TOPLANTIDA FSM HASTANESİ KONUŞULDU

14 Haz 2017 Çar 14:37
Bu haber 157 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir kent Konseyi ile Ataşehir Belediyesinin birlikte düzenlediği Baz istasyonlarında yapılan ölçümlerin bilgilendirmesi toplantısından sonra FSM Hastanesi’nde kapatılan bölümlerle ilgili yapılacak eylem planı konuşuldu.

Cemal Süreya Etkinlik ve Sergi Salonun da yapılan toplantıya; Ataşehir Belediye Meclis Başkanı Sadi Özata, Ataşehir Kent Konseyi başkan ve üyeleri, STK temsilcileri,  Mahalle muhtarları ile Tabipler Odası yetkilisi katıldı. Toplantıda gelişmelerle ilgili değerlendirmeleri yapmak, kurumlarla iletişimi yürütmek ve toplantı organizasyonlarını düzenlemek üzere komisyon belirlenmesi görüşü benimsendi.

Gerekirse imza kampanyası başlatılabileceğini dile getiren Ataşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Turan Dolu, çalışmaları yürütmek üzer komisyon belirlenmesi önerisinde bulundu. Bostancı iskelesine yakınlığı da dikkate alınınca Maltepe, Ataşehir, Kadıköy hatta Adalar ve çevresinin sağlık hizmetine cevap veren FSM EAH’nin bölge için çok önemli bir sağlık kuruluşu olduğunun bilincinde olan bölge halkı tarafında sahip çıkılacağına inandığını, STK’ların da buna öncülük yapmaları gerektiğini söyledi.DSCF5058

Bakırköy Kadın Doğum ve Bakırköy Devlet hastanelerinde de benzer durumlarla karşı karşıya kalındığını söyleyen İstanbul Tabipler Odası yetkilisi, gerekli girişimlerin zamanında yapılmasının söyleyerek, kurumlardan gelecek bilgilendirme ya da açıklamaların beklenmesi durumunda geç kalınabileceğini kaydetti.

DSCF5047

Hastanelerin taşınmasının doğru bir tanımlama olmadığını, “Hastane taşınmaz, kapatılır. Hastanelerin ekip ve ekipmanları taşınır ve bir başka bölgede, taşındığı bölgeye hizmet verir” ifadeleri ile açıklayan İstanbul Tabipler Odası yetkilisi, Fatih Sultan Mehmet (FSM) Eğitim Araştırma Hastanesi (EAH)’nin de taşınmadığını söz konusu bölümlerin kapatıldığını ve Şehir Hastaneleri uygulaması kapsamında FSM’nin tamamen kapatılmasının beklenebileceğini, yapılacak çalışmaların bu kapsamda değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

DSCF5050

Tüko-Der adına konuşan Sırma Doğru; konu ile ilgili çalışmalara başladıklarını, bilgilendirme için yazı yazdıklarını ve cevabını bekleyip ona göre hareket edilmesini önerdi.

DSCF5053

Olaya baştan beri vakıf olan ve konu ile ilgili FSM (Fatih Sultan Mehmet) EAH (Eğitim Araştırma Hastanesi) yetkilileri ile yaptıkları görüşmeler ve sonrasında yaşana süreçle ilgili katılımcılara bilgi veren Yenişehir Muhtarı Mustafa Arı, bize doğruyu söylemiyorlar. Sahip çıkmamız lazım. Bu konuda Ak Parti ilçe Başkanını aradım ne cevap verdi nede aradı. Bilgi taleplerinin olduğunu ama doğru bilgilendirmeyi beklemediklerine vurgu yaptı.

FSM arazisinin iştah kabartıcı olduğunu, burayı Ataşehir halkının dışında kimseye yedirmeyeceklerinin vurgusunun yapıldığı toplantıda;  Sonuç olarak önümüzdeki hafta Ataşehir de kuruluşu bulunan STK temsilcileri, kanaat önderleri ve mahalle muhtarlarının katılacağı geniş bir toplantıda nasıl hareket edecekleriyle ilgili ortak bir karar alınması kararlaştırıldı.

 

Benzer Haberler

İç İşleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye mahkeme süresince vekâlet edecek ve Cumartesi günü yapılacak olan seçimde Ak Parti adayını ismini açıklayan İl Başkanı Dr. Selim Temurci; adayımız Meclis Grup Başkanımız Mustafa Cevat Arzık’tır dedi. Ak Parti Ataşehir İlçe başkanlığı Binasında İl Başkanı Dr.Selim Temurci ve il başkan yardımcılarının yanı sıra […]

Yorum 
0

‘Ataşehir’in nesi meşhur?’ diye bir sokak röportajı yapsak, sanırım en çok ‘yemek mekânları’ cevabını alırız. 430.000 nüfuslu bir ilçede bu kadar çok yeme içme eyleminin var olması arzın ihtiyaca dönüştüğünü  gösteriyor. Et menüleri, balık çeşitleri, pizzalar, tatlılar, kahvaltı salonları, kahve keyif mekânları ve akla gelebilecek her şey farklı mekânlarda ilçede yayılmış bir durumda. Her biri […]

Yorum 
0

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıma kararının ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın “Doğu Kudüs Filistin’in başkentidir” açıklamasının ardından gözler bir kez daha bu kutsal şehre çevrildi. Müslümanların ilk kıblesi ve Hazreti Muhammed’in miraç yolculuğuna çıktığı yerolan Mescid-i Aksa ile Hristiyan ve Yahudilerin en kutsal mekanlarına ev sahipliği yapan Kudüs, 1917’de Osmanlı egemenliğinden çıktığından beri sıkıntılı günler yaşıyor. Doğu Kudüs‘ü 1967’de […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


BULANIK SOSYAL BELEDİYECİLİK...

Muş’un Bulanık Belediyesi, Aile Destek Merkezi, çeşitli […]

ATAŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS G...

  Ataşehir Belediyesi Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden […]

SIVASLILARDAN HEMŞERİLERİNE ...

Ataşehir Sivaslılar Platformu üyeleri, İç İşleri Bakanlığı […]

ÜSKÜDAR-ÜMRANİYE METROSU AÇI...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, Üsküdar-Ümraniye metrosunun […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]