ERSİN; “VATANDAŞ BEKLEMEKTEN BIKTI”

31 May 2017 Çar 13:24
Bu haber 150 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Barbaros Mahallesi Muhtarı Ercan Ersin’le mahallenin sorunları üzerinde konuştuk. Cadde ve sokakların uzun zamandır hizmet görmediğini belirten Barbaros Mahallesi Muhtarı Ercan Ersin; nedeninin imardaki belirsizlik, vatandaşın sesini duymayan devlet ve altyapı hizmetlerini yapan kurumların mahallemiz ile ilgili bir planlarının olmadığından kaynaklandığını söyledi.

Ercan Ersin açıklamalarına şöyle devam etti:

“VATANDAŞ BEKLEMEKTEN BIKTI”

Ersin; “Vatandaşlar firmaları çok araştırmadan yerlerini vermeye başladı. Vatandaş,  sesini duymayan devlete,  Müteahhitler üzerinden baskı yapmak, sözü bizden daha çok geçiyor dedikleri için 5 yıldır bunun üzerinden gittiler ve firmalarla anlaşmaya başladılar.

İmar çıkmadan, neyin ne olduğu belli olmadan gidip imza atarak yerlerini vermenin doğru olmadığını anlatıyoruz ama vatandaşta beklemekten bıktı” dedi.

“BELİRSİZLİK YÜZÜNDEN VATANDAŞHİÇ BİR ŞEY YAPAMIYOR”

Cadde ve sokakların uzun zamandır hizmet görmediğini söyleyen Ersin nedenini şöyle açıkladı: “ Bir ton asfaltın maliyeti çok yüksek.  Yaptığınız işin ömrü belli değil. Bir asfalt döküldüğü zaman en az o alanda 7-8 yıl herhangi bir işlemin yapılmaması lazım. Bir kez kazıldığı zaman o asfalt ölmüş oluyor.

Bizde altyapı hizmetlerini yürüten birimlerle tek tek görüşerek bu ay veya bu yıl bir çalışmanız var mı? Ancak mahallemizde yaklaşık son üç yıldır sadece yamalar yapılıyor. Bir sokağı kazıyıp tertemiz bir asfalt yapamıyoruz.  Maliyeti yüksek ne olacağımızı bilmiyoruz. Bugün mü yarın mı yıkılacak diye belirsizlik yüzünden yapamıyoruz. Vatandaş evin içindeki tadilatı yapamıyor çünkü yarın müteahhitte vereceğimin konumunda yaşıyor. Masraftan kaçınıyor” diye konuştu.

“5 YILDIR İMAR SORUNUNU ÇÖZEMİYORLAR”

Ersin; “Hiç kimse rahat bir şekilde hareket edemiyor. Her şeyimiz, her anımız, her adımımız imara kitlenmiş kalmış durumda. Büyükşehir Belediyesinin bir an önce 1/5000’lik planları sorunsuz yapıp bize gönderse sorunlar çözülür. Siz 15 yıldır Büyükşehirsiniz bir mahallede imar çıkarıyorsunuz bize sormuyorsunuz. Bizden sonra birçok ilçenin imar planları çıktı maalesef 5 yıldır Barbaros Mahallesinin imar sorununu çözemiyorsunuz?” diyerek sitem etti.

“DAMARDA AKAN KANA BİR NEBZE VİTAMİN VERSİNLER YETER”

Ersin, son olarak imar planları ile ilgili Büyükşehir Belediyesine tepki göstererek; “Bir yolluyorsunuz transferde %25 emsal kesiyorsunuz. Bir yolluyorsunuz yeşil ve konut alanlarını alıyorsunuz apayrı bir yere götürüyorsunuz. Bunları baştan çözün ki hem biz her seferinde okuyup inceleyip uğraşmayalım, nasıl olsa o planı yaparken bizi dikkate almıyorsunuz zaten nede vatandaş sorun yaşasın.  Su ana kadar sanki yapılan tüm işlemler süreç biraz daha uzasın gibi geliyor. İnşallah artık bitti diyoruz, sona gelindi. Versinler de teşekkür edelim, versinler de pankartlarımızı açarak baş tacı edelim.  Yeter ki şu vatandaşın sorunu çözülsün, akan damardaki kana bir nebze vitamin versinler. Başka bir şey istemiyoruz” şeklinde ifadeler kullandı.

Benzer Haberler

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Yorum 
0

Beşiktaş, UEFA Şampiyonlar Ligi G Grubu 3. hafta mücadelesinde deplasmanda Monaco’yu 2-1 yenerek üçte üç yaptı ve gruptan çıkma adına büyük avantaj yakaladı. Beşiktaş, UEFA Şampiyonlar Ligi G Grubu 3. haftasında deplasmanda Monaco ile karşı karşıya geldi. Maçın 30. dakikasında Monaco, öne geçti. Balde’nin pasıyla ceza sahası içi sol çaprazda topla buluşan Falcao, Pepe’den sıyrıldıktan sonra yaptığı vuruşla meşin […]

Yorum 
0

Ataşehir Belediye Meclis toplantısında Âşık Veysel ve Mustafa Kemal mahallelerini kapsayan ve Büyükşehir Meclisi’nden çıkan 1/5000’lik Nazım İmar Planlarıyla ilgili iddialara cevap veren Ak parti Meclis Grup Başkanı M.Cevat Arzık; “Buradaki amaç dönüşüm mü? Yoksa para kazanmak mı? Tabiî ki dönüşüm olmalı. Çarpık ve düzensiz binalar varsa başta bunu dönüşüme uygun bir şekilde modellenmesi gerekir” […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


ARZIK; “AMAÇ DÖNÜŞÜM MÜ?PARA...

Ataşehir Belediye Meclis toplantısında Âşık Veysel ve […]

KARADAĞ; “BU SİYASİ Bİ...

Ataşehir Belediye Meclisi’nde tartışmalara neden olan Âşık […]

MECLİS OTURUMUNDA İMAR PLANL...

Ataşehir Belediye Meclisi Meclis 1.Başkanvekili Sadi Özata […]

İŞSİZLİK RAKAMLARI AÇIKLANDI

Türkiye’de işsizlik oranı, temmuzda geçen yılın aynı […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]