TOPLANTIDA FSM HASTANESİ KONUŞULDU

14 Haz 2017 Çar 14:37
Bu haber 138 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir kent Konseyi ile Ataşehir Belediyesinin birlikte düzenlediği Baz istasyonlarında yapılan ölçümlerin bilgilendirmesi toplantısından sonra FSM Hastanesi’nde kapatılan bölümlerle ilgili yapılacak eylem planı konuşuldu.

Cemal Süreya Etkinlik ve Sergi Salonun da yapılan toplantıya; Ataşehir Belediye Meclis Başkanı Sadi Özata, Ataşehir Kent Konseyi başkan ve üyeleri, STK temsilcileri,  Mahalle muhtarları ile Tabipler Odası yetkilisi katıldı. Toplantıda gelişmelerle ilgili değerlendirmeleri yapmak, kurumlarla iletişimi yürütmek ve toplantı organizasyonlarını düzenlemek üzere komisyon belirlenmesi görüşü benimsendi.

Gerekirse imza kampanyası başlatılabileceğini dile getiren Ataşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Turan Dolu, çalışmaları yürütmek üzer komisyon belirlenmesi önerisinde bulundu. Bostancı iskelesine yakınlığı da dikkate alınınca Maltepe, Ataşehir, Kadıköy hatta Adalar ve çevresinin sağlık hizmetine cevap veren FSM EAH’nin bölge için çok önemli bir sağlık kuruluşu olduğunun bilincinde olan bölge halkı tarafında sahip çıkılacağına inandığını, STK’ların da buna öncülük yapmaları gerektiğini söyledi.DSCF5058

Bakırköy Kadın Doğum ve Bakırköy Devlet hastanelerinde de benzer durumlarla karşı karşıya kalındığını söyleyen İstanbul Tabipler Odası yetkilisi, gerekli girişimlerin zamanında yapılmasının söyleyerek, kurumlardan gelecek bilgilendirme ya da açıklamaların beklenmesi durumunda geç kalınabileceğini kaydetti.

DSCF5047

Hastanelerin taşınmasının doğru bir tanımlama olmadığını, “Hastane taşınmaz, kapatılır. Hastanelerin ekip ve ekipmanları taşınır ve bir başka bölgede, taşındığı bölgeye hizmet verir” ifadeleri ile açıklayan İstanbul Tabipler Odası yetkilisi, Fatih Sultan Mehmet (FSM) Eğitim Araştırma Hastanesi (EAH)’nin de taşınmadığını söz konusu bölümlerin kapatıldığını ve Şehir Hastaneleri uygulaması kapsamında FSM’nin tamamen kapatılmasının beklenebileceğini, yapılacak çalışmaların bu kapsamda değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

DSCF5050

Tüko-Der adına konuşan Sırma Doğru; konu ile ilgili çalışmalara başladıklarını, bilgilendirme için yazı yazdıklarını ve cevabını bekleyip ona göre hareket edilmesini önerdi.

DSCF5053

Olaya baştan beri vakıf olan ve konu ile ilgili FSM (Fatih Sultan Mehmet) EAH (Eğitim Araştırma Hastanesi) yetkilileri ile yaptıkları görüşmeler ve sonrasında yaşana süreçle ilgili katılımcılara bilgi veren Yenişehir Muhtarı Mustafa Arı, bize doğruyu söylemiyorlar. Sahip çıkmamız lazım. Bu konuda Ak Parti ilçe Başkanını aradım ne cevap verdi nede aradı. Bilgi taleplerinin olduğunu ama doğru bilgilendirmeyi beklemediklerine vurgu yaptı.

FSM arazisinin iştah kabartıcı olduğunu, burayı Ataşehir halkının dışında kimseye yedirmeyeceklerinin vurgusunun yapıldığı toplantıda;  Sonuç olarak önümüzdeki hafta Ataşehir de kuruluşu bulunan STK temsilcileri, kanaat önderleri ve mahalle muhtarlarının katılacağı geniş bir toplantıda nasıl hareket edecekleriyle ilgili ortak bir karar alınması kararlaştırıldı.

 

Benzer Haberler

Galatasaray ile Fenerbahçe futbol takımları, Süper Lig’de yarın yapacakları derbiyle tarihte 386. kez karşı karşıya gelecek Şimdiki Ülker Stadı’nın bulunduğu “Papazın Çayırı” olarak adlandırılan yerde 17 Ocak 1909 tarihinde yapılan ve Galatasaray‘ın 2-0 kazandığı özel maçla başlayan 108 yıllık rekabette, galibiyetlerde ve atılan gol sayısında Fenerbahçe’nin üstünlüğü bulunuyor. Sarı-lacivertliler, geride kalan 385 maçtan 146’sını kazandı, sarı-kırmızılı ekip bu […]

Yorum 
0

Ankara Üniversitesinden Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin yapılan açıklamada, minimal de olsa olumlu gelişmelerin bulunduğu, kötüye gidiş olmadığı ve uyutma işleminin devam ettiği bildirildi. Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal‘ın sağlık durumunda minimal de olsa olumlu gelişmeler bulunduğu, kötüye gidiş olmadığı ve uyutma işleminin devam ettiği bildirildi. Ankara Üniversitesinden, İbn-i Sina Hastanesinde tedavisi süren Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin yapılan açıklamada, […]

Yorum 
0

21 Ekim 1860 tarihinde Tercüman-ı Ahval gazetesinin  Agâh Efendi ve  İbrahim Şinasi‘nin yardımıyla ilk özel fikir gazetesi olarak yayım hayatına başlaması dolayısıyla Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.M. Naim Yağcı kutlama mesajı yayınladı. “Gazeteciler gününüz kutlu olsun” başlığıyla gönderdiği mesajı şöyle: “Temel görevi, gerçekleri, ahlaka aykırı, özel çıkar ve amaçlara alet etmeden, objektif bir şekilde, çarpıtmadan […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


“GAZETECİLER GÜNÜNÜZ KUTLU O...

21 Ekim 1860 tarihinde Tercüman-ı Ahval gazetesinin […]

ERDOĞAN İLE PUTİN TELEFONDA ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin […]

SOYLU, 200 ÖĞRENCİYLE BULUŞTU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz Anadoluyuz Projesi’ni […]

NÜFUS HİZMETLERİ KANUN TASAR...

Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]