BELEDİYE ARGUVANLI ÇOCUKLARI AĞIRLADI

04 Nis 2017 Sal 13:04
Bu haber 468 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Belediyesi, kardeş şehir Arguvan’dan gelen öğrencileri ve öğretmenleri ağırladı.

Arguvanlı öğrenciler Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi makamında ziyaret ettikten sonra Ataşehir’i gezdi. Ardından da İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini ilk kez görmenin mutluluğunu yaşadılar.

Ataşehir’de Düştepe Oyun Müzesi’ni gezen öğrenciler, geçmişten günümüze uzanan oyuncak dünyasına büyük ilgi gösterdi. Zaman tüneline girmişçesine 100 yıl öncesinden kalma ve dünyanın dört bir yanından toplanan oyuncakları inceleyen öğrencilerin mutluluğu görülmeye değerdi. Konuk öğrenciler ilk günün akşamında, 8. Ataşehir Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında sahnelenen “Yetersiz Bakiye” adlı oyunu izledi.

Programın ikinci gününde öğrenciler 1 Nisan Cumartesi günü Kalamış Yelken Kulübü Dr. Asım Macit Eğitim Tesisleri’nde denizle tanışmanın heyecanını yaşadı. Yelkenli tekne ile açılarak ilk deniz tecrübelerini de yaşayan çocuklara, Kalamış Yelken sporunun ne olduğu, doğanın gücü, bilgi ve beceri ile birleştirip yelkenli teknenin sevk ve idaresi, teknik ve taktikle hedefe ulaşılması gibi konularda, eğitmenlerden bilgi aldılar.

Gezinin üçüncü ve son gününde öğrenciler Dolmabahçe Sarayı ve Yerebatan Sarnıcı’nı gezdi, akşam da Fenerbahçe-Tofaş basketbol maçını izlediler.

İstanbul’u yakından görüp tanıma fırsatı buldukları için Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye teşekkürlerini ileten öğrenciler, pazartesi günü Malatya’ya döndü.

AR3 AR AR 2

Benzer Haberler

Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşılmış oldu. Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı olurken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşıldı. AA muhabirinin Maliye Bakanlığı verilerinden yaptığı derlemeye göre, 2017 yılında 670 milyar 749 milyon 611 bin lira vergi tahakkuk etti. Bunun yüzde 79,9’una denk […]

Yorum 
0

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararında, 2016 Ocak ayında kurulan il ve ilçe seçim kurullarının 2 yıllık görev sürelerinin 2018 Ocak ayında dolacağından, bu kurulların Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 15, 18 ve 19. maddeleri hükümleri uyarınca 2018 Ocak ayının son haftası […]

Yorum 
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek. Resmi Gazete’nin 25 Ekim 2017 tarihli sayısında yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile İçişleri, Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına çeşitli yetkiler verilmişti. Milli Eğitim […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI Y...

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına […]

İSTANBUL BİR UÇTAN DİĞER UCA...

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her […]

ÇUKUROVA GÖÇMEN KUŞLARI AĞIR...

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını barındıran Çukurova, […]

ATAMAD GAZETECİLER GÜNÜNDE Y...

Kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]