kuruluşu bulunan STK temsilcileri, kanaat önderleri ve mahalle muhtarlarının katılacağı geniş bir toplantıda nasıl hareket edecekleriyle ilgili ortak bir karar alınması kararlaştırıldı.

 

Benzer Haberler

Ataşehir Belediyesi’yle ilgili son günlerde bazı medya kuruluşlarında, “CHP’den PKK’ya yardım”, “CHP’nin PKK yardımı kirli ittifakın belgesi” gibi başlıklar altında yer alan haber ve yorumlar ile ilgili Ataşehir Belediyesi’nden gelen Kamuoyuna Duyuru başlığı altında gönderilen basın açıklaması şöyle: Ataşehir Belediyesi’yle ilgili son günlerde bazı medya kuruluşlarında, “CHP’den PKK’ya yardım”, “CHP’nin PKK yardımı kirli ittifakın belgesi” […]

Yorum 
0

– Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan: – “Türkiye’nin kuzeyiyle güneyini bağlayacak 18 koridordan biri olan Ovit Tüneli’nde çalışmalar hızlandı. Tüneli, 2018’e kalmadan yılsonunda hizmete açacağız” – “Dünyanın en uzun ikinci karayolu tüneli olan Ovit’in hizmete girmesiyle Rize’yi İspir üzerinden Erzurum’a, oradan da ülkemizin güneyine bağlayacak önemli bir koridoru yapmış olacağız” ANKARA (AA) – ARİFE […]

Yorum 
0

– Türkiye genelinde sinema seyircisi sayısı geçen yıl, bir önceki yıla göre 3,3 azalarak 55 milyon 260 bin 600 kişi oldu – Söz konusu dönemde sinema salonu sayısı yüzde 5,4 artarak 2 bin 483’e yükseldi – Yerli film seyirci sayısı yüzde 8,9 azalarak 28 milyon 834 bin 409 kişi olurken, yabancı film seyirci sayısı yüzde […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


KAMUOYUNA DUYURU!

Ataşehir Belediyesi’yle ilgili son günlerde bazı medya […]

SİNEMA VE TİYATRO İSTATİSTİK...

– Türkiye genelinde sinema seyircisi sayısı geçen […]

ORGANİK YUMURTA ÇİFTÇİNİN YÜ...

Ordu Büyükşehir Belediyesi; “Sağlanan organik yarka desteğiyle […]

AKKUŞ İLGEZDİ; “ADALETTE ÇİF...

Ihlamur Festivaline katılan CHP Milletvekili ve PM […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]