ŞAMPİYONLARDAN ANLAMLI ZİYARET

08 Haz 2017 Per 11:05
Bu haber 80 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Gürcistan’ın Tiflis kentinde yapılan Avrupa Şampiyonası’nda dereceye girerek madalya kazanan HEM kursiyeri Wushu sporcuları, antrenör ve aileleri ile birlikte Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican’ı ziyaret ettiler.

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi (HEM) kursları kapsamında Ata İlkokulu’nda açılan kursta eğitim alan Wushu, kung-fu kursiyeri 3 öğrenci ülkemizi temsilen katıldıkları Gürcistan’ın Tiflis kentinde yapılan Avrupa Şampiyonası’nda mücadele ederek 2 gümüş, 1 bronz madalya kazandılar.

Gürcistan’da yapılan Avrupa Şampiyonası’nda dereceye girerek madalya alan öğrenciler antrenörleri Uluslar arası Hakem Türk Milli Takım antrenörü Muazzez Sekin ile birlikte Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdür Ertuğrul Bilican’ı ziyaret ederek Wushu sporuna verdiği destek dolayı teşekkür plaketi takdim ettiler. Ziyarette halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Savaş’ta eşlik etti.
Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te yapılan Avrupa Şampiyonası’nda alanlarında dereceye giren Sude Sekin ve Egemen Demir Avrupa 2’cisi olarak gümüş, Gülenaz Coşkun ise Avrupa 3’cüsü olarak bronz madalya kazandılar.

DSCF4792

Avrupa Wushu Şampiyonasında başarı ile mücadele ederek guruplarında dereceye giren sporculara ve veliler ile Wushu hocası Muazzez Sekin’i makamında kabul eden Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; “Hedefimiz, okullarda sporu yaygınlaştırmaktır. Wushu da yeni, farklı ve çok etkileyici bir spor dalı. Bu başarıların olması bizi mutlu ediyor. İnşallah dünya ve olimpiyat şampiyonaları da olacaklar. Artık hedefleri 2023 Tokyo olimpiyatları. Şuanda 3 tane Avrupa derecesi olan çocuğumuzla birlikteyiz. Biz, mütevazı imkânlarla ama aslında gönlümüzün geniş imkânlarıyla bu çalışmalara katkılarımızı sunuyoruz. Burada hocalarımızın, velilerimizin ciddi özverisi var. Bu başarılardan dolayı çok mutluyuz. Öğrencilerimizi ve antrenörü başarılarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

DSCF4799

Wushu sporunun eğitimini Ataşehir Halk Eğitim Merkezi (HEM) kursları kapsamında Ata İlkokulu’nun spor salonunda yapıldığını söyleyen Ataşehir Halk Eğitim Müdürü Ali Savaş;  “Yaş sınırı 7’den başlıyor. Kurslara genelde öğrenciler katılmakta. Wushuların modülleri var. Hayat Boyu Öğrenme kapsamında modül Wushu sporunun eğitimini veriyoruz” diye konuştu.

DSCF4804
Wushu Şampiyonasında kupaları Ataşehir’e getirdiklerini, başarılarını arttırarak sürdürmeyi amaçladıklarını kaydeden Muazzez Sekin; “Çalışma ortamı ve koşullarının güçlüklerine rağmen Sude ve Egemen Avrupa 2’incisi, Gülenaz Avrupa 3’üncüsü oldular.  Bu çocuklar Türkiye şampiyonasına da katıldılar. Ata İlkokulu İstanbul’da 3 yıl üst üste şampiyon oldu. 5 kupanın 5’ini de aldık. 800’e yakın katılımcının arasından bu başarıları elde ettiler” şeklinde ifade etti.

DSCF4784

DSCF4792 DSCF4789 DSCF4806 DSCF4787

Benzer Haberler

Ataşehir Belediyesi’yle ilgili son günlerde bazı medya kuruluşlarında, “CHP’den PKK’ya yardım”, “CHP’nin PKK yardımı kirli ittifakın belgesi” gibi başlıklar altında yer alan haber ve yorumlar ile ilgili Ataşehir Belediyesi’nden gelen Kamuoyuna Duyuru başlığı altında gönderilen basın açıklaması şöyle: Ataşehir Belediyesi’yle ilgili son günlerde bazı medya kuruluşlarında, “CHP’den PKK’ya yardım”, “CHP’nin PKK yardımı kirli ittifakın belgesi” […]

Yorum 
0

– Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan: – “Türkiye’nin kuzeyiyle güneyini bağlayacak 18 koridordan biri olan Ovit Tüneli’nde çalışmalar hızlandı. Tüneli, 2018’e kalmadan yılsonunda hizmete açacağız” – “Dünyanın en uzun ikinci karayolu tüneli olan Ovit’in hizmete girmesiyle Rize’yi İspir üzerinden Erzurum’a, oradan da ülkemizin güneyine bağlayacak önemli bir koridoru yapmış olacağız” ANKARA (AA) – ARİFE […]

Yorum 
0

– Türkiye genelinde sinema seyircisi sayısı geçen yıl, bir önceki yıla göre 3,3 azalarak 55 milyon 260 bin 600 kişi oldu – Söz konusu dönemde sinema salonu sayısı yüzde 5,4 artarak 2 bin 483’e yükseldi – Yerli film seyirci sayısı yüzde 8,9 azalarak 28 milyon 834 bin 409 kişi olurken, yabancı film seyirci sayısı yüzde […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


KAMUOYUNA DUYURU!

Ataşehir Belediyesi’yle ilgili son günlerde bazı medya […]

SİNEMA VE TİYATRO İSTATİSTİK...

– Türkiye genelinde sinema seyircisi sayısı geçen […]

ORGANİK YUMURTA ÇİFTÇİNİN YÜ...

Ordu Büyükşehir Belediyesi; “Sağlanan organik yarka desteğiyle […]

AKKUŞ İLGEZDİ; “ADALETTE ÇİF...

Ihlamur Festivaline katılan CHP Milletvekili ve PM […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]