KOL; “ENGELLİ BAKAN İSTİYORUZ”

18 May 2017 Per 11:27
Bu haber 185 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Sevgi Seli Derneği;  “Engelli bakan istiyoruz” Kampanyasının basın açıklamasını 14 Mayıs Pazar günü Üsküdar Marmara ray önünde üç Federasyon, yirmi STK,  Üsküdar halkı ve birçok engelli  vatandaşın yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Konu ile ilgili Sevgi Seli Derneği Genel merkezinden gelen basın bülteni şöyle.

Sevgi Seli Derneği Genel Başkanı  Fahri Kol’un  önderliğinde 2 ay önce  birçok federasyon ve Derneğin bir araya gelmesi ile  Engelli Bakan istiyoruz platformu oluşturuldu. Basın açılamasına STK başkanları, engelli üyeler ve Üsküdar halkı yoğun ilgi gösterdi. Program Platform Başkanı Fahri Kol’un açılış konuşması ile başladı.

Başkan Fahri Kol’un yaptığı selamlama konuşmasında;  “ Türkiye de 10 binin üzerinde engelli var. Aileleri ile birlikte 40 milyon kişiye tekabül etmektedir. Bu büyük kitlenin sorunlarına daha hızlı çözüm üretilmesi için,  bizi en  iyi anlayan damdan düşen bir engelli bir bakan olmalıdır” diyerek konuya vurgu yaptı.

Kol; “Aile ve sosyal  Bakanlığımızın takdire değer çok güzel çalışmaları var. Ancak Aile kavramı bütün Türkiye’yi hepimizi kapsamaktadır. Dolaysıyla ile engelliler bu geniş ve büyük denizin içinde yeterince görülememektedir. Temsilen Kabinede bir Engelli Bakanın olması gerektiğini düşünmekteyiz.  Kabinede her kesimi temsil eden Erkeği kadını Lazı Kürtü varken neden engelli bir bakan olmasın, engellilerin yaşadığı sıkıntıları engelli bakanımızın daha iyi anlayacağını ve daha hızlı çözüm üreteceği kanaatindeyiz” dedi.

 

IMG_2620

Platform Başkanı Fahri KOL un konuşması sürekli Engelli Bakan istiyoruz sloganları ile kesilerek  desteklendi. Başkan konuşmasına; “ Avrupa ülkelerinin birçoğunda engelli bakan varken gelişen büyük Türkiye’de neden olmasın. Bizim neyimiz eksik. Çok Değerli donanımlı Engelli vekillerimiz bu işin piri STK Federasyon başkanı arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımızdan  Bakanda olur Vali’de, İnşallah 2019 yerel seçiminde Siyasi büyüklerimiz Belediye başkanı aday gösterilir bizde halk olarak STK lar olarak destekler seçeriz. Hangi siyasi görüşten Partiden olursa olsun yeter ki Engelli olsun bizi en iyi biz anlarız. Engelli aday çıktığı takdirde olan gücümüzle destekleyeceğiz. Tabi ki HDP hariç. Tek isteğimiz önümüzdeki Siyasi Engeller kalksın seçilmek için imkân verilsin. En iyi hizmeti ülkemiz için yaparız” diye konuştu.

Konuşmak için söz Alan Ataşehir Birlik Platformu Başkanı Uzm. Dr. Osman Arıkan, UGADER Başkanı Sevda Yılmaz, EHED Başkanı Bakan Müşaviri Ayhan Metin, Ataşehir Trabzonlular Derneği Başkan Yardımcısı İsmail Dağ, Sivas Ak Der Genel Sekreteri Şule Polat ve ismini yazamadığımız birçok dernek başkanın konuşması ile program geç saatlere kadar devam etti.

IMG_2670

Kapanış konuşmasını yapmak üzere tekrar  kürsüye gelen Genel Başkan Fahri Kol;  kampanya sürecinin ve birçok bölgede çalışmalarının devam edeceğini söyledi. “Pes Etmeyenler Daima Kazanır”Sözü ille Kampanyayı  Ankara’ya Başbakana ve Cumhurbaşkanına taşıyacaklarını anlatarak  Allah’ın izni ile siyasi büyüklerimiz bizi anlayışla karşılar ve hedefimize ulaşacağımızı ümit ediyoruz. 10 Milyon Engelli için Engelli Bakan istiyoruz diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Benzer Haberler

Galatasaray ile Fenerbahçe futbol takımları, Süper Lig’de yarın yapacakları derbiyle tarihte 386. kez karşı karşıya gelecek Şimdiki Ülker Stadı’nın bulunduğu “Papazın Çayırı” olarak adlandırılan yerde 17 Ocak 1909 tarihinde yapılan ve Galatasaray‘ın 2-0 kazandığı özel maçla başlayan 108 yıllık rekabette, galibiyetlerde ve atılan gol sayısında Fenerbahçe’nin üstünlüğü bulunuyor. Sarı-lacivertliler, geride kalan 385 maçtan 146’sını kazandı, sarı-kırmızılı ekip bu […]

Yorum 
0

Ankara Üniversitesinden Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin yapılan açıklamada, minimal de olsa olumlu gelişmelerin bulunduğu, kötüye gidiş olmadığı ve uyutma işleminin devam ettiği bildirildi. Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal‘ın sağlık durumunda minimal de olsa olumlu gelişmeler bulunduğu, kötüye gidiş olmadığı ve uyutma işleminin devam ettiği bildirildi. Ankara Üniversitesinden, İbn-i Sina Hastanesinde tedavisi süren Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin yapılan açıklamada, […]

Yorum 
0

21 Ekim 1860 tarihinde Tercüman-ı Ahval gazetesinin  Agâh Efendi ve  İbrahim Şinasi‘nin yardımıyla ilk özel fikir gazetesi olarak yayım hayatına başlaması dolayısıyla Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.M. Naim Yağcı kutlama mesajı yayınladı. “Gazeteciler gününüz kutlu olsun” başlığıyla gönderdiği mesajı şöyle: “Temel görevi, gerçekleri, ahlaka aykırı, özel çıkar ve amaçlara alet etmeden, objektif bir şekilde, çarpıtmadan […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


“GAZETECİLER GÜNÜNÜZ KUTLU O...

21 Ekim 1860 tarihinde Tercüman-ı Ahval gazetesinin […]

ERDOĞAN İLE PUTİN TELEFONDA ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin […]

SOYLU, 200 ÖĞRENCİYLE BULUŞTU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz Anadoluyuz Projesi’ni […]

NÜFUS HİZMETLERİ KANUN TASAR...

Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]