“SPOR BAĞIMLILIĞIN PANZEHİRİDİR”

27 Mar 2017 Pts 10:26
Bu haber 317 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Site Spor Kulübü, Ataşehir Belediyesi Yeni Hayat Gençlik Merkezi’nin desteği ile “Uyuşturucuya Hayır” sloganıyla bir farkındalık etkinliği düzenledi. Etkinlikte konuşan Sadık Kayhan; “Spor bağımlılığın panzehiridir” dedi.

Ataşehir Site Spor Kulübü, Ataşehir Belediyesi Yeni Hayat Gençlik Merkezi’nin desteği ile Futbol Sahasında verdiği kahvaltıda,“Uyuşturucuya Hayır” sloganıyla bir farkındalık yaratarak, bu konuda mağdur olan mahallelerde ki vatandaşları uyuşturucu satanlara ve bağımlılarına karşı birlikte mücadeleye etmeye davet ettiler.

Toplantıya; Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ataşehir Belediye Başkan Vekili Sadık Kayhan, İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve yönetim kurulu üyelerinde Yusuf Demir, Ertuğrul Baysal, Mahir Ünal, Ataşehir Belediye Meclis Başkanı Sadi Özata, Ak Parti Belediye Meclis Üyesi İsmail Levent,  Ataşehir Belediyesi CHP Meclis üyeleri Ekrem Köse, Akan Buztaş ve Tuncay Orhan, Ataşehir Belediye Başkan yardımcıları Hüseyin Hışman, Abdullah Der, Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu, komşu mahalle muhtarları ve vatandaşlar ile Site Spor’un genç oyuncuları katıldı.

DSCF9993

Site Spor Kulübü Başkanı Ahmet Keçeci yaptığı açılış konuşmasında; “ Amacımız bölgemizdeki 170 bin nüfuslu olan 5 mahallemiz de emniyet güçlerin yapmış olduğu uyuşturucu ile mücadelede bizlerde bir nebze destek olmak adına dikkat çekmek için bu toplantıyı düzenledik. Bu konuda bize destek veren gençlerimize, belediye ekibine ve Ataşehir kaymakamlığı Emniyet müdürlüğüne teşekkür ediyorum” dedi.

DSCF9985

Ataşehir kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, bugün sağlıklı yaşamla ilgili yapmış oldukları farkındalık programında beraberiz diyerek; “ Devletin en önemli görevlerinden birisi çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır.  Gençlerimizin etrafında kol gezen kötülük saçanlardan uzak tutmalıyız. Bu anlamda ilçemizin değişik mahallelerimizde çalışmalarımız var. Kaymakamlık bünyesinde bulunan sağlıklı yaşam büromuz bağımlılıkla ilgili mücadele faaliyetlerini sürdürüyor. Belediyemizle ortak yürüttüğümüz projelerimiz var. İlçe Milli Eğitim ve Sağlık Müdürlüğü’nün çalışmaları ve uygulamaları var. Bu anlamda gençlerimizi bu kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve onlara sağlıklı bir gelecek sağlamak adına tüm kurumlarımızla birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu programı düzenleyenlere ve katkı sunan herkese teşekkür eder sağlıklı günler dilerim”  diye konuştu.

DSCF9989

Ataşehir Belediye Başkan Vekili S.Sadık Kayhan da Belediye Başkanım Battal İlgezdi adına hepinizi saygıyla selamlıyorum dedikten sonra yaptığı konuşmasında; “Birçok spor kulübünde yöneticilik yaptım. Uyuşturucu çetelerin neler yapacağına şahit olan bir arkadaşınızım. Bağımlılığa panzehir olan özellikle sporu engellemek adına bizim spor kulübümüzü yaktılar. Araçlarımızı kurşunladılar. Bunları yaşamış bir arkadaşınız olarak Site Sporu bu gün düzenlemiş olduğu bu farkındalık toplantısından dolayı yönetimi kutlamak istiyorum” şeklinde ifade etti.

DSCF9997

Kayahan; “Bağımlılığın önüne geçmenin tek yolu, annelerin çocukların nasıl bir ortamda olduklarının farkında olmaları, nerelere gittiklerini, kimlerle arkadaşlık ettiklerini, paralarını nasıl harcadığını ve çocuğundaki değişiklikleri fark ettikleri zaman onun önüne geçebilirler.  Biz belediye olarak kaymakamlığımızla ortak bir çalışma ile binlerce aileye erişildi ve gerekli eğitimler verildi. Bu çalışmalar devam ediyor.  Her türlü bağımlılığın önüne geçebilmek adına yapılan tüm çalışmaları kutluyorum” dedi.

Protokol konuşmalarının sonunda Ataşehir Belediyesi Yeni Hayat Gençlik Merkezi koordinatörleri merkezin çalışmaları  sırasında 15 bin aileye ulaştıklarını söylediler.

DSCF9979 DSCF0012 DSCF0011

Benzer Haberler

AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri ve sporcuları 17 Ağustos Gölcük depremini anmak ve deprem gerçeğini unutturmamak için koşuyor AKUT Arama Kurtarma Derneği ve AKUT Spor Kulübü gönüllülerinden oluşan 30 atlet, Ataşehir’deki AKUT İskender Iğdır Lojistik Merkezi’nden start alarak, 17 Ağustos 1999 depreminin merkez üssü  Gölcük’e doğru koşuya başladılar. AKUT Spor Kulübü Atletizm sorumlusu Fatih Kocaman […]

Yorum 
0

Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali 18 Ağustos Cuma günü Yaşamaya Dair” oyunu ile son bulacak. Kadıköy Belediyesi tarafından bu yıl 15. Düzenlenen Tiyatro Festivali’nde 15 oyun izleyici ile buluştu.  Her akşam yaklaşık bin beş yüz kişinin katıldığı oyunları bugüne kadar yaklaşık 20 bin kişi izledi. Tüm oyunların ilgiyle izlendiği festival 18 Ağustos Cuma günü sona eriyor. […]

Yorum 
0

İstanbul’un mahallelerinde geceleri nöbet tutacak 386 bekçi, işbaşı yaptı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce mahallelerde güvenliğin sağlanması için seçilen, Özel Harekat polislerinin de katıldığı derslerde araç durdurma ve silah kullanma teknikleri eğitimlerini başarıyla geçen 386 bekçi, ilk mesailerine çıktı. Kentin farklı noktalarında güneşin batışından (22.00-06.00) doğuşuna kadar görev yapacak bekçilere ilk gün devriyesinde polisler eşlik etti.

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


AKUT GÖNÜLLÜLERİ GÖLCÜK DEPR...

AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri ve sporcuları […]

İSTANBUL’UN BEKÇİLERİ ...

İstanbul’un mahallelerinde geceleri nöbet tutacak 386 bekçi, işbaşı yaptı. […]

CHP’den ÖSYM İçin Araştırma ...

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, son olarak […]

CAN ÜMRANİYESPOR’U YEMEKTE A...

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniyespor yönetimini, […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]