Siparişlere yetişemiyor

17 Oca 2017 Sal 15:29
Bu haber 223 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Siirtli ev hanımı, meraktan başladığı kokulu taş tasarım, bebek süsleme ve süs eşyaları işini geliştirerek satmaya başladı. Şimdilerde ise siparişlere yetişemiyor.

Bahçelievler Mahallesi’nde ikamet eden 3 çocuk annesi Hatice Bayat, bundan 3 yıl önce bir arkadaşının vasıtasıyla ham maddesi mermer tozundan yapılan, içine koku ve çeşitli renk boyaların karışımıyla elde edilen kokulu taş tasarımcılığı işine başladı. Oturduğu evin salonunu atölyeye dönüştürüp akşamları el emeği göz nuru dökerek yaptığı tasarımlar internetten alıcı bulunca işini geliştirdi.

“Her şey önce meraktan başladı”
Tasarım çeşitlerinin yoğun talep görmesi karşısında ürün çeşitlerini artırıp işini daha da geliştirme kararı alan Bayat, “Aslında işle tanışmam Zeynep adında bir arkadaşım sayesinde oldu. Bana ‘neden bu işi yapmıyorsun? Başarabilirsin’ diye cesaret verdi, ben de bu işe başladım. Önce ürünlerden harfleri getirdim. Ürünlerin ham maddesi mermer tozudur, bu ürünleri elde ederken kokular ekliyoruz, bunlar müşterileri daha çok cezbediyor” dedi. İşin ilk aşamasının kolay olmadığını aktaran kadın girişimci Bayat, kızına ve oğluna kolye yaparak işe başladığını, yaptığı el emeği tasarım ürünlerinin çevreden ve internetten beğenilmesinin kendisine cesaret verdiğini, böylece işi ticarete döktüğünü aktardı. Bayat, “İlk aşama kolay değildi. Meraktan başladığım işe kızıma isimlik yaptım, oğluma ve arkadaşlarıma çeşitli parçalar yaptım. Gayet beğeni aldı. Tasarım ürünlerini araştırdıktan sonra baktım ki bu işten para kazanan insanlar var. Ben de bunu ticarete döktüm; ancak maddi durumum iyi olmadığı için evin salonunu bir atölyeye dönüştürdüm. Orada üretim yapmaya başladım. Yaptığım üretimleri çeşitli okullara gösterdim. Tasarım olarak bir okula verdiğim 150 adet çerçeve gayet beğeni topladı. O zaman kendi kendime ‘neden bir iş yeri açıp bunu bir atölyede dönüştürmüyorum’ dedim. Sonra da iş yeri açarak bir tarafı atölye bir tarafı da tanıtım ve satış yeri açtım” diye konuştu.

“İl dışında şube açmayı planlıyorum”
Şimdilerde gelen siparişlere yetişmediğini aktaran Bayat, işi büyütüp istihdam sağlamak istediğini, bu konuda da gelen taleplere göre uygun el sanatlarında eli yatkın eleman çalıştırmayı planladığını söyledi. Hatta çevre illerde şube bile açmayı düşündüğünü aktaran Bayat, hanımların bu işte cesaretli olmalarını talep ederek, “Cesaret olmadan iş yapmak mümkün değil. Ailelerden hanımları yalnız bırakmamalarını istiyorum. Onlara destek verirlerse iş yapacaklar, buna inansınlar. İş yapan hanımlar artsın ülkemiz de kazansın biz de kazanalım” ifadelerini kullandı.

 

İHA

Benzer Haberler

AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri ve sporcuları 17 Ağustos Gölcük depremini anmak ve deprem gerçeğini unutturmamak için koşuyor AKUT Arama Kurtarma Derneği ve AKUT Spor Kulübü gönüllülerinden oluşan 30 atlet, Ataşehir’deki AKUT İskender Iğdır Lojistik Merkezi’nden start alarak, 17 Ağustos 1999 depreminin merkez üssü  Gölcük’e doğru koşuya başladılar. AKUT Spor Kulübü Atletizm sorumlusu Fatih Kocaman […]

Yorum 
0

Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali 18 Ağustos Cuma günü Yaşamaya Dair” oyunu ile son bulacak. Kadıköy Belediyesi tarafından bu yıl 15. Düzenlenen Tiyatro Festivali’nde 15 oyun izleyici ile buluştu.  Her akşam yaklaşık bin beş yüz kişinin katıldığı oyunları bugüne kadar yaklaşık 20 bin kişi izledi. Tüm oyunların ilgiyle izlendiği festival 18 Ağustos Cuma günü sona eriyor. […]

Yorum 
0

İstanbul’un mahallelerinde geceleri nöbet tutacak 386 bekçi, işbaşı yaptı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce mahallelerde güvenliğin sağlanması için seçilen, Özel Harekat polislerinin de katıldığı derslerde araç durdurma ve silah kullanma teknikleri eğitimlerini başarıyla geçen 386 bekçi, ilk mesailerine çıktı. Kentin farklı noktalarında güneşin batışından (22.00-06.00) doğuşuna kadar görev yapacak bekçilere ilk gün devriyesinde polisler eşlik etti.

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


AKUT GÖNÜLLÜLERİ GÖLCÜK DEPR...

AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri ve sporcuları […]

İSTANBUL’UN BEKÇİLERİ ...

İstanbul’un mahallelerinde geceleri nöbet tutacak 386 bekçi, işbaşı yaptı. […]

CHP’den ÖSYM İçin Araştırma ...

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, son olarak […]

CAN ÜMRANİYESPOR’U YEMEKTE A...

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniyespor yönetimini, […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]