KOL; “ENGELLİ BAKAN İSTİYORUZ”

18 May 2017 Per 11:27
Bu haber 149 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Sevgi Seli Derneği;  “Engelli bakan istiyoruz” Kampanyasının basın açıklamasını 14 Mayıs Pazar günü Üsküdar Marmara ray önünde üç Federasyon, yirmi STK,  Üsküdar halkı ve birçok engelli  vatandaşın yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Konu ile ilgili Sevgi Seli Derneği Genel merkezinden gelen basın bülteni şöyle.

Sevgi Seli Derneği Genel Başkanı  Fahri Kol’un  önderliğinde 2 ay önce  birçok federasyon ve Derneğin bir araya gelmesi ile  Engelli Bakan istiyoruz platformu oluşturuldu. Basın açılamasına STK başkanları, engelli üyeler ve Üsküdar halkı yoğun ilgi gösterdi. Program Platform Başkanı Fahri Kol’un açılış konuşması ile başladı.

Başkan Fahri Kol’un yaptığı selamlama konuşmasında;  “ Türkiye de 10 binin üzerinde engelli var. Aileleri ile birlikte 40 milyon kişiye tekabül etmektedir. Bu büyük kitlenin sorunlarına daha hızlı çözüm üretilmesi için,  bizi en  iyi anlayan damdan düşen bir engelli bir bakan olmalıdır” diyerek konuya vurgu yaptı.

Kol; “Aile ve sosyal  Bakanlığımızın takdire değer çok güzel çalışmaları var. Ancak Aile kavramı bütün Türkiye’yi hepimizi kapsamaktadır. Dolaysıyla ile engelliler bu geniş ve büyük denizin içinde yeterince görülememektedir. Temsilen Kabinede bir Engelli Bakanın olması gerektiğini düşünmekteyiz.  Kabinede her kesimi temsil eden Erkeği kadını Lazı Kürtü varken neden engelli bir bakan olmasın, engellilerin yaşadığı sıkıntıları engelli bakanımızın daha iyi anlayacağını ve daha hızlı çözüm üreteceği kanaatindeyiz” dedi.

 

IMG_2620

Platform Başkanı Fahri KOL un konuşması sürekli Engelli Bakan istiyoruz sloganları ile kesilerek  desteklendi. Başkan konuşmasına; “ Avrupa ülkelerinin birçoğunda engelli bakan varken gelişen büyük Türkiye’de neden olmasın. Bizim neyimiz eksik. Çok Değerli donanımlı Engelli vekillerimiz bu işin piri STK Federasyon başkanı arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımızdan  Bakanda olur Vali’de, İnşallah 2019 yerel seçiminde Siyasi büyüklerimiz Belediye başkanı aday gösterilir bizde halk olarak STK lar olarak destekler seçeriz. Hangi siyasi görüşten Partiden olursa olsun yeter ki Engelli olsun bizi en iyi biz anlarız. Engelli aday çıktığı takdirde olan gücümüzle destekleyeceğiz. Tabi ki HDP hariç. Tek isteğimiz önümüzdeki Siyasi Engeller kalksın seçilmek için imkân verilsin. En iyi hizmeti ülkemiz için yaparız” diye konuştu.

Konuşmak için söz Alan Ataşehir Birlik Platformu Başkanı Uzm. Dr. Osman Arıkan, UGADER Başkanı Sevda Yılmaz, EHED Başkanı Bakan Müşaviri Ayhan Metin, Ataşehir Trabzonlular Derneği Başkan Yardımcısı İsmail Dağ, Sivas Ak Der Genel Sekreteri Şule Polat ve ismini yazamadığımız birçok dernek başkanın konuşması ile program geç saatlere kadar devam etti.

IMG_2670

Kapanış konuşmasını yapmak üzere tekrar  kürsüye gelen Genel Başkan Fahri Kol;  kampanya sürecinin ve birçok bölgede çalışmalarının devam edeceğini söyledi. “Pes Etmeyenler Daima Kazanır”Sözü ille Kampanyayı  Ankara’ya Başbakana ve Cumhurbaşkanına taşıyacaklarını anlatarak  Allah’ın izni ile siyasi büyüklerimiz bizi anlayışla karşılar ve hedefimize ulaşacağımızı ümit ediyoruz. 10 Milyon Engelli için Engelli Bakan istiyoruz diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Benzer Haberler

AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri ve sporcuları 17 Ağustos Gölcük depremini anmak ve deprem gerçeğini unutturmamak için koşuyor AKUT Arama Kurtarma Derneği ve AKUT Spor Kulübü gönüllülerinden oluşan 30 atlet, Ataşehir’deki AKUT İskender Iğdır Lojistik Merkezi’nden start alarak, 17 Ağustos 1999 depreminin merkez üssü  Gölcük’e doğru koşuya başladılar. AKUT Spor Kulübü Atletizm sorumlusu Fatih Kocaman […]

Yorum 
0

Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali 18 Ağustos Cuma günü Yaşamaya Dair” oyunu ile son bulacak. Kadıköy Belediyesi tarafından bu yıl 15. Düzenlenen Tiyatro Festivali’nde 15 oyun izleyici ile buluştu.  Her akşam yaklaşık bin beş yüz kişinin katıldığı oyunları bugüne kadar yaklaşık 20 bin kişi izledi. Tüm oyunların ilgiyle izlendiği festival 18 Ağustos Cuma günü sona eriyor. […]

Yorum 
0

İstanbul’un mahallelerinde geceleri nöbet tutacak 386 bekçi, işbaşı yaptı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce mahallelerde güvenliğin sağlanması için seçilen, Özel Harekat polislerinin de katıldığı derslerde araç durdurma ve silah kullanma teknikleri eğitimlerini başarıyla geçen 386 bekçi, ilk mesailerine çıktı. Kentin farklı noktalarında güneşin batışından (22.00-06.00) doğuşuna kadar görev yapacak bekçilere ilk gün devriyesinde polisler eşlik etti.

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


AKUT GÖNÜLLÜLERİ GÖLCÜK DEPR...

AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri ve sporcuları […]

İSTANBUL’UN BEKÇİLERİ ...

İstanbul’un mahallelerinde geceleri nöbet tutacak 386 bekçi, işbaşı yaptı. […]

CHP’den ÖSYM İçin Araştırma ...

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, son olarak […]

CAN ÜMRANİYESPOR’U YEMEKTE A...

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniyespor yönetimini, […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]