“BİLGİLİ, SAYGILI İNSANLARA İHTİYACIMIZ VAR”

28 May 2017 Paz 13:42
Bu haber 209 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Şehit Cengiz Hasbal Ortaokulu öğrencileri, okulun bahçesinde düzenlenen 2016 – 2017 yılı mezuniyet töreninin de mezuniyetin sevincini yaşadılar. Törende konuşan Okul Müdürü Hülya Özyürek; “Hem kendisine hem karşısındakine güvenen, doğru sözlü, her türlü haksızlığa karşı duran, toplumdaki tüm bireylerin farklıklarına ve bireysel özgürlüklerine saygı duyan, yeterli bilgi donanımına sahip insanlara ihtiyacı var ülkemizin” dedi.

 

Okulda düzenlenen törene; Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan,  Ataşehir Belediyesi Meclis Başkanı Sadi Özata, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Özgenç,Okul Müdürü Hülya Özyürek, Ataşehir Eğitim Derneği Başkanı İsmail Dağ, Esatpaşa mahalle Muhtarı Turan Kızıldaş, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

DSCF4384

Çeşitli tasarımların yer aldığı sergi açılışı gerçekleştirildikten sonra protokol tören alanına geçti.

DSCF4406

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın kendilerine hazırlanan alandan tören geçidi ile sahne gelen öğrencilere sınıf öğretmenleri tarafından temsili diploma verildikten sonra alandaki yerlerine geçtiler.

YETERLİ BİLGİ DONANIMINA SAHİP İNSANLARA İHTİYACI VAR ÜLKEMİZİN

Törenin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Hülya Özyürek, Şehit Cengiz Hasbal Ortaokulu olarak 2016 – 2017 Eğitim-Öğretim yılı mezunlarımızı uğurlamak için bir araya geldiğimiz bu özel günde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim diyerek; “ Sevgili öğrenciler, 4 yıllık bir eğitimin sonunda sizleri heyecanla beklediğiniz lise hayatınıza uğurluyoruz. Okulumuzdan acı tatlı birçok farklı duygularla ayrılıyorsunuz. Bize emanet edildiğiniz günden buyana amacımız her birinizin çağın gerektirdiği değişime ve yeniliklere açık ancak kendi öz değerlerini bilen, milli ve manevi değerlerine, devletine sahip çıkan bireyler olarak yetişmenizi sağlamaktır. Hem kendisine hem karşısındakine güvenen, doğru sözlü, her türlü haksızlığa karşı duran, toplumdaki tüm bireylerin farklıklarına ve bireysel özgürlüklerine saygı duyan, yeterli bilgi donanımına sahip insanlara ihtiyacı var ülkemizin. Bu bilinçle sizleri geleceğe hazırlarken kurallar koymamız, bazen zorlamamız iyi birer insan olarak yetişmeniz içindir” dedi.

DSCF4441

Özyürek; “ Sevgili veliler; henüz 11 yaşındayken elinden tutup bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınızla birlikte siz de mezun oluyorsunuz. En çok siz gurur duymalısınız. Onlara önce hayal kurmayı ve asla vazgeçmemeyi öğreten sevgili öğretmenlerim, okul aile birliğimiz, okulumuzun olmazsa olmazları, gizli kahramanlarımız okul çalışanlarımız; hepinize teşekkür ediyorum. Öğrencilerime başarılar diliyorum” diye konuştu.

Özyürek, konuşmasının ardından tüm derslerde başarı elde eden okul birincisine plaketini verdi.

DSCF4448

Okul birincisi plaketini aldıktan sonra öğretmenlerine teşekkür ederek Yaş Kütüğüne dönemin mezuniyet plaketi çaktı.

DSCF4455

Öğretmen konuşmasından sonra Bayrak ve Flama devir teslim töreni ardından Keplerin atılmasıyla tören sona erdi.

DSCF4453 DSCF4437 DSCF4434 DSCF4430 DSCF4425 DSCF4420 DSCF4409 DSCF4412 DSCF4415 DSCF4418 DSCF4407 DSCF4398 DSCF4387

 

 

Benzer Haberler

Ataşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ataşehir Belediye Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği Ataşehir okullar arasında yapılacak olan sportif müsabakaların kuraları çekildi. Ataşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ataşehir Belediye Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği çeşitli branşlardaki birçok sportif müsabakaların kuraları düzenlenen törenle çekildi. Ataşehir’de bulunan ve […]

Yorum 
0

Ataşehir Birlik Platformu Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri “Milli Birlik” adına Ataşehir Mahalle Muhtarları ve Ataşehir basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldiler. Toplantıda konuşan Birlik Platformu Başkanı Dr. Osman Arıkan; “Milli Birliği oluşturmak için siz muhtarların desteğine her zaman ihtiyacımız var. Çünkü sizler devletimizin mahallelerdeki Uç Beylerisiniz, devletin mahallelerdeki elisiniz, kolusunuz” dedi. Ataşehir Birlik […]

Yorum 
0

“FARKI FARK ETMEK” Çok çalıştınız, çok yoruldunuz, kasım ayında hafta sonu dinlenmeyi, gerçekten gevşemeyi hak ettiniz. Hafta sonları hepimizin kaliteli zaman geçirmek istediği tatil günleri. Hem dinlenmek, hem eğlenmek, hem de farkındalığınızı artırmak, kendinize zaman ayırmak istiyorsanız bu festival tam size göre! Dünya Değişim Akademisi tarafından İstanbul’un şirin beldesi Şile’de düzenlenecek olan“Uluslararası Farkındalık Festivali” sizlere oksijen […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


“DEVLETİMİZİN MAHALLELERDEKİ...

Ataşehir Birlik Platformu Başkan ve Yönetim Kurulu […]

MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği kurucu yöneticileri […]

1000 ÇOCUĞU GİYDİRME PROJESİ...

Ataşehir’de bir ilki gerçekleştiren il derneklerinin katkı […]

ÇANTADAN KAÇAK KÖPEK YAVRULA...

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bez pazar poşetlerin arasında […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]