KOL; “ENGELLİ BAKAN İSTİYORUZ”

18 May 2017 Per 11:27
Bu haber 220 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Sevgi Seli Derneği;  “Engelli bakan istiyoruz” Kampanyasının basın açıklamasını 14 Mayıs Pazar günü Üsküdar Marmara ray önünde üç Federasyon, yirmi STK,  Üsküdar halkı ve birçok engelli  vatandaşın yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Konu ile ilgili Sevgi Seli Derneği Genel merkezinden gelen basın bülteni şöyle.

Sevgi Seli Derneği Genel Başkanı  Fahri Kol’un  önderliğinde 2 ay önce  birçok federasyon ve Derneğin bir araya gelmesi ile  Engelli Bakan istiyoruz platformu oluşturuldu. Basın açılamasına STK başkanları, engelli üyeler ve Üsküdar halkı yoğun ilgi gösterdi. Program Platform Başkanı Fahri Kol’un açılış konuşması ile başladı.

Başkan Fahri Kol’un yaptığı selamlama konuşmasında;  “ Türkiye de 10 binin üzerinde engelli var. Aileleri ile birlikte 40 milyon kişiye tekabül etmektedir. Bu büyük kitlenin sorunlarına daha hızlı çözüm üretilmesi için,  bizi en  iyi anlayan damdan düşen bir engelli bir bakan olmalıdır” diyerek konuya vurgu yaptı.

Kol; “Aile ve sosyal  Bakanlığımızın takdire değer çok güzel çalışmaları var. Ancak Aile kavramı bütün Türkiye’yi hepimizi kapsamaktadır. Dolaysıyla ile engelliler bu geniş ve büyük denizin içinde yeterince görülememektedir. Temsilen Kabinede bir Engelli Bakanın olması gerektiğini düşünmekteyiz.  Kabinede her kesimi temsil eden Erkeği kadını Lazı Kürtü varken neden engelli bir bakan olmasın, engellilerin yaşadığı sıkıntıları engelli bakanımızın daha iyi anlayacağını ve daha hızlı çözüm üreteceği kanaatindeyiz” dedi.

 

IMG_2620

Platform Başkanı Fahri KOL un konuşması sürekli Engelli Bakan istiyoruz sloganları ile kesilerek  desteklendi. Başkan konuşmasına; “ Avrupa ülkelerinin birçoğunda engelli bakan varken gelişen büyük Türkiye’de neden olmasın. Bizim neyimiz eksik. Çok Değerli donanımlı Engelli vekillerimiz bu işin piri STK Federasyon başkanı arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımızdan  Bakanda olur Vali’de, İnşallah 2019 yerel seçiminde Siyasi büyüklerimiz Belediye başkanı aday gösterilir bizde halk olarak STK lar olarak destekler seçeriz. Hangi siyasi görüşten Partiden olursa olsun yeter ki Engelli olsun bizi en iyi biz anlarız. Engelli aday çıktığı takdirde olan gücümüzle destekleyeceğiz. Tabi ki HDP hariç. Tek isteğimiz önümüzdeki Siyasi Engeller kalksın seçilmek için imkân verilsin. En iyi hizmeti ülkemiz için yaparız” diye konuştu.

Konuşmak için söz Alan Ataşehir Birlik Platformu Başkanı Uzm. Dr. Osman Arıkan, UGADER Başkanı Sevda Yılmaz, EHED Başkanı Bakan Müşaviri Ayhan Metin, Ataşehir Trabzonlular Derneği Başkan Yardımcısı İsmail Dağ, Sivas Ak Der Genel Sekreteri Şule Polat ve ismini yazamadığımız birçok dernek başkanın konuşması ile program geç saatlere kadar devam etti.

IMG_2670

Kapanış konuşmasını yapmak üzere tekrar  kürsüye gelen Genel Başkan Fahri Kol;  kampanya sürecinin ve birçok bölgede çalışmalarının devam edeceğini söyledi. “Pes Etmeyenler Daima Kazanır”Sözü ille Kampanyayı  Ankara’ya Başbakana ve Cumhurbaşkanına taşıyacaklarını anlatarak  Allah’ın izni ile siyasi büyüklerimiz bizi anlayışla karşılar ve hedefimize ulaşacağımızı ümit ediyoruz. 10 Milyon Engelli için Engelli Bakan istiyoruz diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Benzer Haberler

İç İşleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye mahkeme süresince vekâlet edecek ve Cumartesi günü yapılacak olan seçimde Ak Parti adayını ismini açıklayan İl Başkanı Dr. Selim Temurci; adayımız Meclis Grup Başkanımız Mustafa Cevat Arzık’tır dedi. Ak Parti Ataşehir İlçe başkanlığı Binasında İl Başkanı Dr.Selim Temurci ve il başkan yardımcılarının yanı sıra […]

Yorum 
0

‘Ataşehir’in nesi meşhur?’ diye bir sokak röportajı yapsak, sanırım en çok ‘yemek mekânları’ cevabını alırız. 430.000 nüfuslu bir ilçede bu kadar çok yeme içme eyleminin var olması arzın ihtiyaca dönüştüğünü  gösteriyor. Et menüleri, balık çeşitleri, pizzalar, tatlılar, kahvaltı salonları, kahve keyif mekânları ve akla gelebilecek her şey farklı mekânlarda ilçede yayılmış bir durumda. Her biri […]

Yorum 
0

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıma kararının ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın “Doğu Kudüs Filistin’in başkentidir” açıklamasının ardından gözler bir kez daha bu kutsal şehre çevrildi. Müslümanların ilk kıblesi ve Hazreti Muhammed’in miraç yolculuğuna çıktığı yerolan Mescid-i Aksa ile Hristiyan ve Yahudilerin en kutsal mekanlarına ev sahipliği yapan Kudüs, 1917’de Osmanlı egemenliğinden çıktığından beri sıkıntılı günler yaşıyor. Doğu Kudüs‘ü 1967’de […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


BULANIK SOSYAL BELEDİYECİLİK...

Muş’un Bulanık Belediyesi, Aile Destek Merkezi, çeşitli […]

ATAŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS G...

  Ataşehir Belediyesi Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden […]

SIVASLILARDAN HEMŞERİLERİNE ...

Ataşehir Sivaslılar Platformu üyeleri, İç İşleri Bakanlığı […]

ÜSKÜDAR-ÜMRANİYE METROSU AÇI...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, Üsküdar-Ümraniye metrosunun […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]