SİLİVRİ’DEN SELAM VAR: TECRİT DEVAM EDİYOR!​

11 Ara 2015 Cum 11:12
Bu haber 395 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İstanbul milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi,  İzmir milletvekili Zeynep Altıok ve Mersin milletvekili Fikri Sağlar’dan oluşan heyet, MİT Tırları haberinden dolayı tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne konan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ü ziyaret etti.

 Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları Komisyonu’nun CHP’li üyeleri, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününde Silivri’de tutuklu bulunan gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’ü ziyaret etti.

ressafftSabah saatlerinde Çağlayan Adliyesine gelerek attıkları manşet nedeniyle Cumhurbaşkanı’na Hakaret ettikleri iddiasıyla yargılanan BirGün Gazetesi yöneticileri Barış İnce, Berkant Gültekin ve Can Uğur’a destek olan CHP’liler daha sonra Silivri cezaevine geçerek, casusluk iddiasıyla tutuklanan gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül ile görüştüler.

TECRİT DEVAM EDİYOR

Ziyaretin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın “aynı hücreye alındılar” açıklamasının aksine Dündar ve Gül’e uygulanan tecritin kaldırılmadığını belirtti.

İlgezdi şu açıklamayı yaptı: “ Can Dündar ile Erdem Gül’ü ziyaret ettik. Tüm dostlara selamları var. Tutuklanmalarından bu yana gösterilen desteğe teşekkür ediyorlar. Bu ülkede tek bir düşünce suçlusu kalmayana dek mücadelenin süreceğini umut ediyorlar. Tecritin kaldırıldığı bilgisi doğru değil. Hala tek kişilik hücrelerde kalıyorlar. Onlara sözümüz var; Gazetecilerin tutuksuz yargılanmasını sağlayana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.”​​

Benzer Haberler

Rus haber ajansı RİA, Devlet Başkanı Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın Suriye’deki hava saldırılarını yönettiği Hımeymim Hava Üssünü ziyaret etti. Rus haber ajansı RİA, Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu.  

Yorum 
0

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı Uzman Öğretmen Yaşar Geler ve Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri kurulduktan sonra ilk olarak Medya Mensuplarıyla kahvaltılı bir programda bir araya gelerek dernekleşme aşamasını ve çalışma programını basına tanıttı. “TUT ELİMİ ISIT BENİ” ‘Tut elimi, ısıt beni’ adını verdikleri yardım kampanyası ile Ardahan’da eğitim gören tüm öğrencilerin çetin kış […]

Yorum 
0

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre, cari işlemler açığı, ekimde bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar 191 milyon dolar artarak 3 milyar 827 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Ekim 2017 dönemine ilişkin ödemeler dengesi verileri açıklandı. Buna göre, cari işlemler açığı, Ekim’de bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı […]

BATTAL İLGEZDİ’NİN AVUKATIND...

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasının […]

TRUMP’IN KUDÜS KARARI PROTES...

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak […]

CHP’li Adıgüzel, Hafri...

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, TBMM Genel […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]