ŞAMPİYONLARDAN ANLAMLI ZİYARET

08 Haz 2017 Per 11:05
Bu haber 128 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Gürcistan’ın Tiflis kentinde yapılan Avrupa Şampiyonası’nda dereceye girerek madalya kazanan HEM kursiyeri Wushu sporcuları, antrenör ve aileleri ile birlikte Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican’ı ziyaret ettiler.

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi (HEM) kursları kapsamında Ata İlkokulu’nda açılan kursta eğitim alan Wushu, kung-fu kursiyeri 3 öğrenci ülkemizi temsilen katıldıkları Gürcistan’ın Tiflis kentinde yapılan Avrupa Şampiyonası’nda mücadele ederek 2 gümüş, 1 bronz madalya kazandılar.

Gürcistan’da yapılan Avrupa Şampiyonası’nda dereceye girerek madalya alan öğrenciler antrenörleri Uluslar arası Hakem Türk Milli Takım antrenörü Muazzez Sekin ile birlikte Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdür Ertuğrul Bilican’ı ziyaret ederek Wushu sporuna verdiği destek dolayı teşekkür plaketi takdim ettiler. Ziyarette halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Savaş’ta eşlik etti.
Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te yapılan Avrupa Şampiyonası’nda alanlarında dereceye giren Sude Sekin ve Egemen Demir Avrupa 2’cisi olarak gümüş, Gülenaz Coşkun ise Avrupa 3’cüsü olarak bronz madalya kazandılar.

DSCF4792

Avrupa Wushu Şampiyonasında başarı ile mücadele ederek guruplarında dereceye giren sporculara ve veliler ile Wushu hocası Muazzez Sekin’i makamında kabul eden Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; “Hedefimiz, okullarda sporu yaygınlaştırmaktır. Wushu da yeni, farklı ve çok etkileyici bir spor dalı. Bu başarıların olması bizi mutlu ediyor. İnşallah dünya ve olimpiyat şampiyonaları da olacaklar. Artık hedefleri 2023 Tokyo olimpiyatları. Şuanda 3 tane Avrupa derecesi olan çocuğumuzla birlikteyiz. Biz, mütevazı imkânlarla ama aslında gönlümüzün geniş imkânlarıyla bu çalışmalara katkılarımızı sunuyoruz. Burada hocalarımızın, velilerimizin ciddi özverisi var. Bu başarılardan dolayı çok mutluyuz. Öğrencilerimizi ve antrenörü başarılarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

DSCF4799

Wushu sporunun eğitimini Ataşehir Halk Eğitim Merkezi (HEM) kursları kapsamında Ata İlkokulu’nun spor salonunda yapıldığını söyleyen Ataşehir Halk Eğitim Müdürü Ali Savaş;  “Yaş sınırı 7’den başlıyor. Kurslara genelde öğrenciler katılmakta. Wushuların modülleri var. Hayat Boyu Öğrenme kapsamında modül Wushu sporunun eğitimini veriyoruz” diye konuştu.

DSCF4804
Wushu Şampiyonasında kupaları Ataşehir’e getirdiklerini, başarılarını arttırarak sürdürmeyi amaçladıklarını kaydeden Muazzez Sekin; “Çalışma ortamı ve koşullarının güçlüklerine rağmen Sude ve Egemen Avrupa 2’incisi, Gülenaz Avrupa 3’üncüsü oldular.  Bu çocuklar Türkiye şampiyonasına da katıldılar. Ata İlkokulu İstanbul’da 3 yıl üst üste şampiyon oldu. 5 kupanın 5’ini de aldık. 800’e yakın katılımcının arasından bu başarıları elde ettiler” şeklinde ifade etti.

DSCF4784

DSCF4792 DSCF4789 DSCF4806 DSCF4787

Benzer Haberler

AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri ve sporcuları 17 Ağustos Gölcük depremini anmak ve deprem gerçeğini unutturmamak için koşuyor AKUT Arama Kurtarma Derneği ve AKUT Spor Kulübü gönüllülerinden oluşan 30 atlet, Ataşehir’deki AKUT İskender Iğdır Lojistik Merkezi’nden start alarak, 17 Ağustos 1999 depreminin merkez üssü  Gölcük’e doğru koşuya başladılar. AKUT Spor Kulübü Atletizm sorumlusu Fatih Kocaman […]

Yorum 
0

Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali 18 Ağustos Cuma günü Yaşamaya Dair” oyunu ile son bulacak. Kadıköy Belediyesi tarafından bu yıl 15. Düzenlenen Tiyatro Festivali’nde 15 oyun izleyici ile buluştu.  Her akşam yaklaşık bin beş yüz kişinin katıldığı oyunları bugüne kadar yaklaşık 20 bin kişi izledi. Tüm oyunların ilgiyle izlendiği festival 18 Ağustos Cuma günü sona eriyor. […]

Yorum 
0

İstanbul’un mahallelerinde geceleri nöbet tutacak 386 bekçi, işbaşı yaptı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce mahallelerde güvenliğin sağlanması için seçilen, Özel Harekat polislerinin de katıldığı derslerde araç durdurma ve silah kullanma teknikleri eğitimlerini başarıyla geçen 386 bekçi, ilk mesailerine çıktı. Kentin farklı noktalarında güneşin batışından (22.00-06.00) doğuşuna kadar görev yapacak bekçilere ilk gün devriyesinde polisler eşlik etti.

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


AKUT GÖNÜLLÜLERİ GÖLCÜK DEPR...

AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri ve sporcuları […]

İSTANBUL’UN BEKÇİLERİ ...

İstanbul’un mahallelerinde geceleri nöbet tutacak 386 bekçi, işbaşı yaptı. […]

CHP’den ÖSYM İçin Araştırma ...

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, son olarak […]

CAN ÜMRANİYESPOR’U YEMEKTE A...

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniyespor yönetimini, […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]