“BİLGİLİ, SAYGILI İNSANLARA İHTİYACIMIZ VAR”

28 May 2017 Paz 13:42
Bu haber 164 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Şehit Cengiz Hasbal Ortaokulu öğrencileri, okulun bahçesinde düzenlenen 2016 – 2017 yılı mezuniyet töreninin de mezuniyetin sevincini yaşadılar. Törende konuşan Okul Müdürü Hülya Özyürek; “Hem kendisine hem karşısındakine güvenen, doğru sözlü, her türlü haksızlığa karşı duran, toplumdaki tüm bireylerin farklıklarına ve bireysel özgürlüklerine saygı duyan, yeterli bilgi donanımına sahip insanlara ihtiyacı var ülkemizin” dedi.

 

Okulda düzenlenen törene; Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan,  Ataşehir Belediyesi Meclis Başkanı Sadi Özata, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Özgenç,Okul Müdürü Hülya Özyürek, Ataşehir Eğitim Derneği Başkanı İsmail Dağ, Esatpaşa mahalle Muhtarı Turan Kızıldaş, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

DSCF4384

Çeşitli tasarımların yer aldığı sergi açılışı gerçekleştirildikten sonra protokol tören alanına geçti.

DSCF4406

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın kendilerine hazırlanan alandan tören geçidi ile sahne gelen öğrencilere sınıf öğretmenleri tarafından temsili diploma verildikten sonra alandaki yerlerine geçtiler.

YETERLİ BİLGİ DONANIMINA SAHİP İNSANLARA İHTİYACI VAR ÜLKEMİZİN

Törenin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Hülya Özyürek, Şehit Cengiz Hasbal Ortaokulu olarak 2016 – 2017 Eğitim-Öğretim yılı mezunlarımızı uğurlamak için bir araya geldiğimiz bu özel günde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim diyerek; “ Sevgili öğrenciler, 4 yıllık bir eğitimin sonunda sizleri heyecanla beklediğiniz lise hayatınıza uğurluyoruz. Okulumuzdan acı tatlı birçok farklı duygularla ayrılıyorsunuz. Bize emanet edildiğiniz günden buyana amacımız her birinizin çağın gerektirdiği değişime ve yeniliklere açık ancak kendi öz değerlerini bilen, milli ve manevi değerlerine, devletine sahip çıkan bireyler olarak yetişmenizi sağlamaktır. Hem kendisine hem karşısındakine güvenen, doğru sözlü, her türlü haksızlığa karşı duran, toplumdaki tüm bireylerin farklıklarına ve bireysel özgürlüklerine saygı duyan, yeterli bilgi donanımına sahip insanlara ihtiyacı var ülkemizin. Bu bilinçle sizleri geleceğe hazırlarken kurallar koymamız, bazen zorlamamız iyi birer insan olarak yetişmeniz içindir” dedi.

DSCF4441

Özyürek; “ Sevgili veliler; henüz 11 yaşındayken elinden tutup bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınızla birlikte siz de mezun oluyorsunuz. En çok siz gurur duymalısınız. Onlara önce hayal kurmayı ve asla vazgeçmemeyi öğreten sevgili öğretmenlerim, okul aile birliğimiz, okulumuzun olmazsa olmazları, gizli kahramanlarımız okul çalışanlarımız; hepinize teşekkür ediyorum. Öğrencilerime başarılar diliyorum” diye konuştu.

Özyürek, konuşmasının ardından tüm derslerde başarı elde eden okul birincisine plaketini verdi.

DSCF4448

Okul birincisi plaketini aldıktan sonra öğretmenlerine teşekkür ederek Yaş Kütüğüne dönemin mezuniyet plaketi çaktı.

DSCF4455

Öğretmen konuşmasından sonra Bayrak ve Flama devir teslim töreni ardından Keplerin atılmasıyla tören sona erdi.

DSCF4453 DSCF4437 DSCF4434 DSCF4430 DSCF4425 DSCF4420 DSCF4409 DSCF4412 DSCF4415 DSCF4418 DSCF4407 DSCF4398 DSCF4387

 

 

Benzer Haberler

Dışişleri ile Maliye Bakanlıklarına ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete‘de yayımlanan atama kararlarına göre, Dışişleri Bakanlığı’nda açık bulunan birinci derece kadrolu Dış Politika Danışma Kurulu Üyeliğine Büyükelçi Sadık Arslan atandı. Maliye Bakanlığında açık bulunan birinci derece kadrolu Gelir Politikaları Genel Müdürlüğü görevine ise Burcu Aydın Özüdoğru getirildi.

Yorum 
0

Cerrahi alet üretimiyle öne çıkan Samsun’da, her aşaması titizlikle yapılan ve işçiliğin önem kazandığı ameliyat aletlerinin üretiminin yapıldığı 50’den fazla firmada, yaklaşık 2 bin kişi istihdam ediliyor. Cerrahi alet üretiminde dünyada Almanya Tuttlingen, Pakistan Sialkot‘den sonra üçüncü sırayı alan Samsun‘da, 2 bin kişinin istihdam edildiği 50’den fazla firmada 15 bin türde medikal alet üretiliyor. Dünyada cerrahi alet üretiminde üçüncü kümelenme merkezi […]

Yorum 
0

İzmir’in Urla ilçesinde yaşayan 3 genç kız, profesyonel eğitimini aldıkları binicilik sporuna dikkati çekmek amacıyla ilçede atla dolaşıyor. İzmir‘in Urla ilçesinde yaşayan 3 kız arkadaş, binicilik sporuna dikkati çekmek amacıyla ilçede atlarla dolaşıyor. Urla’ya 7 kilometre uzaklıktaki Kuşçular Mahallesi’nde yaşayan Ayşegül Vardar, Semra Şahin ile Sude Şekeroğlu, geçen yıl bir çiftlikte binicilik eğitimi almaya başladı. Aradan geçen sürede […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


ATAMA KARARLARI

Dışişleri ile Maliye Bakanlıklarına ilişkin atama kararları […]

MGK BİLDİRİSİ: REFERANDUM GA...

MGK bildirisinde, “IKBY’nin 25 Eylül 2017 tarihinde […]

SINIRDAKİ DUVAR AY SONUNDA B...

Yurda yasa dışı geçişleri önlemek, teröristlerin ülkeye […]

KOCAELİ AÇIKLARINDA GÖÇMEN T...

Kocaeli/Kefken açıklarında içerisinde göçmenlerin bulunduğu bir balıkçı […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]