SİMDEF’TEN EĞİTİME KATKI GECESİ

10 Nis 2017 Pts 15:12
Bu haber 260 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Kısa adı SİMDEF olan İmranlı Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen eğitime destek gecesine İmranlı dernekleri ve eğitim gönüllüleri katıldı.

 

Sivas İmranlı İlçesi derneklerinin bağlı olduğu İmranlı Dernekleri Federasyonu öncülüğünde Ataşehir Belediyesi’nin desteği ile düzenlenen Ataşehir’de Eğitime Destek Gecesi’nde İmranlılar başta olmak eğitime gönül veren Sivaslılar ve bazı STK’ lar destek verdi.

Ataşehir Silence İstanbul Hotel’de gerçekleştirilen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ile birlikte; CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, CHP PM Üyesi Turan Hançertli, CHP 24. Dönem İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Ataşehir Belediye Meclis 1. Başkanvekili Sadi Özata, Ataşehir Belediye Başkan yardımcıları Abdullah Der, İlhami Yılmaz ve Sadık Kayhan, Ataşehir, Maltepe ve Kartal’ın da aralarında olduğu belediye meclis üyeleri ile ilçe yönetim kurulu üyelerinin aralarında olduğu siyasi parti temsilcileri, Sivas ili ve İmranlı ilçesi başta olmak üzere, dernek, birlik, federasyon, vakıf ve STK başkan ve temsilcileri ile İmaranlılar, Sivaslılar ve davetliler katıldı.

DSCF1197

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi.

DSCF1257

“EĞİTİMDE GERİYE GİDİŞE DUR DEMEK İÇİN”

Ülkenin ortak sahiplerinden olmaktan onur duyduklarını kaydederek konuşmasına başlayan Sivas İmranlı Dernekleri Federasyonu (SİMDEF) Başkanı Süleyman Arıkan, sahiplerinden olduğu ülkede ortak görevleri de olduğunun bilincinde olduklarının söyleyerek; “Cumhuriyetimizin kurulduğu günden bu yan eğittim seferliğine rağmen bazı değerlerimizi yitiriyoruz. Eğitimdeki geriye gidişe dur demek ve İmranlı gençlerinin eğitim olanaklarını geliştirerek burs imkânı sağlamak amacı ile Eğitime Destek Gecesini düzenledik.  Desteklerinden dolayı Ataşehir Belediyesi ve Başkan Battal İlgezdi’ye ve katkı sunan diğer destekleyicilerimize, çalışanlarımıza teşekkür ederim dedi.

“BİZ STK’LARA YARDIMI GÖREV OLARAK GÖRÜYORUZ”

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi yaptığı konuşmada; “Ataşehir’de STK’lara yardımcı olmak, birlikte organizasyonlar yapmayı görev olarak görüyoruz. SİMDEF’in kurulduğu günden bugüne kadar başkanlığını yürüten Süleyman Arıkan ve yönetimini kutluyorum. Çok güzel bir gece. Sayın Başkan bu işleri çok iyi beceriyor. Ataşehir Belediye Başkanı olarak sizlerin yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

DSCF1267

“BU BİR ANAYASAL REJİM DEĞİŞİKLİĞİ”

Referandum sürecine de değinen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, referandumun seçim olmadığı, iddiaların aksine rejim değişikliği olduğunu söyleyerek; “Bildiğiniz gibi Nisan ayının 16’sında referandum var. Bu bir Cumhurbaşkanlığı, milletvekili, belediye başkanlığı seçimi değil. Anayasal rejim değişikliğidir. Sandığa giderek evet verenin de hayır verenin de başımızın üstünde yeri var. Hepsi bu ülkenin vatandaşı… Hiç kimsenin hayır veriyor diye terörist suçlamasına asla fırsat vermemeliyiz. Ben belediye başkanı olarak “HAYIR” diyorum. Ben bu ülkenin teröristi miyim ?” diye sordu.

DSCF1229

“ATATÜRK İLKELERİNİN VAR VEYA YOK OLMA SEÇİMİDİR”

Sivas’ın ayrı bir özelliği olduğuna değinen Başkan Battal İlgezdi; “Mustafa Kemal ve arkadaşları Cumhuriyetin temelini Sivas’ta attı. Eğer ben belediye başkanıysam, bu hanımefendiler, arkadaşlarımız buradaysa Mustafa Kemal ve arkadaşları sayesindedir. Ayın 16’sında oylanacak değişiklik Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinin var olma veya yok olma anlayışıdır. Hangi mezhepten, görüşten, siyasi anlayıştan vatandaşımız olursa olsun, hepsi bizim vatandaşımız.  Hiçbir siyasetçinin bu ülkede, ‘yüzde 50’si benim, yüzde 50’si başkasının’ diyerekten ayrıştırmaya hakkı yok” dedi.

DSCF1276

Tokluca köyünden Zekiye Hanım tarafında yapılan Atatürk tablosu hediye edilen Başkan İlgezdi ve ekibine teşekkür edilerek, desteklerinden dolayı plaket takdim edildi.

DSCF1290

“YÜKSEK OKUL BİNASININ TEMELİ 20 MAYIS’TA ATILACAK”

İmranlı Dernekleri Federasyonu (SİMDEF) yönetimi tarafından düzenlenen Eğitime deste Gecesi’nde konuşan İmranlı Sanayici Ve İş Adamları Derneği (İMSİYAD) Başkanı Celal Koç, İmranlı’da yüksek okul binası projesi çalışmalarının bittiğini, binanın temelinin 20 Mayıs’ta atılacağını duyurarak destek istedi.

DSCF1292

“GÜCÜMÜZÜN BİTTİ YERDE BAŞKA KURUMLARA GİDECEĞİZ”

Ataşehir Belediyesi ve Başkan Battal İlgezdi’nin diğer derneklere olduğu gibi ve özellikle de İmranlı ve Zara derneklerine desteğini verdiğini kaydeden CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, İmranlı ve Zaralıları başta olmak üzere Sivaslıların da bölgelerinde üzerine düşeni yapmaları gerektiğinin söyleyerek;“Bizim işadamlarımız ve kendi gücüyle bazı şeyleri yapacak güçteyiz. Gücümüzün bitti yerde başka kurumlara gideceğiz. Bunu başaracak erdemde insanlarımız ve güçlü derneklerimiz var” diye konuştu.

DSCF1298
Zara Geçlik Halk Oyunları Ekibi ve sanatçıların yerel kültürden örnekler sahnelediği gecede, geliri eğitime destek yararına kullanılmak üzere ihaleye çıkarılan tablo 10 bin TL’ye alıcı buldu.

DSCF1243 DSCF1246 DSCF1217 DSCF1229 DSCF1234 DSCF1214 DSCF1206 DSCF1211SİVAS, İMRANLİ DERNEKLERİ FEDERASYONU, ATAŞEHİR, ATAŞEHİR BELEDİYESİ

 

Benzer Haberler

Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşılmış oldu. Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı olurken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşıldı. AA muhabirinin Maliye Bakanlığı verilerinden yaptığı derlemeye göre, 2017 yılında 670 milyar 749 milyon 611 bin lira vergi tahakkuk etti. Bunun yüzde 79,9’una denk […]

Yorum 
0

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararında, 2016 Ocak ayında kurulan il ve ilçe seçim kurullarının 2 yıllık görev sürelerinin 2018 Ocak ayında dolacağından, bu kurulların Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 15, 18 ve 19. maddeleri hükümleri uyarınca 2018 Ocak ayının son haftası […]

Yorum 
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek. Resmi Gazete’nin 25 Ekim 2017 tarihli sayısında yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile İçişleri, Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına çeşitli yetkiler verilmişti. Milli Eğitim […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI Y...

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına […]

İSTANBUL BİR UÇTAN DİĞER UCA...

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her […]

ÇUKUROVA GÖÇMEN KUŞLARI AĞIR...

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını barındıran Çukurova, […]

ATAMAD GAZETECİLER GÜNÜNDE Y...

Kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]