KOL; “ENGELLİ BAKAN İSTİYORUZ”

18 May 2017 Per 11:27
Bu haber 117 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Sevgi Seli Derneği;  “Engelli bakan istiyoruz” Kampanyasının basın açıklamasını 14 Mayıs Pazar günü Üsküdar Marmara ray önünde üç Federasyon, yirmi STK,  Üsküdar halkı ve birçok engelli  vatandaşın yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Konu ile ilgili Sevgi Seli Derneği Genel merkezinden gelen basın bülteni şöyle.

Sevgi Seli Derneği Genel Başkanı  Fahri Kol’un  önderliğinde 2 ay önce  birçok federasyon ve Derneğin bir araya gelmesi ile  Engelli Bakan istiyoruz platformu oluşturuldu. Basın açılamasına STK başkanları, engelli üyeler ve Üsküdar halkı yoğun ilgi gösterdi. Program Platform Başkanı Fahri Kol’un açılış konuşması ile başladı.

Başkan Fahri Kol’un yaptığı selamlama konuşmasında;  “ Türkiye de 10 binin üzerinde engelli var. Aileleri ile birlikte 40 milyon kişiye tekabül etmektedir. Bu büyük kitlenin sorunlarına daha hızlı çözüm üretilmesi için,  bizi en  iyi anlayan damdan düşen bir engelli bir bakan olmalıdır” diyerek konuya vurgu yaptı.

Kol; “Aile ve sosyal  Bakanlığımızın takdire değer çok güzel çalışmaları var. Ancak Aile kavramı bütün Türkiye’yi hepimizi kapsamaktadır. Dolaysıyla ile engelliler bu geniş ve büyük denizin içinde yeterince görülememektedir. Temsilen Kabinede bir Engelli Bakanın olması gerektiğini düşünmekteyiz.  Kabinede her kesimi temsil eden Erkeği kadını Lazı Kürtü varken neden engelli bir bakan olmasın, engellilerin yaşadığı sıkıntıları engelli bakanımızın daha iyi anlayacağını ve daha hızlı çözüm üreteceği kanaatindeyiz” dedi.

 

IMG_2620

Platform Başkanı Fahri KOL un konuşması sürekli Engelli Bakan istiyoruz sloganları ile kesilerek  desteklendi. Başkan konuşmasına; “ Avrupa ülkelerinin birçoğunda engelli bakan varken gelişen büyük Türkiye’de neden olmasın. Bizim neyimiz eksik. Çok Değerli donanımlı Engelli vekillerimiz bu işin piri STK Federasyon başkanı arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımızdan  Bakanda olur Vali’de, İnşallah 2019 yerel seçiminde Siyasi büyüklerimiz Belediye başkanı aday gösterilir bizde halk olarak STK lar olarak destekler seçeriz. Hangi siyasi görüşten Partiden olursa olsun yeter ki Engelli olsun bizi en iyi biz anlarız. Engelli aday çıktığı takdirde olan gücümüzle destekleyeceğiz. Tabi ki HDP hariç. Tek isteğimiz önümüzdeki Siyasi Engeller kalksın seçilmek için imkân verilsin. En iyi hizmeti ülkemiz için yaparız” diye konuştu.

Konuşmak için söz Alan Ataşehir Birlik Platformu Başkanı Uzm. Dr. Osman Arıkan, UGADER Başkanı Sevda Yılmaz, EHED Başkanı Bakan Müşaviri Ayhan Metin, Ataşehir Trabzonlular Derneği Başkan Yardımcısı İsmail Dağ, Sivas Ak Der Genel Sekreteri Şule Polat ve ismini yazamadığımız birçok dernek başkanın konuşması ile program geç saatlere kadar devam etti.

IMG_2670

Kapanış konuşmasını yapmak üzere tekrar  kürsüye gelen Genel Başkan Fahri Kol;  kampanya sürecinin ve birçok bölgede çalışmalarının devam edeceğini söyledi. “Pes Etmeyenler Daima Kazanır”Sözü ille Kampanyayı  Ankara’ya Başbakana ve Cumhurbaşkanına taşıyacaklarını anlatarak  Allah’ın izni ile siyasi büyüklerimiz bizi anlayışla karşılar ve hedefimize ulaşacağımızı ümit ediyoruz. 10 Milyon Engelli için Engelli Bakan istiyoruz diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Benzer Haberler

Ataşehir Belediyesi’yle ilgili son günlerde bazı medya kuruluşlarında, “CHP’den PKK’ya yardım”, “CHP’nin PKK yardımı kirli ittifakın belgesi” gibi başlıklar altında yer alan haber ve yorumlar ile ilgili Ataşehir Belediyesi’nden gelen Kamuoyuna Duyuru başlığı altında gönderilen basın açıklaması şöyle: Ataşehir Belediyesi’yle ilgili son günlerde bazı medya kuruluşlarında, “CHP’den PKK’ya yardım”, “CHP’nin PKK yardımı kirli ittifakın belgesi” […]

Yorum 
0

– Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan: – “Türkiye’nin kuzeyiyle güneyini bağlayacak 18 koridordan biri olan Ovit Tüneli’nde çalışmalar hızlandı. Tüneli, 2018’e kalmadan yılsonunda hizmete açacağız” – “Dünyanın en uzun ikinci karayolu tüneli olan Ovit’in hizmete girmesiyle Rize’yi İspir üzerinden Erzurum’a, oradan da ülkemizin güneyine bağlayacak önemli bir koridoru yapmış olacağız” ANKARA (AA) – ARİFE […]

Yorum 
0

– Türkiye genelinde sinema seyircisi sayısı geçen yıl, bir önceki yıla göre 3,3 azalarak 55 milyon 260 bin 600 kişi oldu – Söz konusu dönemde sinema salonu sayısı yüzde 5,4 artarak 2 bin 483’e yükseldi – Yerli film seyirci sayısı yüzde 8,9 azalarak 28 milyon 834 bin 409 kişi olurken, yabancı film seyirci sayısı yüzde […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


KAMUOYUNA DUYURU!

Ataşehir Belediyesi’yle ilgili son günlerde bazı medya […]

SİNEMA VE TİYATRO İSTATİSTİK...

– Türkiye genelinde sinema seyircisi sayısı geçen […]

ORGANİK YUMURTA ÇİFTÇİNİN YÜ...

Ordu Büyükşehir Belediyesi; “Sağlanan organik yarka desteğiyle […]

AKKUŞ İLGEZDİ; “ADALETTE ÇİF...

Ihlamur Festivaline katılan CHP Milletvekili ve PM […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]